Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaming keyboard/mouse

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

spacer.png

Bende bu var hala. Seneler önce hedşye kuponum vardı bir yerden. Razer blackwidow almıştım. Sonra sürücüsünde sıkıntı çıkınca iade etmiştim kullanamadan. Hala bu klavyeyi kullanıyorum o yüzden.

şu sıra mekanik, numpad ve çıkabilir bilek destekli bir iki klavyeye baktım da para vermeye gelince geri gidiyor elim. Sanki klavye hep ucuz olmalı diye düşünüyorum.

bu arada klavyem de hala taş gibi. Teklemedi bile. O da ayrı

barbu tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Valla kazara deathadderım bozulacak diye çok korkuyorum. Razer'dan çabuk bozulduğu için şikayetçi olanların sayısı, sorunsuz kullananların 2 katı resmen (Ama deathadder kadar rahat mause da yok)

Neyse ne dicem. Mekanik klavyeye terfi etcem ama... Clicky olsun (Eskiden annemin iş yerinden getirdiği bir IBM M klavye vardı. Click sesi çok rahatsız etmiyor beni) bir de multimedya tuşları olsun diyince fiyatlar uçuyor. (oyunun ortasında şarkı değiştirmek için alttab yapasım gelmiyor) (bilek desteği bu zamana kadar hiç kullanmadım. Olursa hayır demem. Denemiş olurum)

Yok mu bu reampeage falan abuk subuk dandik markalardan kullanıp memnun olan? 1.5k'ya değil de 750 liraya kapatayım istiyorum.

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Aceace dedi ki:

Valla kazara deathadderım bozulacak diye çok korkuyorum

Bende logitech g400s bozulacak diye cok tirsiyorum. Keske alirken 2 tane alsaymisim yedekte bulundurmalik. Arada mediamarkt vatan gibi yerlere gittigimde bakiyom g400s gibi elime oturan mouse yok. Bozulursa bilmiyorum napicam

Sosyal ağlarda paylaş

On 05.02.2021 at 09:10, GERGE dedi ki:

Huntsman V2 Analog çok ilgimi çekti, alabilirim. Ama sorum, Türkçe klavye şart benim için, bunu alırsam tuşları Türkçe olarak değiştirebilir miyim?

Windows dili Türkçe ayarlarsan Türkçe olarak kullanırsın o konuda sıkıntı yok ama beklersen Türkçesi gelir bunun %99. Şu an alırsan ANSI layout olarak alabiliyorsun yanlış görmediysem. Enter tuşu küçük, sol shift büyük, sol shift tuşunun yanındaki <> tuşu farklı yerde. 

Analog switch kağıt üzerinde iyi gibi ama pratik olarak çok bir olayı yok. Benze özellik Steelseries'in omnipoint switchlerinde de vardır. Tuşa bastığında algılama mesafesini ayarlayabiliyordun. Çok kullanışlı bir özellik değil bence.

Bir de o kadar 200-250 dolar para vereceksen çok daha güzel seçenekler çıkabilir. NK65 entry edition + güzel bir keycap set + istediğin switch türü gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

On 05.02.2021 at 11:28, GERGE dedi ki:

Analog tuşlar aklımı çeldi. Var mı benzer tavsiye?

Analog derken, hepsi gamepad analogları gibi, ne kadar bastığına göre farklı oluyor.

Analog olayı için istiyorsan sırf şu an Steelseries Apex PRO modelinde var omnipoint switchler. Kendi belirliyorsun tuş algılama mesafesini.

Sosyal ağlarda paylaş

19 saat önce, Aceace dedi ki:

Valla kazara deathadderım bozulacak diye çok korkuyorum. Razer'dan çabuk bozulduğu için şikayetçi olanların sayısı, sorunsuz kullananların 2 katı resmen (Ama deathadder kadar rahat mause da yok)

Neyse ne dicem. Mekanik klavyeye terfi etcem ama... Clicky olsun (Eskiden annemin iş yerinden getirdiği bir IBM M klavye vardı. Click sesi çok rahatsız etmiyor beni) bir de multimedya tuşları olsun diyince fiyatlar uçuyor. (oyunun ortasında şarkı değiştirmek için alttab yapasım gelmiyor) (bilek desteği bu zamana kadar hiç kullanmadım. Olursa hayır demem. Denemiş olurum)

Yok mu bu reampeage falan abuk subuk dandik markalardan kullanıp memnun olan? 1.5k'ya değil de 750 liraya kapatayım istiyorum.

