Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyunun kasmasının sebebi nedir?

Litminov

Öne çıkan mesajlar

Gta V aldım orijinal ve g3258, gtx 750ti, 8 gb ram ile 800x600'de bile oynayamıyorum sürekli takılıyor. ayarları en düşüğe almama rağmen. Ama youtube'dan baktığımda aynı sistemle orta ayarlarda takılmadan oynayanlar var. sorun ne olabilir eski psu ya da hdd olabilir mi? Diğer oyunlar sorunsuz çalışıyor mgs rising, batman arkham knight, ac gibi oyunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda kasmanın bir çok sebebi olabilir.

cpu'nun tozlanmış olması, ram'in veya harddiskin bozuk olması felan oyunda geçici takılmalara, donmalara felan neden olabilir.

gpu'dan kaynaklı kasmalar, oyundaki fps değerlerini ölçerek gözlenebilir. yani hep kasma gpu'dan kaynaklı olmaz, ama oyundan 30fps altında değerler alıyorsan o zaman gpu yetersiz olduğu anlaşılır. daha düşük grafik ayarlarında oynamak gerekecektir.

bi de driverları güncelle.
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

şimdi farkettim oyun kasmıyor sadece saniyelik donuyor bazen sık sık bazen ara ara. onun dışında çok akıcı oynanıyor.

dediğim gibi ram-cpu-hdd problemi olabilir bu mesele.

mesela external harddiske csgo kurmuştum, usb üzerinden gelen verinin hızı yetmediğinden sanırım, oyun içinde saniyelik donmalar yaşadım.
gidip ssd'ye attım oyunu, şimdi daha akıcı oynuyor.

bi de oyunu verify files yap, işe yarayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

gta 5'in kronik sorunu sanırsam. i5,i7,970 vs güçlü sisteme sahip olanlarda bile oluyormuş. Kimisi ssd'ye yükledim sorun çözüldü diyor kimisi dx10 yaptım çözüldü diyor herkeste farklı çözümler işe yaramış. arkadaşımda gtx750 var eski model onda da hiç kasma yokmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Litminov said:

şimdi farkettim oyun kasmıyor sadece saniyelik donuyor bazen sık sık bazen ara ara. onun dışında çok akıcı oynanıyor.

dediğim gibi ram-cpu-hdd problemi olabilir bu mesele.

mesela external harddiske csgo kurmuştum, usb üzerinden gelen verinin hızı yetmediğinden sanırım, oyun içinde saniyelik donmalar yaşadım.
gidip ssd'ye attım oyunu, şimdi daha akıcı oynuyor.

bi de oyunu verify files yap, işe yarayabilir.

best tip ever
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...