Jump to content
sipeyskeyk

Gaming keyboard/mouse

Öne çıkan mesajlar

§ 24 Eyl 2021, 13:19
16 dakika önce, Aceace dedi ki:

ve kalan hayatını yalnız geçirmeyi kabullenmiş insanlar tercih eder.

Benim hatun cherry blue mx’lerin sesine hasta. Onemli bir seyler yapiyormussun gibi geliyor duyunca diyor hahaha. Halbuki ben poe de pot spamliyorum o sirada. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 Eyl 2021, 13:28

Linear ve clicky takma olur mu ya, ne demek o? İlk mekanik klavye linear bir red klavyeydi, lanet okudum mekanik klavyelerin hepsine. Kullanılmıyor, berbat ötesiydi bence. Sonra hatanın bende olduğunu anlayarak Razer Green'leri (clicky işte) olan bir Blackwidow'a geçtim, tuşlara da o-ring taktım, şu anda klavyem benim her şeyim. O sesleri çıkarmasa ofise de getiririm ama olmuyor işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 Eyl 2021, 13:48
14 dakika önce, GERGE dedi ki:

O sesleri çıkarmasa ofise de getiririm ama olmuyor işte.

Aynen ya... Şikayetçi olmayacaklarını bilsem (Ki şikayet etmeleri 30 saniyelerini alır) direk ofis için ek klavye alcam. 

İşin kötü yanı. Evde gocuman, clicky, bilek destekli mekanik klavye kullanıyosun, ofise geliyosun tuşlarını modifiye etmek zorunda kaldığın mac klavyesi kullanıyosun. Kültür şok resmen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 Eyl 2021, 14:12
5 saat önce, Black-ice dedi ki:

abi mouse'u tek bozulan ben değilmişim sevindim. artık kuruyemiş niyetine g203 alır oldum. biri garantiyle değişmiş 4. g203üm de bozulunca gidip deathadder aldım. tekerleği geri ileri yapmaya başlamıştı. garantisi bile devam ediyor olabilir bakmadım bile sinirden artık. bakalım kaç sene dayanıcak razör.

ben de sinirlenip parçaladım mouse'u

içimdeki yahşi erkek ortaya çıkıyor böyle durumlarda

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 Eyl 2021, 15:21
2 saat önce, Aceace dedi ki:

Linearda klavyenin tuşuna basarsın. Tuş sonuna kadar gider. Herhangi bir "zorlama" ile karşılaşmazsın. Sessizdir. Tuşa bastığına dair sesli ya da dokunma duyusu ile bir geri bildirim almazsın. FPS vs. oynayanlar ile milletin kafasını şişirmek istemeyenler tercih eder. Yazı yazmaktan ziyade oyun oynayayım klavyesidir. 

Tactilede klavyenin tuşuna basarsın. Tuş sonuna kadar gider ancak tuşun belli bir noktasına minnak bir "zorlama" hissi verir. O zorlama nedeniyle yine minnak bir ses de elde edersin. Hem sesli hem de dokunma ile küçük bir geri bildirim alırsın. Genel olarak her yola emmeye gömmeye gelir.

Bir de clicky var. Ah o clicky... Tuşa basarsın belli bir yerden sonra klavyenin tuşuna güç uygulaman gerekir. (Güç derken zoraki basıyorum gibi düşünme tabi sdfsdf) Gücü uyguladıktan sonra bir yay sayesinde tuş klavyenin tabanına çarpar ve geri döner. Yazarken çatara çatara daktilo gibi ses çıkararak yazarsın, tuşa bastığın zaman bastığına emin olursun. RTS oynayan, klavye kullanırken zevk almak isteyen, uzun süreler yazı yazan, kaliteli bir yaşam sürmeyi hayat mottosu edinen ve kalan hayatını yalnız geçirmeyi kabullenmiş insanlar tercih eder. 

amazonun klavye kategorisine girince bu yazıyla karşılaşacaksın aslında. dört dörtlük pazarlama. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 Eyl 2021, 07:13

mekanik klavye konusunda pati tam bir cehalet elemental

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Eyl 2021, 02:38
On 24.09.2021 at 12:02, Black-ice dedi ki:

abi mouse'u tek bozulan ben değilmişim sevindim. artık kuruyemiş niyetine g203 alır oldum. biri garantiyle değişmiş 4. g203üm de bozulunca gidip deathadder aldım. tekerleği geri ileri yapmaya başlamıştı. garantisi bile devam ediyor olabilir bakmadım bile sinirden artık. bakalım kaç sene dayanıcak razör.

abi şaka gibi topiğe yazdım 2 gün sonra tekerlek sapma yapmaya başladı. elimde bi bok falan mı var benim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Eyl 2021, 05:39

deathadder 6. yıla girdi benim sadece altları eridi hiçbir şeyi yok xd wireless versiyonunu mu alsam diye baktım bi fiyatı görünce elimdekini öptüm sildim kokladım.

klavye de şu var gene 6 senedir: https://www.akakce.com/klavye/en-ucuz-corsair-strafe-led-ch-9000088-mekanik-kablolu-oyuncu-klavyesi-fiyati,71036932.html

25 cent verip aliexpressten o-ring getirip takmıştım, harika bir klavyye cidden.

µh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 Eyl 2021, 06:50

benim aldigim tum razorlarin tekerligi tirtladi. farkli 3-4 model gecti elimden hepsi ayni sorun, daha almiyorum, favori markam steelseries.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...