Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Alıntı

dollar storeda fln satiliyor mach3 ler

bu kadar ucuz olunca valla salladim jileti mileti,aldim 10 tane mach,1 yil tras 

Mach3 bıçakların sahteleri olabiliyor diye duymuştum. Belki o yüzden ucuzdur. 

Mal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Aşıyı vurdurdum geçtim ya, 20 lira 3 gün kol ağrısı için riske girmedim. Aslında traş olduktan sonra kurulayıp tekrar jilete takmıştım ama banyoda duruyordu. Heralde nemden falan çok hafif bi pas izi çıktı öyle aman aman paslanma yoktu. Sabah işe gittim iş çıkışı vurdurdum aşıyı geçti gitti zaten. Hala ağrıyor kolum biraz gerçi.

Bugün baya erken kalkmam gerekiyordu, saat 4:30 da kalkıp tıraş için seramoniyi yapamadım, fusion la oldum tıraşı. Tek perdede daha temiz tıraş ediyor yalnız fusion onu farkettim.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

3 parçalı bir makina alıp kapalı ile başlayıp alışınca başını değiştirip açık taraklıya çeviririm böylece sapa para vermem gibi düşündüm ben.

https://muehle-shaving.com.tr/collections/klasik-tiras-makinesi/products/muhle-klasik-tiras-makinesi-kapali-tarakli-r-89-grande

şunu alsam çok mu başlangıç için pahalı kaçmış olur, ama 100-200 liralık birşeylerle başlayıp sonrasında tekrardan para vermek yerine baştan bu parayı verip yoluma devam edeyim diye düşünüyorum ne dersiniz ?

Sosyal ağlarda paylaş

23 saat önce, paramecium dedi ki:

Selam,

O kadar para vermek zorunda kalmam diye umut ediyordum ?
Muhle R41'e baktım ama bu da çok mu agresif olur diye tırstım.

Saygılar.

R41 sanirim en agresif ucta kaliyor olsa gerek, bi otesi tek parca razor zaten ?

ben sanirim merkur r34 ve r37 e bakardim. 
rocca veya 3one6 de tanima uyuyor ama pahali secenekler biraz.

belki rockwell 6c ? 

Sosyal ağlarda paylaş

22 saat önce, monoscope dedi ki:

3 parçalı bir makina alıp kapalı ile başlayıp alışınca başını değiştirip açık taraklıya çeviririm böylece sapa para vermem gibi düşündüm ben.

https://muehle-shaving.com.tr/collections/klasik-tiras-makinesi/products/muhle-klasik-tiras-makinesi-kapali-tarakli-r-89-grande

şunu alsam çok mu başlangıç için pahalı kaçmış olur, ama 100-200 liralık birşeylerle başlayıp sonrasında tekrardan para vermek yerine baştan bu parayı verip yoluma devam edeyim diye düşünüyorum ne dersiniz ?

EJ 89 ve muhle r89 ayni kafaya sahip aletler. Muhle tr fiyatlariyla ciddi pahali bunu goze alinca. 

ileride ne istedigin hakkinda daha fazla fikre sahip oldugunda onceki mesajlarda paramecium gibi nokta atisi bir tane daha makine alabilirsin. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, paramecium dedi ki:

Selam,

Hafta içi tıraş olurken eski jilet ile shim yapıp deneyeceğim. Bakalım cilt ne tepki veriyor daha agresif kesime. DE89 ile devam veya değişim karar vereceğim.

R37 tipi güven vermiyor bir türlü ?

Saygılar.

ben uzun suredir DE89 shim'li kullaniyorum, tavsiye ederim.

yeni makine almana gerek kalmayacak ? 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bana   Adjustable  bir alet önerin ya. Bu son jiletim olsun öyle bir şey  istiyorum. ^^ Adjustable'lar iyi oluyor ya future clone'unu kullaniyorum   jiletin  keskinliğini ayarlamak çok  iyi bence.   Jileti 1'den fazla kullaniyorsanız değişebiliyor  mesela Nacet'i  ayarlanabilir  aletim olmasa kullanamazdim. 2. traştan sonra keskinlik azalınca cildime uyuyor. 

Ama Gilette Slim Adjustable'a fln 150 dolar veremem yani. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...