Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nvidia Ampere / 30x

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

GPU'da oyun dünyasında da Nvidia'nın bayağı üstünlüğü var, ama hesaba katmadığınız bir başka fark daha var.

Grafik, 3d çizim ve render tarafında AMD GPU'ları kesinlikle kafa tutamıyor, en ufak bir şansları yok. CUDA sağolsun Nvidia'nın renderı fersah fersah fark atıyor, haliyle o anlamda pro kullananlar da NVidia'cı.

Sosyal ağlarda paylaş

abi bu saatten sonra kart vs alacaksanız bot yazmayı öğrenmek gerekiyor gerçekten, 2 haftadır ekran kartı bakıyorum newegg amazon (uk,jp,com,de,tr) bir silkim bulamıyorum, liste yaptım alayında f5 çakıyorum arada yok yani.

geçen ay 2 tane alabildiydim neweggden, şimdi hiç yok saniyede satılıyor herkes bot yazmış.

GONDARCENGIZ tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Dark_Soul dedi ki:

Rahmetli erbakan hojamız zamanında yerli çip için çalışmalar yapıyordu ama hain dış güçler engelledi.

Odtü teknokentte savunma sanayisi için, uzun süredir çip üretimi yaptığı rivayet edilen bir yer var, hatta benim eski şirketin dibindeydi, şirket tabelası vs hiçbirşey yok büyük de bir yer. Çalışanlardan birkaçına, ne iş olm şirket tabelanız vs hiçbirşeyiniz yok napıyonuz siz burda demiştik. Birşey demeden uzaklaştılar sfdfsds

Bu dedikodular hep var, askeriye için muhtemelen vardır da yerli çip. Yoga'nın falan da planı vardı, hatta ismini Çakıl koymuşlardı galiba ehah, sonra ne oldu takip etmedim. Bir ara iyi reklamı dönüyordu Corona öncesi. Corona vurdu deseler de şaşırmam ama.

Bir de işte yerli anakart diye Çin malı noname anakart getirten çakallarımız var ?
https://www.birgun.net/haber/yerli-ve-milli-anakart-urettim-dedi-cin-mali-cikti-229156?amp

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, quixef dedi ki:

Scalperlık yapıyorsun anlaşılan iyi olmuş bulamaman, umarım bir daha bulamazsın

şu çekememe muhabbeti hoş değil.

scalperlık serbest piyasa mesleğidir, kapitalist düzenin olmazsa olmazıdır ? 

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

hayır sanıyorki insanlar böyle evinde 2-3 kartla mining yapan, 1-2 tane al sat yapan adamlar yüzünde kart yok piyasada sdfsdf, az kafanızı kumdan çıkarın o nvidia abinizin pcbsiz ham çipleri trilyonluk farmlara koli koli sattığının farkına varın.

https://wccftech.com/nvidia-allegedly-sold-175-million-worth-ampere-geforce-rtx-30-gpus-to-miners/#:~:text=NVIDIA Sold %24175 Million Worth,Ampere GPUs directly to miners.

bende 3070 alamadım yani aynı durumdayız.  iyikide almamışım diye kendimide avutmuyor değilim ufaktan, 8gb 1440p kartı satıyorlar lel. 2 sene sonra elimizde patlayacaktı her türlü. 

GONDARCENGIZ tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...