Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaming keyboard/mouse

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Türkiyede rakipsiz. Ben daha iyisini görmedim.

Çeşidi bol ve kolay bulunan başka marka var ise, yaz. (A4Tech çöpünü sayma.)

Ne Razeri tutunabildi, ne Roccatı, ne Steelseriesi, ne başka bir marka, Bir Corsair çabalıyor şu an.

Quo-Vadis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, LathspeLL dedi ki:

Kendime custom keyboard yaptim. TOFU65 aluminum, brass plate, dz65rgb pcb, ZealPC Roselios switches (hepsini Krytox 205g0 ile lube’ladim), Sorbothane ses emici foam ve ekstra foam’lar.

https://imgur.com/a/0awXsXC

Güzel olmuş klavye. Hotswap pcb mi yoksa lehimli versiyon mu? Keycaplari de seçemedim tam o fotoğraftan. 450$+ tutmuştur diye tahmin ediyorum şu haliyle kargo gümrük vs eklemeden.

Sosyal ağlarda paylaş

On 24.10.2020 at 11:34, Aluriel dedi ki:

Logitech nasıl rakipsiz ya. 2007de değiliz. Bir tane ptfe mouse ayaklı paracord kablolu ve sub 70gr mouse yok logitech markali. klasik sorunlu switchleri vs saymiyorum bile.

Switchlerin sorunlu olmasının Logitech'le ne alakası var? Hemen hepsi Omron'dan alıyordu switchleri, Omron'un bir batch'i kötü geldi, Logi de dahil o dönemki pek çok firmada aynı sıkıntı yaşandı. Omron hatasıydı o. Diğer çoğu firmanın aksine Logitech şikayet aldığı tüm mouseları ücretsiz yeniledi üstelik de.

Tanımladığın mouse'a gelince zaten 70- gram mouse gibi egzotik istekler varsa normal bulamamak.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Quo-Vadis dedi ki:

Türkiyede rakipsiz. Ben daha iyisini görmedim.

Çeşidi bol ve kolay bulunan başka marka var ise, yaz. (A4Tech çöpünü sayma.)

Ne Razeri tutunabildi, ne Roccatı, ne Steelseriesi, ne başka bir marka, Bir Corsair çabalıyor şu an.

Saydığım özellikleri olan bir tane bile modeli yok hala. Roccat tutunamama sebebi distribütörü ile alakalı. Corsair'de doğru düzgün mouse yok zaten. Satış sayısı olarak bakıyorsan gaming tarafında Razer hala en çok satanları o saydıkların arasında.

XM1, Glorious Model O/D, Razer Viper Ultimate, Razer Viper, Razer Deathadder V2, MM710/711 denedim. En iyisi aralarında XM1 diyebilirim. Şu an Model O ve Model D kullanıyorum. 

Aluriel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Switchlerin sorunlu olmasının Logitech'le ne alakası var? Hemen hepsi Omron'dan alıyordu switchleri, Omron'un bir batch'i kötü geldi, Logi de dahil o dönemki pek çok firmada aynı sıkıntı yaşandı. Omron hatasıydı o. Diğer çoğu firmanın aksine Logitech şikayet aldığı tüm mouseları ücretsiz yeniledi üstelik de.

Tanımladığın mouse'a gelince zaten 70- gram mouse gibi egzotik istekler varsa normal bulamamak.

Egzotik istek derken baya baya standart haline geldi hafif mouse, paracord türevi kablo ve ptfe mouse ayakları. 

Çift tıklama sorunu en çok logitechte karşılaştım ben. başka markalarda da başka sorunlar olabiliyor tabiki. mesela rival600/650 yan taraftaki kauçuk grip kalkıyor %90, steelseries de değiştiriyor garantiye gönderirsen. Razer Viperlarda rattle sorunu vardı ilk gelen seride. Aynı şekilde coolermaster mm710/711 lerin ilk gelenlerinde de pretravel post travel sorunu vardı sağ ve sol tuşlarda.

