Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

web tasarım işinde uzmanlaşmak ve bu yoldan para kazanmak

Zyrobod

Öne çıkan mesajlar

aslında konu başlığı hedeflediğim iki şeyi de anlatıyor.

fakat şöyle ki...

zamanında web işleriyle uğraştım. o zamanlar daha çok eğlendiğim bir işti benim için. html kodlarıyla vakit öldürmek zevkli geliyordu. pek verimli olmuyordu yani. daha sonra ara verdim ki yıllar geçti üstünden. yıllardır takip etmedim web dünyasında neler olup bitti diye. mesela şuan web tasarımıyla ilgilenmek, daha doğrusu birilerine web sitesi yaparak para kazanmak ne kadar kolaylaştı. tasarım ve kodlamayla ilgili eskiden (2008'lerde mesela - 8 sene geçmiş yuh - hakkaten neler değişti ?) öğrenilen ve üzerinde çalışılan şeyler bugün bu işe sıfırdan başlayan ve kişilerin ihtiyacını karşılayacak web siteleri hazırlayarak para kazanmak isteyen birisi için ne kadar önemli ?

neyi öğrenmeye gerek kalmadı ?
neyi öğrenmek zorunda kalındı ?
bu işlerle aktif olarak ilgilenen ve eskiyle yeniyi birbirine bağlayacak olan vatandaşlar beni bilgilendirebilir mi ?
uzun uzun yazın uzun uzun okurum da.
Sosyal ağlarda paylaş

keşke neyi bilip neyi bilmediğini daha açık şekilde yazsaydın. ona göre şuraya yönel ya da bunu öğren diyebilirdi insanlar. "html kodlarıyla vakit öldürmek" 2016 yılı için çok bir anlam ifade etmiyor zira.

pro tip: hobi olarak yapmaya devam et.
Sosyal ağlarda paylaş

Sypro said:

keşke neyi bilip neyi bilmediğini daha açık şekilde yazsaydın. ona göre şuraya yönel ya da bunu öğren diyebilirdi insanlar. "html kodlarıyla vakit öldürmek" 2016 yılı için çok bir anlam ifade etmiyor zira.

pro tip: hobi olarak yapmaya devam et.

sıfırdan başlayacağım ?
Sosyal ağlarda paylaş

Tasarimci olmak oyle ha deyince olmuyo, baya baya emek istiyo, vakit istiyo zira once esinlenerek(!) basliyosun mecburen. Kendi stilini cikarman, tasarim yapiyorum demen rahat bi 10 yili buluyo.

Diger yandan kazanc ve is imkanlari acisindan da cok umut verici gorunmemistir gozume. Ha illustrasyon falan da yapiyorum, lazim olunca ressam gibi ciziyorum diyosan baska tabi ama olay photoshop kullanmak ise kimse icin aranan eleman olmuyosun.

edit : bi ara web development kismini da yazicam ayrica.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

web işine girmek demek ajansta 2-3 yıl karın doyurmayacak paraya eşşek gibi, hayvan gibi çalışmak demek.

yaşın kaç bilmiyorum, o 3-5 yılı ayırmazsan, kendine "senior" diyecek hale gelene kadar çok komik paralar kazanıyorsun. en azından TR'de ajanslarda öyle.

ee ne yapalım o zanan? ne ögrenelim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...