Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaming keyboard/mouse

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...

On 05.11.2020 at 22:51, Bone dedi ki:

Logitech G403'ün bok gibi bir hatası var. Scroll tuşu bir yukarı bir aşağı kafasına göre çalışıyor. Alırken ilginç bir alet gibi gelmişti de, şu sorun gerçekleşince çöpe atmak dışında bir çözümü yok. Çok aradım bir şeyler bulabilecek miyim diye de ı-ıh. Defalarca driver'ı sildim kurdum, şimdi yeni driver da gelmiş. Ama cıvık müdürüm afedersin...

şu sorunu şöyle çözmek gerekiyormuş, "çözmek" doğru bir kelime değil gerçi, sadece ertelemek.

mouse'u tam tersi çevirip, scroll wheel'iyle oyuncak araba gibi ileri geri yapmak lazımmış. böyle 100 kere ileri geri yaptıktan sonra sorun çözülüyor.
tabii zaman geçtikten sonra yine başlıyor ve bir gün içinde scroll tuşu kullanılmaz hale gelebiliyor...

içi kirleniyordur diyen var da, mouse'u nasıl açacağımı bilmediğim için uğraşasım yok, 100 kere ileri geri yapıyorum onun yerine.

yalnız nasıl dandik mouse üretmişlerse, her g403 kullanıcısında bu sorun var.

bir ara para biriktirip Zowie ZA11-B veya Zowie EC1 almak lazım...

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, tiLi dedi ki:

wd-40 çözüyodur onu kesin. garantisi yoksa aç altını nolcak ya. skatezleri tekrar takılabilir şekilde aç ama

altını nasıl açacağımı bilmiyorum. bir bıçakla çıtlatmayı başarsam ve klipslere (varsa tabii) zarar vermeden açsam bile geri monte edememe durumum var. eldeki tek mouse. o yüzden risk edesim gelmedi.

böyle yuvarlana yuvarlana idare edeceğiz.

Sosyal ağlarda paylaş

@Bone wd-40 değil devre spreyi / yağsız kontak sprey tavsiye ederim, ki amacı bizzat bu. bu tip şeylerde iletken kalıntı bırakmadan hızla kuruyan bir sprey. her evde bulunması lazım.

https://www.hirdavatcesitleri.com/urun/motip-kontak-temizleyici-sprey-yagsiz-sprey-400-ml
https://www.hepsiburada.com/selsil-elektronik-devre-kart-temizleyici-500-ml-yagsiz-p-hbv0000048jxt

ürünleri bilmiyorum buna benzer ürünler arayacaksınız, üzerinde zaten kart resimleri olur ve YAĞSIZ diye belirtir. tam tersine yağlı kontak spreyler de var, onlar iletkenlik özellikle artsın diye, sigorta kutularında falan bağlantı yaparken kullanılıyor. sakın ondan sıkmayın ?

bendeki spreyle kaç tane klavye fare kulaklık volume scroll wheel / tuş / buton kurtarmışımdır gidip yenisini alma süremi ikiye katlamışımdır. şu anda da kulaklık wheel aynı şeyi yapıyor, birkaç günde bir dışarıdan aleti hiç kapamadan sıkıyorum birkaç tur çeviriyorum anında geçiyor. söküp tam temizlemediğim için bir haftaya yine kirleniyor ama açıp toparlayamama riski almıyorum en azından.

elbet benden başka alan kullanan olmuştur ya? paramesyuma soralım olmadı.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Bone dedi ki:

altını nasıl açacağımı bilmiyorum. bir bıçakla çıtlatmayı başarsam ve klipslere (varsa tabii) zarar vermeden açsam bile geri monte edememe durumum var. eldeki tek mouse. o yüzden risk edesim gelmedi.

böyle yuvarlana yuvarlana idare edeceğiz.

youtube'a bak ya nasıl açıldığını görürsün. 

mx master 2'nin kronik bi problemi var bütün mouse'u kitliyor. 2 kere oldu 2 kere yenisini gönderdiler. garanti bittiği için 3. kez sıfır ürüne olunca bu sefer youtube'a baktım nasıl açılıyormuş diye. süper kolaydı 2dk'da düzelttim, zaten o sorunun videosu çıktı direkt. 

Sosyal ağlarda paylaş

22 saat önce, goldbären dedi ki:

@Bone wd-40 değil devre spreyi / yağsız kontak sprey tavsiye ederim, ki amacı bizzat bu. bu tip şeylerde iletken kalıntı bırakmadan hızla kuruyan bir sprey. her evde bulunması lazım.

https://www.hirdavatcesitleri.com/urun/motip-kontak-temizleyici-sprey-yagsiz-sprey-400-ml
https://www.hepsiburada.com/selsil-elektronik-devre-kart-temizleyici-500-ml-yagsiz-p-hbv0000048jxt

11 saat önce, KHaRoN dedi ki:

Motip kontakt sprey yaptigi ise gore bedava. Ozellikle nemli yerde yasayan insanlar icin zorunluluk gibi bisey. 

Air can + izopropil alkol + kontakt spreyle temizlenip kondisyonu restore edilemeyecek elektronik sayili

10 saat önce, goldbären dedi ki:

adam ⤴️

10 saat önce, razzRaziel dedi ki:

youtube'a bak ya nasıl açıldığını görürsün. 

arkadaşlar teşekkürler herkes bana başka bir temizleme ürünü önermiş, ama daha önce de söylediğim gibi oturup bir sürü malzeme satın alıp tamir etmekle uğraşmak istemiyorum.
bilgisayar kasasını açıp hava kompresörüyle içindeki tozları nasıl temizleyeceğimi bilmeme ve daha önce başka kasalarda defalarca denemiş olmama rağmen, kendi bilgisayarımda ve kendi evimde bunu yapmaya üşenen birisiyim.
böyle bir adam olarak dandik ve tırt bir mouse için restore etmeye uğraşasım hiç yok.
hayır bir de mouse'un içindeki plastik parçaları kıracak olursam kapanmayan bir mouse'um olacak.
al başına belayı... en azından şimdilik sadece scroll tuşu çalışmıyor.

