Jump to content
sipeyskeyk

Gaming keyboard/mouse

Öne çıkan mesajlar

§ 31 Mar 2022, 09:07

kablolu 😞

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 May 2022, 22:10

On 05.11.2020 at 22:51, Bone dedi ki:

Logitech G403'ün bok gibi bir hatası var. Scroll tuşu bir yukarı bir aşağı kafasına göre çalışıyor. Alırken ilginç bir alet gibi gelmişti de, şu sorun gerçekleşince çöpe atmak dışında bir çözümü yok. Çok aradım bir şeyler bulabilecek miyim diye de ı-ıh. Defalarca driver'ı sildim kurdum, şimdi yeni driver da gelmiş. Ama cıvık müdürüm afedersin...

şu sorunu şöyle çözmek gerekiyormuş, "çözmek" doğru bir kelime değil gerçi, sadece ertelemek.

mouse'u tam tersi çevirip, scroll wheel'iyle oyuncak araba gibi ileri geri yapmak lazımmış. böyle 100 kere ileri geri yaptıktan sonra sorun çözülüyor.
tabii zaman geçtikten sonra yine başlıyor ve bir gün içinde scroll tuşu kullanılmaz hale gelebiliyor...

içi kirleniyordur diyen var da, mouse'u nasıl açacağımı bilmediğim için uğraşasım yok, 100 kere ileri geri yapıyorum onun yerine.

yalnız nasıl dandik mouse üretmişlerse, her g403 kullanıcısında bu sorun var.

bir ara para biriktirip Zowie ZA11-B veya Zowie EC1 almak lazım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 May 2022, 14:36

wd-40 çözüyodur onu kesin. garantisi yoksa aç altını nolcak ya. skatezleri tekrar takılabilir şekilde aç ama

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 May 2022, 22:05
7 saat önce, tiLi dedi ki:

wd-40 çözüyodur onu kesin. garantisi yoksa aç altını nolcak ya. skatezleri tekrar takılabilir şekilde aç ama

altını nasıl açacağımı bilmiyorum. bir bıçakla çıtlatmayı başarsam ve klipslere (varsa tabii) zarar vermeden açsam bile geri monte edememe durumum var. eldeki tek mouse. o yüzden risk edesim gelmedi.

böyle yuvarlana yuvarlana idare edeceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 May 2022, 22:39

@Bone wd-40 değil devre spreyi / yağsız kontak sprey tavsiye ederim, ki amacı bizzat bu. bu tip şeylerde iletken kalıntı bırakmadan hızla kuruyan bir sprey. her evde bulunması lazım.

https://www.hirdavatcesitleri.com/urun/motip-kontak-temizleyici-sprey-yagsiz-sprey-400-ml
https://www.hepsiburada.com/selsil-elektronik-devre-kart-temizleyici-500-ml-yagsiz-p-hbv0000048jxt

ürünleri bilmiyorum buna benzer ürünler arayacaksınız, üzerinde zaten kart resimleri olur ve YAĞSIZ diye belirtir. tam tersine yağlı kontak spreyler de var, onlar iletkenlik özellikle artsın diye, sigorta kutularında falan bağlantı yaparken kullanılıyor. sakın ondan sıkmayın 🙂

bendeki spreyle kaç tane klavye fare kulaklık volume scroll wheel / tuş / buton kurtarmışımdır gidip yenisini alma süremi ikiye katlamışımdır. şu anda da kulaklık wheel aynı şeyi yapıyor, birkaç günde bir dışarıdan aleti hiç kapamadan sıkıyorum birkaç tur çeviriyorum anında geçiyor. söküp tam temizlemediğim için bir haftaya yine kirleniyor ama açıp toparlayamama riski almıyorum en azından.

elbet benden başka alan kullanan olmuştur ya? paramesyuma soralım olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 May 2022, 08:44

Motip kontakt sprey yaptigi ise gore bedava. Ozellikle nemli yerde yasayan insanlar icin zorunluluk gibi bisey. 

Air can + izopropil alkol + kontakt spreyle temizlenip kondisyonu restore edilemeyecek elektronik sayili

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 May 2022, 09:37

lan bonec o kadar paran var bi yeni mouse alamiyor musun, at cope onu yeni g703 al

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 May 2022, 09:53
1 saat önce, KHaRoN dedi ki:

Motip kontakt sprey yaptigi ise gore bedava. Ozellikle nemli yerde yasayan insanlar icin zorunluluk gibi bisey. 

