Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik vol.464841

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

beyler acil bişi sorucam, okuldan mezuniyet belgelerimi aldım ve 2017 mart'da 29 yaşımı dolduruyorum ona rağmen hala 2017 aralıka kadar tecilli gözüküyorum. okul bu tecilimi bozdurur mu yoksa ben askerlik şubesine gitmediğim sürece bir problem yok mu? arada kaldım resmen tecilimi gidip bozdurup yüksek lisansa mı kaydolsam yoksa 1 yıl beklesem mi diye :/
Sosyal ağlarda paylaş

Çok saçma bişiler oldu, yüksek lisans için tecili bozdurmam gerekiyormuş. Korka korka gittim maltepe şubeye , gitmişken de sordum benim tecil zaten 2017 sonuna kadardı tekrar yapar mısınız diye, çalışan eleman sen gitmek istemiyorsan 2 sene bile yaparım dedi, ama dedim Mart ayında 29 doluyor salla sen ona takılma dedi. Güvendim adama bakalım hemen muayene olup hastanede gidicem görcez yapacak mı tecil. Yaparsa bi sene de olsa yırttım yl parasından

Bu arada bu doktor muayenesi nerde oluyor, normal bir hastanede oluyor mu yoksa aile hekimine mi gitmek gerekiyor arkadaş öyle bir şey dedi?
Sosyal ağlarda paylaş

Mezun olunca 2 seneyi verirler yaşa bakmadan. Yeter ki kaçak olarak okul bitirme, tecilli bitirip askeriyeye gidiyorsun mezuniyet belgenle 2 seneyi alıyorsun.

Ha bu arada mezuniyet tarihinin üzerine 2 yıl koyacaksın ama. 2017+2 olmuyor yani. Geçen haziran bittiyse okulun 2018 temmuz kadar falan tecil edecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

pattisliborek said:

Mezun olunca 2 seneyi verirler yaşa bakmadan. Yeter ki kaçak olarak okul bitirme, tecilli bitirip askeriyeye gidiyorsun mezuniyet belgenle 2 seneyi alıyorsun.

Ha bu arada mezuniyet tarihinin üzerine 2 yıl koyacaksın ama. 2017+2 olmuyor yani. Geçen haziran bittiyse okulun 2018 temmuz kadar falan tecil edecekler.

İnşallah öyledir Ya ben 29dan sonra tecil yemiyor diye biliyordum ama adam da öyle dedi aynen. bişi değil yl kayıt tarihleri de sona yaklaştı kaçırırsam bir de hakikaten Yüksekovaya tek yön gidiş biletimi alırım erkenden
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:
Bu arada bu doktor muayenesi nerde oluyor, normal bir hastanede oluyor mu yoksa aile hekimine mi gitmek gerekiyor arkadaş öyle bir şey dedi?

spesifik hastalık belirtirsen bir hastaneye* sevk ediyorlar(önce aile hekimi sonra ok derse hastane).

belirtmezsen tecil ya da gitmek için fark etmiyor aile hekimine gönderiyorlar.

*: muhtemel askerî hastaneye(şimdi askerî hastaneler kaldırıldı gerçi devlet sistemine geçildi, o yüzden iyi ihtimalle şehrinin devlet hastanesine)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...