Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

On 18.12.2020 at 11:43, GERGE dedi ki:

Rockwell 6C aldım şimdi.

Hayirli olsun benim de bir suredir aklimdaydi fakat zinc alloy olmasi dolayisiyla uzak durdum. 

Bir sonraki makinemin aisi316 olmasini istiyorum o yuzden devamli bir gonlum game changer .84 e gidiyor. Ama bunun da 3 farkli alt tablasi olmasi mantikli. 6S in neredeyse 2 kat fiyata olmasi ise birden bu dusunceden uzaklastiriyor, neredeyse hem 6S hem GC.84 alinabiliyor 6S parasina (lafin gelisi).

6C hakkindaki sorularim; genelde 1 ve 2. kademe icin atil kaliyor, kullanisli degil deniyor. Dogru mu? 

6. kademe neredeyse r41 kadar agresif, kullanilmiyor diyenler var yabanci forumlarda, haklilar mi? 

Eger haklilarsa geriye kalan 3 kademe icin gc.84 vs 6S kiyasi nasil olurdu sizce?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Daha kullanmadım, o dediğin diğer makineler de yok bende.

3 takılı şu anda, pazartesi sabahı deneyeceğim. Sonraki günlerde de diğerlerini deneyeceğim. Yazarım. Genelde orta agrasiflikte kullanıyorum ama, Progress 3'te mesela.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

xeVOlAp.png

Su ekibi kullaniyorum ben. (goal haric)

Nacet ve 7 o clock en cok randiman aldiklarim. Tum paketler ayni cikiyor, ilk perdede ikisi de neredeyse feather kadar keskin, ama 2. perdeden sonra feather dan daha ustun olduklarini dusunuyorum. Keskinliklerini daha uzun sure muhafaza ediyorlar kesinlikle.

Silver blue ve platinum fiyat farkina gore cok fazlasini sunmuyorlar, ama zamaninda almistim yavas yavas eritiyorum stoklari. Hepsi ayni fiyat olsa yine nacet alirdim. 

Astralar da 1-2 tier dusuk ucuz alternatifler. Piyasada 7 o clock ve nacet bulamazken almistim 100 luk kartonlarini, permasharp , derby gibi alternatiflerine kiyasla cok memnundum. Ucuzlarin sampiyonu. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Personna benim denediğim en iyisi. Permasharp gerçekten bomba, bi gün çok iyi oldu diyorum bi gün suratımı mahvediyor. Gillette blue ve silver meh bana göre. Nacet ve astra da benzer. Henüz deneyimlemelerim bitmedi, o kadar çok çeşit ve tıraş varyasyonu var ki.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
9 saat önce, neutrino dedi ki:

Abi sabun icin hic gerek yok bu paralari vermeye bence, arko gercekten cok cok iyi bir sabun fiyatindan bagimsiz olarak. Ucuz olmasi da ayri bir avantaji tabi. 

Arko fiyat performans olarak iyi ama kayganlık,tıras sonrası hissiyat,koku gibi konularda yeterli gelmiyor.Her sabah düzenli tıraş olmuyorsan yukardaki bir üst segment daha basarılı.Her gün tıras olacaksan,fiyat önemliyse düşünülebilir.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Selam,

Tıraş sonrası:
1. Soğuk su ile durulayıp şap ile ovuyorum.
2. Ortalığı toplayana kadar cildimde kalıyor.
3. Soğuk su ile durula.
4. Cella'nın organik losyonunu sürüyorum.
5. Eğer tahriş hissedersem (4~5 perdah atıyorum), evden çıkmadan hindistancevizi yağı sürüyorum ek olarak.

Şimdilerde kendim bir krem yaptım, onu deniyorum.
Bende, jilet ne kadar keskin ise tıraş o kadar az tahriş edici oluyor.

Ayrıca; kalan Proraso tıraş kremini bitireyim dedim ama çöpe gitti ilk kullanım sonrası! Cella'nın sabunu sonrası çok keyifsiz bir tıraş yaşattı bana.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...