Air can + izopropil alkol + kontakt spreyle temizlenip kondisyonu restore edilemeyecek elektronik sayili

adam ⤴️

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 May 2022, 10:08

Madam ⤴️

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 May 2022, 10:19
12 saat önce, Bone dedi ki:

altını nasıl açacağımı bilmiyorum. bir bıçakla çıtlatmayı başarsam ve klipslere (varsa tabii) zarar vermeden açsam bile geri monte edememe durumum var. eldeki tek mouse. o yüzden risk edesim gelmedi.

böyle yuvarlana yuvarlana idare edeceğiz.

youtube'a bak ya nasıl açıldığını görürsün. 

mx master 2'nin kronik bi problemi var bütün mouse'u kitliyor. 2 kere oldu 2 kere yenisini gönderdiler. garanti bittiği için 3. kez sıfır ürüne olunca bu sefer youtube'a baktım nasıl açılıyormuş diye. süper kolaydı 2dk'da düzelttim, zaten o sorunun videosu çıktı direkt. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 May 2022, 20:35
22 saat önce, goldbären dedi ki:

@Bone wd-40 değil devre spreyi / yağsız kontak sprey tavsiye ederim, ki amacı bizzat bu. bu tip şeylerde iletken kalıntı bırakmadan hızla kuruyan bir sprey. her evde bulunması lazım.

https://www.hirdavatcesitleri.com/urun/motip-kontak-temizleyici-sprey-yagsiz-sprey-400-ml
https://www.hepsiburada.com/selsil-elektronik-devre-kart-temizleyici-500-ml-yagsiz-p-hbv0000048jxt

11 saat önce, KHaRoN dedi ki:

10 saat önce, goldbären dedi ki:

adam ⤴️

10 saat önce, razzRaziel dedi ki:

youtube'a bak ya nasıl açıldığını görürsün. 

arkadaşlar teşekkürler herkes bana başka bir temizleme ürünü önermiş, ama daha önce de söylediğim gibi oturup bir sürü malzeme satın alıp tamir etmekle uğraşmak istemiyorum.
bilgisayar kasasını açıp hava kompresörüyle içindeki tozları nasıl temizleyeceğimi bilmeme ve daha önce başka kasalarda defalarca denemiş olmama rağmen, kendi bilgisayarımda ve kendi evimde bunu yapmaya üşenen birisiyim.
böyle bir adam olarak dandik ve tırt bir mouse için restore etmeye uğraşasım hiç yok.
hayır bir de mouse'un içindeki plastik parçaları kıracak olursam kapanmayan bir mouse'um olacak.
al başına belayı... en azından şimdilik sadece scroll tuşu çalışmıyor.

11 saat önce, Silphatos dedi ki:

lan bonec o kadar paran var bi yeni mouse alamiyor musun, at cope onu yeni g703 al

CS kasaları satıp mouse alabilsek çoktan Zowie EC1-C almıştım, mis.

Bone tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 May 2022, 20:54
16 dakika önce, Bone dedi ki:

arkadaşlar tamam teşekkürler herkes bana başka bir temizleme ürünü önermiş, çok güzel de, daha önce de söylediğim gibi oturup bir sürü malzeme satın alıp tamir etmekle uğraşmak istemiyorum.
bilgisayar kasasını açıp hava kompresörüyle içindeki tozları nasıl temizleyeceğimi bilmeme ve daha önce başka kasalarda defalarca denemiş olmama rağmen, kendi bilgisayarımda ve kendi evimde bunu yapmaya üşenen birisiyim.
böyle bir adam olarak dandik ve tırt bir mouse için restore etmeye uğraşasım hiç yok.
hayır bir de mouse'un içindeki plastik parçaları kıracak olursam kapanmayan bir mouse'um olacak.
al başına belayı... en azından şimdilik sadece scroll tuşu çalışmıyor.

CS kasaları satıp mouse alabilsek çoktan Zowie EC1-C almıştım, mis.

alabilirsin yardımcı olabilirim. tüm envanteri nakite çevirdim geçen ay 🤗

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 May 2022, 21:16
39 dakika önce, Bone dedi ki:

arkadaşlar teşekkürler herkes bana başka bir temizleme ürünü önermiş, ama daha önce de söylediğim gibi oturup bir sürü malzeme satın alıp tamir etmekle uğraşmak istemiyorum.

lütfen forgiverlık yapma, dikkatli oku. açmana gerek olmadan dışından sıkacaksın scrollu çevirirken diyorum, 100 lira değil o spreyler yapı marketlerde falan da denk gelebilirsin. sinirlendim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 May 2022, 21:41

Su coklu alintilama yapmaya harcadigin mesaiyi okumaya ayirsan bu mesaji yazmaya gerek kalmayacakti halbuki. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2022, 11:14

sidetrack: ben wheel click sorunumu traş makinesinin yağıyla çözmüştüm yağlı yağlı

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 May 2022, 18:31
On 24.05.2022 at 11:44, KHaRoN dedi ki:

razer ürünleri hariç ama dimi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 May 2022, 18:40

Selam,

Geçenlerde Logitech trackball'um için bunlar işe yaramaz olunca switch değişimi yapmak zorunda kaldım 😕 Ama yağsız kontak temizleyici uzatmaları oynamamı sağladı 🙂 Şimdi de tekerin switch söz kırpıyor; onu da değiştirmem gerekecek.

Saygılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...