Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaming keyboard/mouse

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
22 saat önce, sipeyskeyk dedi ki:

Abi mouse harika, ellerim büyük ve önceki mouseumda claw grip ile acı çekiyormuşum resmen. Senden tavsiye alıp satın aldığım ve memnun olmadığım ürün yok bugüne kadar. Tekrar teşekkürler. 

Şunu söyleyeyim bu arada, alıcı kasanın arkasında takılıyken kopma oluyordu bazen. Alıcıyı öne aldım, sorunsuz şu anda. 

Aynı şekilde gamepad de kopuyordu bluetooth adaptörü arkadayken, arkaya taktığım her şey kopma sorunu yaşıyor benim. Bana özgü bir sorun olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

hortlatayım

ofis ortamında kullanacağım bir mekanik klavye arıyorum - sessiz opsiyonlar var sanırım ama özellikle tavsiye ettiğiniz var mıdır? Bir de RGB'siz olursa şahane olur (genelde ek software yüklenemeyen yerlerde çalıştığım için RGB disable edemiyorum) 

G513 clicky'i ofise götürüyorum, millete zulüm...

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, ZaugnaKhaldun dedi ki:

hortlatayım

ofis ortamında kullanacağım bir mekanik klavye arıyorum - sessiz opsiyonlar var sanırım ama özellikle tavsiye ettiğiniz var mıdır? Bir de RGB'siz olursa şahane olur (genelde ek software yüklenemeyen yerlerde çalıştığım için RGB disable edemiyorum) 

G513 clicky'i ofise götürüyorum, millete zulüm...

rgb genelde FN tusu veya klavyenin en sagindan disable ediliyor, ben de oyle bir yerdecalisiyorum. software olmadan da kapaniyor, markaxan bagimsiz...

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

ya dostlar bana nolur dayanıklı mouse tavsiye edin

kablolu ve sol tarafında 2 ekstra tuşu olan bişey istiyorum

fakat şu zamana kadar aldığım her mouseta bi süre sonra double-clicking sorunları başladı, ya sağda ya solda

veya orta tuş sapıtıyor 2'şer 3'er atlıyor falan

senede bir şu sorunları yaşamak istemiyorum artık hakkaten çok sıkıldım. var mı güzel dayanıklı bi mouse tavsiyesi olan?

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Saeros dedi ki:

o da mantıklı. yani üst seviyeler çok pahalıymış zaten :c

En azından razer'da altı üstü farketmiyor sdf, hepsi bozuluyor şanslı değilsen. Ben 5 senedir falan naga chroma kullanıyorum, sensör çalışmayı bırakıyor arada. Ucuz alternatifi olsaydı benzer performans veren, onu alırdım düşünmeden. 

Sosyal ağlarda paylaş

abi mouse'u tek bozulan ben değilmişim sevindim. artık kuruyemiş niyetine g203 alır oldum. biri garantiyle değişmiş 4. g203üm de bozulunca gidip deathadder aldım. tekerleği geri ileri yapmaya başlamıştı. garantisi bile devam ediyor olabilir bakmadım bile sinirden artık. bakalım kaç sene dayanıcak razör.

Sosyal ağlarda paylaş

burdan razer deathadder chroma almıştım hatta klavye de almıştım kimden aldım hatırlamıyorum beşiktaş'da buluşmuştuk. kaç sene oldu temiz 4 seneyi geçmiştir zaten ikinci el almıştım, bana mısın demedi. bu da tarihe yazılsın. liebe'den almış olabilirim sallamim.

Sosyal ağlarda paylaş

Genelde markalar üzerinden önyargı ile yaklaşmam, aradığım özellikleri sadece Rampage Scoutta buldum. Red switch aldım. Türkçe arayüz olması 3 cihaza bluetooth ile bağlanabiliyor olması çok iyi. (home office çalıştığım için kendi pc'im ile iş laptobuna aynı anda bağlanabiliyorum.) Fakat tuşların basma hiss biraz yavandı. Bende wd-40 ile spray yağlama yaptım switchlere. Bide alt tabakanın içini açıp sünger yerleştirdim. Böylece gayet tok ve güzel bir his elde ettim. 

Aynı şekilde 2 bilgisayara bağlanabilmek için G604 aldım. Resmen dünya varmış dedim. Bilgisayarlar arası geçişi üstteki tuşu ile yapması, onboard programlanabilir tuşlar. Tek kelime ile aradığım mouse oldu. 

Oyunlarda ikisini de test ettim. Pek rekabetçi takılmam ama beni tatmin etti. Gecikme hissi duymadım. Mosue bluetooth ile bağlıyken biraz gecikme var gibi ama emin de değilim. Wireless dongle'ı ile hiç yok. 

Sosyal ağlarda paylaş

Linearda klavyenin tuşuna basarsın. Tuş sonuna kadar gider. Herhangi bir "zorlama" ile karşılaşmazsın. Sessizdir. Tuşa bastığına dair sesli ya da dokunma duyusu ile bir geri bildirim almazsın. FPS vs. oynayanlar ile milletin kafasını şişirmek istemeyenler tercih eder. Yazı yazmaktan ziyade oyun oynayayım klavyesidir. 

Tactilede klavyenin tuşuna basarsın. Tuş sonuna kadar gider ancak tuşun belli bir noktasına minnak bir "zorlama" hissi verir. O zorlama nedeniyle yine minnak bir ses de elde edersin. Hem sesli hem de dokunma ile küçük bir geri bildirim alırsın. Genel olarak her yola emmeye gömmeye gelir.

Bir de clicky var. Ah o clicky... Tuşa basarsın belli bir yerden sonra klavyenin tuşuna güç uygulaman gerekir. (Güç derken zoraki basıyorum gibi düşünme tabi sdfsdf) Gücü uyguladıktan sonra bir yay sayesinde tuş klavyenin tabanına çarpar ve geri döner. Yazarken çatara çatara daktilo gibi ses çıkararak yazarsın, tuşa bastığın zaman bastığına emin olursun. RTS oynayan, klavye kullanırken zevk almak isteyen, uzun süreler yazı yazan, kaliteli bir yaşam sürmeyi hayat mottosu edinen ve kalan hayatını yalnız geçirmeyi kabullenmiş insanlar tercih eder. 

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

evet monster marka. outemu kullandığı swithc oem markalar burda outemu kullanıyor, kendini kanıtlamış bir switch. ben de çok uzmanı değilim de outemu'lar çok kötü değil denir.

tactic, linear, clicky sen bunlara çok takılma çıkan seslere bak hangisi hoşuna giderse al.

Sosyal ağlarda paylaş

@photographer Tuşların basma hiss biraz yavandı. Bende wd-40 ile spray yağlama yaptım switchlere. Bide alt tabakanın içini açıp sünger yerleştirdim. Böylece gayet tok ve güzel bir his elde ettim.

denemede bende bunu hissettim mecbur custom yapıcam gibi. nasıl bi sünger kullandın ?

@Aceace Bir de clicky var. Ah o clicky... klavye kullanırken zevk almak isteyen, uzun süreler yazı yazan, kaliteli bir yaşam sürmeyi hayat mottosu edinen ve kalan hayatını yalnız geçirmeyi kabullenmiş insanlar tercih eder. 

(çok iyi ya ??)

@Seru tactic, linear, clicky sen bunlara çok takılma çıkan seslere bak hangisi hoşuna giderse al.

evet ses olayı önemli bazıları anlamsız daktilo sesi bazılarında çok zayıf plastik ses.

Teşekkürler herkese, mechaninal keyboard technology specs loaded.. artık bende bilgi sahibiyim birazda olsa. ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...