Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

9 saat önce, miyaw33 dedi ki:

1 er kutu dedigin kartela degildir umarim,denemeden 1 kartela almak hatali olur

Yok 1 tane iste ama gondermemis ipneler jiletlerimi , bugun geldi paket. 2 kutu cella bio 1 tane aftershave losyonu . Tek denemelik tras kopugu yollamislar birde 

@neutrino

valla ziya nin tras ettigi adam gibi olabilirsin . Wilkinson benim ilk jiletim. her yerimi kesmistim pek iyidegil. 

Masticore tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, paramecium dedi ki:

Selam,

Nacet umarım Feather'ı aratmayacak ? Feather'dan acayip memnundum. Ama Cella sabunda hata yapmışım, paket gelince anladım; 1000ml'lik sabun tuğlam var artık ? İş arasında sipariş verince böyle oldu ? Kesip bir kaba bastırsam olur mu?

Saygılar.

Cella cok yumusaktir hatta nerdeyse krem kivaminda. Ne oldu tam olarak

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

@miyaw33 İncelemelere baktım da Nacet, Feather'dan sonra en keskinlerden. O yüzden üzeceğini sanmıyorum. De89 yüzünden de olabilir, bilmiyorum, keskin jilet ile konforum daha fazla oluyor. Dün akşam 1 haftalık sakalı kestim Feather (jiletin 2. tıraşı), 3 perdah her biri farklı yönde olmak üzere. Yanma hissi, kaşınma, tahriş falan hiç yok.

@Masticore Sipariş aşamasında Cella'nın sabunlarını eklemiştim sepete, sipariş onayı verirken hızla eleme yaptım, brick sabun kalmış sepette :\ Kaba mı bassam yoksa Arko gibi çıbık halinde kesip mi kullansam bilemedim :\

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

@paramecium @Masticore

Bugun bir gunluk sakal ile denedim, normalde braun 7100 mü ne makine ile oluyorum, ona kiyasla bekledigim kadar sinekkaydi yapamadim, daha cok ugrastim bi de vakit olarak. Ufak tefek kesikler oldu ama kanayacak kadar buyuk degillerdi. Sanirim farkli daha keskin bir jilet almam lazim, bir de tutus acisini, teknigini ogrenmem gerekiyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Her gun duzenli tras oluyorsan daha hizli olmaz makinadan . Ben 3,4 gunde 1 oluyorum o yuzden jilet ideal  ve daha iyi aliyor. Tras mak 3 gunluk sakalda problem cikariyor. 

jiletle olursan cildin daha genc ,fresh kalir abi. ^^ Yani ister istemez tras kremi kullaniyosun fln.  ve daha keyifli .  Her gun duzenli tras oluyorsan  ve zaman problem oluyorsa bence makina ile devam et.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha once seyahat cantamda makinemi unuttugum icin gidip hemen yakindaki bir marketten almistim wilkinson DE yi, ne kadar kotu olabilir ki? diye.

Icinde gelen jiletler gercekten cok kotuydu ama makinenin acisi, tutusu vs gayet iyiydi diyebilirim. Sevmeyenler de materyalin temizliginin zorlugu ve hafifligi yuzunden sevmiyorlar genelde gordugum kadariyla. O paketten geriye bir de tam seyahat cantalik guzel bi jilet kutusu kaldi. ?

Makine masticore un da dedigi gibi kesinlikle daha hizli olacak fakat hem zamanla gelen meleke, hem rutinin verimliligi bir de kullanilan kozmetiklerden dolayi zamana karsi overall fayda cok daha fazla diye dusunuyorum. 

@paramecium

abi karar ver permasharp mi kullaniyordun feather mi? ? Nacet yorumlarini merakla bekliyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

PermaSharp almıştım, güzeldi tıraşı. Sonra makine ile gelen Feather köşede boş durmasın dedim yorumlarıyla gaza gelip. PermaSharp köşede duruyor şimdi :P

Derby Premium da almıştım birkaç paket, geçen gün gidip berberime hediye ettim; hurdaya atmayayım dedim yazıktır :P

En son gazla da Nacet aldım işte :)
Cumartesi veya Pazar günü deneyeceğim onu da ?

Soru: Sabun nasıl kullanılmalı?

1. Bir parça alınıp tasa koyulmalı krem misali ve sonra fırça ile köpürtülmeli
  2. Fırça sabuna sürülmeli, sonra tasta köpürtülmeli
  3. Fırça sabuna sürülmeli ve sonra fırça ile yüzde köpürtülmeli
  4. Sabun yüze sürülmeli ve sonra fırça ile köpürtülmeli

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

ben  mini maket bıçağı ile bir parça kesiyorum sert sabunu   ve kasenin ortasına basıyorum.  Örneğin Tabac marka sabunları fln.

Tabi cella'da buna gerek kalmıyor daha yumusak .  Elimle fındık tanesi kadar alıp kasenin ortasına basıyorum.  Yanlız sen büyük kalıp sabun olanı almışsın anladıgım kadarı ile o ne kadar sert bilmiyorum hiç kullanmadım var olduğunu bile bilmiyordum şimdi dikkatımı çekti sitede.  Ben hep kase şeklinde olanlardan aldım. 

