Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaming keyboard/mouse

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
On 28.11.2020 at 21:32, Goering dedi ki:

corsair veya steelseries tavsiye edebilirim klavye.

corsair'in en ust serisini kullanmadim ama steelseries apex serisinin hepsi iyi bence 3/5/7/pro

en kotu keycap soylersin biraz daha simarmak istersen ?

vasat bir oyuncu olarak seneler sonra yeni klavye alayım dedim ve oyuncu klavyelerine merak sardım. 

mağazalarda bulunan farklı klavyeleri denedim.

mekanik klavyelerin çoğu gürültülü geldi bana, steelseries dışındakiler de hep ucuz mal gibi hissettiriyordu.

Gürültülü olmasın, şık olsun, tırt malzeme olmasın diyince steelseries apex 3 kaldı bir tek seçenek. amazon'da ufak bi indirim olunca aldım geçtim.

Bir klavyeye 500+ TL vermek mantıklı mı bilemiyorum ama f/p açısından başarılı buldum ben. düşünen varsa önerebilirim.

Sosyal ağlarda paylaş

TKL - tenkeyless apex pro var bende de.

(omniswitch baya kullanisli, oyun acinca otomatik hafif switch'e donduruyor vs. yazi yazarken daha sert)

masada 2 tane klavye var, numpadsiz olmasi lazim 2'sinin de hesabi.

yani asiri memnunum corsair strade red oyuncak kaciyor.

1600'e fln bulursam bir tane daha aliyim.

(apex 7 ve apex pro switchleri iyiler ama fiyat farki cok)

bilek destegi bile cok iyi bu apex'lerin ? 

ekmek teknem: (+ kasa + 2. klavye ve mouse)

a5ef0c52-2848-4734-95ec-ad6561908b5c.jpg

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
11 saat önce, allahless dedi ki:

vasat bir oyuncu olarak seneler sonra yeni klavye alayım dedim ve oyuncu klavyelerine merak sardım. 

mağazalarda bulunan farklı klavyeleri denedim.

mekanik klavyelerin çoğu gürültülü geldi bana, steelseries dışındakiler de hep ucuz mal gibi hissettiriyordu.

Gürültülü olmasın, şık olsun, tırt malzeme olmasın diyince steelseries apex 3 kaldı bir tek seçenek. amazon'da ufak bi indirim olunca aldım geçtim.

Bir klavyeye 500+ TL vermek mantıklı mı bilemiyorum ama f/p açısından başarılı buldum ben. düşünen varsa önerebilirim.

Aynı şekilde niyetlenip çıkmaza girdim. Mekanik olup sessiz olmasını istiyordum. Logitech G513'ü beğenmiştim ama Türkiye'de garip bir şekilde sadece GX Blue modelleri kalmış. Niyeyse tasarımı epeyi hoşuma gitmişti ama klavyede kimse Logitech'i tavsiye etmedi.

Mekanik önemli değil ve 1000 TL altı olsun diyorsan Steelseries Apex 3 aralarında en iyi tercih gibi duruyor. Membran olduğu için o fiyata alınır mı ikileminde kalabiliyor insan ama hem oyun hem ofis açısından herkes başarılı bulmuş.

1000 TL üstüne çıkacak olursan açıkçası Corsair'ın CHERRY MX switch'li K70 RGB MK.2 Low Profile RAPIDFIRE modelini düşünebilirsin. Bide Corsair'in gene yeni tanıtılan Cherry Viola switch'li K60 RGB PRO SE modeli var, yakında Türkiye'ye gelecekmiş. Fiyat olarak K70'den daha ucuz olacakmış.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben Logitech'i tavsiye ederim ya, g513 brown switch kullandim gayet guzeldi ama desktop icin daha uygun iki tane baya kalin kablosu var laptopla hos olmuyor :) Simdi de g915 mi ne wireless tenkeyless kullaniyorum gene brown switch, baya memnunum. Sadece fiyatlar biraz tuzlu sanirim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

G513 Brown bulsam alırım ama resmen GX Blue dışında diğer modelleri satışta yok. Logitech'i Türkiye'ye getiren Penta'ya sorunca artık üretilmediği şeklinde saçma bir cevap verdi. Bilek desteği olmayan G512'ler var gördüğüm onu da Itopya satıyor. Ne zaman ve nereden almıştın Brown'lu G513'ü acaba? Bu arada G915 dediğin gibi laptop ile kullanıma daha uygun görünüyor ama o fiyata diğer alternatifler sanki bir tık daha cazip ya ?

Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, orc_lord dedi ki:

G513 Brown bulsam alırım ama resmen GX Blue dışında diğer modelleri satışta yok. Logitech'i Türkiye'ye getiren Penta'ya sorunca artık üretilmediği şeklinde saçma bir cevap verdi. Bilek desteği olmayan G512'ler var gördüğüm onu da Itopya satıyor. Ne zaman ve nereden almıştın Brown'lu G513'ü acaba? Bu arada G915 dediğin gibi laptop ile kullanıma daha uygun görünüyor ama o fiyata diğer alternatifler sanki bir tık daha cazip ya ?

Abi ben brown'u yurtdisindan aldim ama 512 varsa orda yapistir gec. Bilek destek zimbirtisi oyle inanilmaz bir sey degil yani onsuz da yasarsin yada alternatif bir sey kullanirsin. Razer'in falan wrist supportlari mesela manyetik falan klavyeye yapisiyor ediyor, 513'unki oyle de degil zaten sadece deri meri bi hos duruyor ama onun icin 512 alinmaz gibi bir durum yok.

Bi cable management derdin olur max, baya serce parmak kalinligindaydi diye hatirliyorum ama klavyeden usb out'un oluyor bir sey ifade ediyorsa ?

edit: mobil'de baska burda baska account acik kalmis sdf. Larkuz da benim bu arada ?

Darqainu tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ben degilim onlar once yurtdisinda birine soyledim, ben yataga ayakkabi ile adam yatirmam zaten. ordang gelicek bana bavulda, hali hazirda guzel bir klavyem oldugu icin muhtemelen satisa koyabilirim direk aldigim fiyattan. Gateronlar sasirtmazsa

reampage tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

doğru yer burası mı bilemedim ama ben bi şekilde farelerin hep sol tuşunu bozuyorum. bi süre sonra tek dokunmada çift algılama, hiç algılamama, basık tutarken kendi kendine bırakma hepsini yaşatıyorlar saolsunlar

var mı böyle çok iyi diyebileceğiniz bu konuda, yoksa en ucuzundan 10tane alıp sinirlenince duvara mı fırlatayım?

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, Raze dedi ki:

doğru yer burası mı bilemedim ama ben bi şekilde farelerin hep sol tuşunu bozuyorum. bi süre sonra tek dokunmada çift algılama, hiç algılamama, basık tutarken kendi kendine bırakma hepsini yaşatıyorlar saolsunlar

var mı böyle çok iyi diyebileceğiniz bu konuda, yoksa en ucuzundan 10tane alıp sinirlenince duvara mı fırlatayım?

benim de logictech gaming mouse 1 seneden sonra sag tus basili tutunca kendiliginden birakiyor

cok sinir bozucu bir durum, fatura vs de atmistim

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...