Redragon modellerine bakabilirsin istediklerinin hepsini olmasa da büyük kısmını karşılayan modelleri olması lazım. K580, K586, K568, K530 gibi farklı modeller var. Hotswappable olanları modlayabiliyorsun hatta stabilizer ve switchleri çıkarabildiğin için.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Aceace dedi ki:

https://www.n11.com/urun/rampage-hydra-r6-plus-full-rgb-blue-switch-ses-portlu-ingilizce-mekanik-q-klavye-1636536

şunda karar kıldım ya. ucuz zaten patlasa da içim acımaz.

Edit: Vazgeçtim ya.. Enterı küçük....

Trust, Rampage, Monster vs alacağına şu alttakini al daha iyi her türlü. Multimedya tuşu falan istediğin için söyledim bunu bu arada. TKL versiyonları da var istersen, hatta %60 modeli de var K530 diye.

https://www.qp.com.tr/redragon-k580-vata-blue-switch-rgb-turkce-q-oyuncu-klavyesi

Sosyal ağlarda paylaş

yıllardır kullandığım g213'den mekaniğe terfi edeyim dedim artık ama logitech vs markalar el yakıyor

şu çıktı karşıma

https://www.hepsiburada.com/philips-spk8614-mekanik-klavye-mavi-switch-p-HBV000012SPEM

şekli güzel fiyatı güzel markası da güzel ama benim düz klavye bundan pahalı o da soru işareti

var mı bilen eden alsam mı acaba? philips klavye mi yapıyormuş lan.

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, Aluriel dedi ki:

Ya philips nedir. Sacma sapan bir oem klavyeye marka bastirmislar philips diye satiyorlar. Almayin pisman olmak istemiyorsaniz.

helal, bir tane akıllı var.

ucuz etin yahnisi laf öbeğini duyan olmamış.

philips'in TV'leri de aynen böyle OEM.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bir anlatmışsınız ki sanırsın bozuk klavye patlayıp parmak koparıyor sdf.

bu pazarladığınız lamer pun isimli markaları ne kadar gördünüz de hepsini iki sene kullanmış gibi anlatıyorsunuz? hepsi birbirinden inceleme kopyalayan biaslı sitelerde gezmek promo ürün alan kanalları izlemek gibi rafine hobileriniz var ondan sonra forum köşelerinde "ya bu böyle olur mu deli misin sakın ha" falan ahkam kesiyorsunuz.

adamın derdi MEKANİĞİN BÜYÜLÜ DÜNYASIna adım atmak değil ki, sabit tepki veren ucuz yollu cihaz arıyor.

al sen isteidğini blekascığım bakma bu entüsiaslara. bir daha aptal derlerse gelir annelerine şikayet ederim ben onları.

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, goldbären dedi ki:

öyle bir anlatmışsınız ki sanırsın bozuk klavye patlayıp parmak koparıyor sdf.

bu pazarladığınız lamer pun isimli markaları ne kadar gördünüz de hepsini iki sene kullanmış gibi anlatıyorsunuz? hepsi birbirinden inceleme kopyalayan biaslı sitelerde gezmek promo ürün alan kanalları izlemek gibi rafine hobileriniz var ondan sonra forum köşelerinde "ya bu böyle olur mu deli misin sakın ha" falan ahkam kesiyorsunuz.

adamın derdi MEKANİĞİN BÜYÜLÜ DÜNYASIna adım atmak değil ki, sabit tepki veren ucuz yollu cihaz arıyor.

al sen isteidğini blekascığım bakma bu entüsiaslara. bir daha aptal derlerse gelir annelerine şikayet ederim ben onları.

Bilmedigimizi yada kullanmadigimizi nerden biliyorsun lan sisko. zaten alacak adam essek degilse almadan once acar 2 video izler youtubedan.

Redragon uretici firmasi baska markalara da oem saglayan eastern times technology diye bir firma. kendi urunlerini redragon markasiyla satiyor.

philips alma, ayni fiyata hotswappable klavye sunuyor redragon. stok hali cok daha iyi olmasa bile en azindan modlayarak duzeltebiliyorsun belli seviyeye kadar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...