Sosyal ağlarda paylaş

70 bana az geliyor hala, hatta çoğu üretici endgame gamer mouselarına hatta eklenip çıkartılabilecek ekstra ağırlık koyuyor istediğin gibi ayarla diye. Bilemedim.

Çift tıklama Logi'de de vardı, o dönemki hemen her firmada vardı, global olarak Omron'dan alıyor hemen hepsi switchleri, Omron kötü tasarım yapmış o seride.

Logi'nin kendi sıkıntıları olarak bir modelde wireless'ı tam görmediği için atlama yapma, bir modelde de mouse tekerinin kafasına göre ara ara tersine çalışması sıkıntıları vardı yakın dönem (umarım çözmüşlerdir, ikincisi tam trollük).

Öte yandan Logi'nin hem gaming mouseları ergonomi ve kalite olarak çok iyi, hem kablosuz mouse'larında Logi kadar iyi verimli başka firma görmedim (ki kablosuza alışınca artık kabloluya dönemiyorum ben), hem de inanılmaz uzun ömürlü mouseları. Cidden bu kadar uzun dayanan başka mouse görmedim. Olur da bir sıkıntı çıkarsa da acaip ilgililer. Hatta bir tanıdığımın Almanya'dan aldığı ürünü garanti kapsamında olmamasına rağmen Türkiye'de ücretsiz değiştirdikleri dahi oldu.

O bakımdan gaming headset ve mouse'da Logi'ciyim ben. Klavye'de aşırı para vermezsen orta sınıfları biraz geride kalıyor, o yüzden onda caydım.

Sosyal ağlarda paylaş

14 dakika önce, Rewendor dedi ki:

70 bana az geliyor hala, hatta çoğu üretici endgame gamer mouselarına hatta eklenip çıkartılabilecek ekstra ağırlık koyuyor istediğin gibi ayarla diye. Bilemedim.

Çift tıklama Logi'de de vardı, o dönemki hemen her firmada vardı, global olarak Omron'dan alıyor hemen hepsi switchleri, Omron kötü tasarım yapmış o seride.

Logi'nin kendi sıkıntıları olarak bir modelde wireless'ı tam görmediği için atlama yapma, bir modelde de mouse tekerinin kafasına göre ara ara tersine çalışması sıkıntıları vardı yakın dönem (umarım çözmüşlerdir, ikincisi tam trollük).

Öte yandan Logi'nin hem gaming mouseları ergonomi ve kalite olarak çok iyi, hem kablosuz mouse'larında Logi kadar iyi verimli başka firma görmedim (ki kablosuza alışınca artık kabloluya dönemiyorum ben), hem de inanılmaz uzun ömürlü mouseları. Cidden bu kadar uzun dayanan başka mouse görmedim. Olur da bir sıkıntı çıkarsa da acaip ilgililer. Hatta bir tanıdığımın Almanya'dan aldığı ürünü garanti kapsamında olmamasına rağmen Türkiye'de ücretsiz değiştirdikleri dahi oldu.

O bakımdan gaming headset ve mouse'da Logi'ciyim ben. Klavye'de aşırı para vermezsen orta sınıfları biraz geride kalıyor, o yüzden onda caydım.

Extra ağırlık olayı 5 sene öncede kaldı baya bir geriden geliyorsun. Son 2 yılda çıkan modellerin hiçbirinde yok ekstra ağırlık falan. 

Çift tıklama sorunu en çok logitechte yaşanıyor maalesef. Hala da devam eden bir sorun. 

Wireless konusunda haklısın en iyi wireless modeller logitechte hala, g pro wireless ve g305 daha düşük bütçe için.

Teknik destek yine aynı şekilde iyi diğerlerine kıyasla. 

Klavyeleri ve kulaklıkları çöp. Çok daha iyi seçenekler var ikisi için de.