11 saat önce, Silphatos dedi ki:

lan bonec o kadar paran var bi yeni mouse alamiyor musun, at cope onu yeni g703 al

CS kasaları satıp mouse alabilsek çoktan Zowie EC1-C almıştım, mis.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

16 dakika önce, Bone dedi ki:

arkadaşlar tamam teşekkürler herkes bana başka bir temizleme ürünü önermiş, çok güzel de, daha önce de söylediğim gibi oturup bir sürü malzeme satın alıp tamir etmekle uğraşmak istemiyorum.
bilgisayar kasasını açıp hava kompresörüyle içindeki tozları nasıl temizleyeceğimi bilmeme ve daha önce başka kasalarda defalarca denemiş olmama rağmen, kendi bilgisayarımda ve kendi evimde bunu yapmaya üşenen birisiyim.
böyle bir adam olarak dandik ve tırt bir mouse için restore etmeye uğraşasım hiç yok.
hayır bir de mouse'un içindeki plastik parçaları kıracak olursam kapanmayan bir mouse'um olacak.
al başına belayı... en azından şimdilik sadece scroll tuşu çalışmıyor.

CS kasaları satıp mouse alabilsek çoktan Zowie EC1-C almıştım, mis.

alabilirsin yardımcı olabilirim. tüm envanteri nakite çevirdim geçen ay ?

Sosyal ağlarda paylaş

39 dakika önce, Bone dedi ki:

arkadaşlar teşekkürler herkes bana başka bir temizleme ürünü önermiş, ama daha önce de söylediğim gibi oturup bir sürü malzeme satın alıp tamir etmekle uğraşmak istemiyorum.

lütfen forgiverlık yapma, dikkatli oku. açmana gerek olmadan dışından sıkacaksın scrollu çevirirken diyorum, 100 lira değil o spreyler yapı marketlerde falan da denk gelebilirsin. sinirlendim

Sosyal ağlarda paylaş

@paramecium
switchleri nereden alıyorsun ? Benim de evde 2-3 tane switchleri bozuk çift click yapan güzel fareler var. Şunlardan alıp takayım kenarda yedek dursun diyorum
https://tr.aliexpress.com/w/wholesale-omron-micro-switch-mouse-microswitch.html

n11 de falan da gördüm çiftine 100 lira civarı diyorlar bir mouse 150 liraya geliyor tekerlek ile pek değmez.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

dostlar bana mouse önerin ya, elimdeki yine pörtlemeye başladı 

mümkünse tuşları (orta tuş dahil) zart diye bikaç ayda bozulmayan bişey olsun. varsa mesela öyle uzun bi süredir kullandığınız bişey.

diğer isteğim wireless olmasın, pil almakla uğraşamam bi de ?

500 lira civarı bişey harcamak istiyorum en fazla

not olarak, önceki sayfalarda https://www.amazon.com.tr/dp/B08NSJFNSS?language=tr_TR&th=1 gördüm fakat delikli falan bana gelmez, 1 ayda mahvederim ben bunu, içinden geçerim. daha alışılageldik dizaynlar olursa ?

son dönemde kullandığım mouselardaki en büyük sıkıntım orta tuşun bir süre sonra bozulması. iki ileri bir geri, yerinde sayma gibi şeyler. yani tamam temizleyince geçicek ama bu kadar hassas olmayan bi mouse istiyorum işte. eskiden hiç hatırlamıyorum böyle bikaç ayda mouse'un orta tuşu bozulsun vs. nasıl bi dizayn ediyolarsa artık sanki çabuk bozulsun diye yapılmış her şey.

Saeros tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

54 dakika önce, Saeros dedi ki:

dostlar bana mouse önerin ya, elimdeki yine pörtlemeye başladı 

mümkünse tuşları (orta tuş dahil) zart diye bikaç ayda bozulmayan bişey olsun. varsa mesela öyle uzun bi süredir kullandığınız bişey.

diğer isteğim wireless olmasın, pil almakla uğraşamam bi de ?

500 lira civarı bişey harcamak istiyorum en fazla

not olarak, önceki sayfalarda https://www.amazon.com.tr/dp/B08NSJFNSS?language=tr_TR&th=1 gördüm fakat delikli falan bana gelmez, 1 ayda mahvederim ben bunu, içinden geçerim. daha alışılageldik dizaynlar olursa ?

son dönemde kullandığım mouselardaki en büyük sıkıntım orta tuşun bir süre sonra bozulması. iki ileri bir geri, yerinde sayma gibi şeyler. yani tamam temizleyince geçicek ama bu kadar hassas olmayan bi mouse istiyorum işte. eskiden hiç hatırlamıyorum böyle bikaç ayda mouse'un orta tuşu bozulsun vs. nasıl bi dizayn ediyolarsa artık sanki çabuk bozulsun diye yapılmış her şey.

Hocam LOGITECH G402 modelini şiddetle öneririm. Çok ama çok memnunum.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, GERGE dedi ki:

bunu da inceledim ama dediğim gibi pil vs uğraşmak istemiyorum

https://www.hepsiburada.com/razer-basilisk-v2-hypershift-oyuncu-mouse-rz01-03160100-r3m1-p-HBV00000RYFGC

şu var kablolu, çok farkı olmasa gerek?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...