Sosyal ağlarda paylaş

traş öncesi bir şey kullanmıyorsan tavsiyem    kaseye bas sabunu ondan sonra sulu şekilde yani köpürmeye yeni başlamışken yüzüne bir posta sür (biraz akabiliyor üstün başına ben cıbıldak traş oluyorum ^^) . Maksat cildi önden ıslatmak nemlendirmek ondan sonra full köpürt  tekrar sür .  Daha  efektif oluyor bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi sayfalardır tartışıyorsunuz dur diyorum atlama araya adamlar keyif alıyor diyorum ama içimdeki hırboya artık gem vuramıyorum. Normal jilet maküç alıp bide arko köpükle tıraş olmaktan ne farkı var bunun? Bide tonla masraf. Tıraş la altı üstü tıraş yani.

Hadi gergeyi bi nebze anlayabiliyorum, o naif kişiliğinin altında askerde sabah tıraş olsa öğlen dayak yiyen k*rt sakalı var ama kharon gibi masticore gibi köseler siz neyinize güvenip yaban domuzu kılından fırçayla ithal sabunu sürüyorsunuz yüzsüz herifler

Sosyal ağlarda paylaş

bu arkadaşlar beyaz yakalılığı kanıksamış olanlar, madem vaktimin bi kısmını buna ayırıyorum paramın da bi kısmını hakediyor şeklinde hayat kalitelerini bu şekilde artırmaya çalışıyorlar. diğer traşlardan çok bi fark yok ama 50 yerine 1000 lira verince nasıl fark olmasın değil mi ?

Sosyal ağlarda paylaş

29 dakika önce, axedice dedi ki:

Abi sayfalardır tartışıyorsunuz dur diyorum atlama araya adamlar keyif alıyor diyorum ama içimdeki hırboya artık gem vuramıyorum. Normal jilet maküç alıp bide arko köpükle tıraş olmaktan ne farkı var bunun? Bide tonla masraf. Tıraş la altı üstü tıraş yani.

Hadi gergeyi bi nebze anlayabiliyorum, o naif kişiliğinin altında askerde sabah tıraş olsa öğlen dayak yiyen k*rt sakalı var ama kharon gibi masticore gibi köseler siz neyinize güvenip yaban domuzu kılından fırçayla ithal sabunu sürüyorsunuz yüzsüz herifler

Öfff leş gibi curry koktu. O kadar zamandır gorusmedik ki yuzumu unutmana sasirmiyorum gerci yapacak bisey yok.

Arko iyi ona laf yok da; 200 liraya DE makine, 40-50 liraya 1 karton jilet alinca koylu edition mach 3 den daha az sefil olarak daha ucuza tras olunuyor. Bi de tek jiletin masrafi cikincaya kadar yuzune surmek zorunda kalmiyorsun. 

Makul bi trade-off. 

Ha, 2-3 tane makine alayım, taraklı olsun taraksız olsun, ayari da olsun, fransadan 2 kilo sabun aldim, haftasonu sabunum ayri vs diyince o zmn saflar degisir, savunamam.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, paramecium dedi ki:

Soru: Sabun nasıl kullanılmalı?

1. Bir parça alınıp tasa koyulmalı krem misali ve sonra fırça ile köpürtülmeli
  2. Fırça sabuna sürülmeli, sonra tasta köpürtülmeli
  3. Fırça sabuna sürülmeli ve sonra fırça ile yüzde köpürtülmeli
  4. Sabun yüze sürülmeli ve sonra fırça ile köpürtülmeli

Benim en cok usendigim mevzu bu acikcasi. 1 kiloluk sabun bitene kadar sabir diliyorum ?

Bence sabunla yola cikildiginda en makul yontem yuze surme yontemi, hem lather kalitesini de direkt hisserek yapildigindan hem de yuze seve seve masaj uygulayarak yapildigindan cok daha konforlu.

Ikincisi de zaten soylenmis sanirim, bi kisim sabunu dilimleyerek/rendeleyerek cok az da sicak su (neredeyse damlayla) marifetiyle fircaya kolayca yuklenebilecek bi kaba basmak. Eski krem kavanozlari, tras kremi kaplari veya cam kaseler bu is icin ideal. Burdaki eziyet trastan sonra fircayla tasimis olabilecegimiz fazla nemi kaptan  uzaklastirmak (genelde agzini acik birakip kurutarak yapiliyor) hem de sabunun kurumasini engellemek icin ustunun makul derecede nemli kalmasini saglamak. (catlaksiz yuzey)

Bence sirf bu yuzden hak yol krem formu, ama bunda da birden fazla kreminiz varsa bozulma olasiligi vs var. 

Nacet i sevdirme kursusu gururlu ?

Alip da sevmeyenler ayrica muhakkak astra ve gilette in digerlerini ozellikle 7 o'clock larini da denesin. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...