Sosyal ağlarda paylaş

Valla kendi kullanımımda da tüy gibi olmasını istemem mouse'un. Trendi bilmem, ama iyi aiming için belli bir ağırlıkla kendini hissetirmesi faydalı benim için. Özellikle FPS'de high sensitivity oynuyorsan ciddi faydası var aiminge ağır mouse'un (kaya gibi de olmayacak tabii). Bir de işte uzun süreli kullanım durumu var. Bir Logitech ömrünü tamamlayana kadar muhtemelen 3-4 tane Razer değiştirirsin mesela.

Çift tıklama sorunu dediğim gibi firmayla alakalı değil, tedarikçiyle alakalı.

Kulaklıklarda müzik vb için Sennheiser, oyun için Logitech kullanıyorum, ikisinden de gayet memnunum.

Sosyal ağlarda paylaş

160gr cok agirlik, benim bileigimi agritir

g305 80-90gr oluyor ince pille yamulmuyorsam

ikinci bir tane alicamtik ama beyaz cok les diye almadim 350tl olmustu amazon prime'da

32:9 ratio'da fps oynuyorum, gayet de akiyor hafif mouse. quakecileri beklerim ?

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Aluriel dedi ki:

Güzel olmuş klavye. Hotswap pcb mi yoksa lehimli versiyon mu? Keycaplari de seçemedim tam o fotoğraftan. 450$+ tutmuştur diye tahmin ediyorum şu haliyle kargo gümrük vs eklemeden.

Hotswap, keycap'ler 30 dolarlık gentlemen PBT diye birşey. İstediğim premium keycap'leri bulamadım henüz. Yani buldum da satışta değiller. Pudding keycap set siparişi verdim şimdi birde çünkü bunlarla göremiyorum tuşları gece ?

Vergiler toplam 900 tl falan tuttu. Parçalar ücret ve shipping olarak herhalde 450-600$ arasıdır, hesaplamadım henüz.

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, LathspeLL dedi ki:

Kendime custom keyboard yaptim. TOFU65 aluminum, brass plate, dz65rgb pcb, ZealPC Roselios switches (hepsini Krytox 205g0 ile lube’ladim), Sorbothane ses emici foam ve ekstra foam’lar.

https://imgur.com/a/0awXsXC

çok tatlı olmuş,  bende emektar filcoya bi aliminyum case alayım dedim. keyboard ile aynı fiyat nerdeyse. sonra soyle bişi buldum direk aliminyum kasa ile geliyor 

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=5593&creator=switchandclick fiyatı filanda bence iyi 

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, reampage dedi ki:

çok tatlı olmuş,  bende emektar filcoya bi aliminyum case alayım dedim. keyboard ile aynı fiyat nerdeyse. sonra soyle bişi buldum direk aliminyum kasa ile geliyor 

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=5593&creator=switchandclick fiyatı filanda bence iyi 

hotswap değil ama o, hangi switch ile gelirse onunla kullanırsın, değiştirmek için lehimleri sökmek gerekir

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, LathspeLL dedi ki:

Hotswap, keycap'ler 30 dolarlık gentlemen PBT diye birşey. İstediğim premium keycap'leri bulamadım henüz. Yani buldum da satışta değiller. Pudding keycap set siparişi verdim şimdi birde çünkü bunlarla göremiyorum tuşları gece ?

Vergiler toplam 900 tl falan tuttu. Parçalar ücret ve shipping olarak herhalde 450-600$ arasıdır, hesaplamadım henüz.

Aluminyum case + brass plate kafadan ikiye katlıyor fiyatı ? Şu entry edition olan olabilir ama belki. Hangi seti bekliyorsun keycap için?

GMMK TKL ISO var bende de. Gateron Milky Yellow switchler, lube (superlube ptfe, krytox mixe yakın bir performansı var reddit /mk wikisinde görmüştüm ve TRde bulunabiliyor.)

Pudding keycap droptan aldığım pbt doubleshot olanlar vardı bende 25$'lık set için iyiydi baya ama şu an ymdk carbon pbt diye bir set var aliexpressten aldığım.

yılın malum zamanı geliyor yeni kulaklık mı yeni klavye mi karar vermek gerek sdfds.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...