Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mail server ve domain

paramecium

Öne çıkan mesajlar

paramecium said:

Selam,

Bir domain alıp, bunu sadece mail amaçlı kullanmak istiyorum. Bunu uygun ve güvenilir, aynı zamanda da kurulumu basit bir şekilde nerede halledebilirim?

4-5 tane mail olacak. Akıllı cihazlar ve outlook uyumlu olsun.

Saygılar.

mail isi atom muhendisligi gibi karma karisik.boyle mail sunucuyu kendim yapayim falan diyince isler harbiden cok karmasiklasiyo.ayarlarin buyuk bi kismi propagate olmadan dogrumu oldu yanlis mi oldu emin olamiyosun.sen tam hersey oldu simdi 4-4 luk sunucu kurdum dediginde mesela hotmail maillerini reject ediyo, gmail spam klasorune aliyo falan.bazen gozden kacan basit yazim hatasini bile buluncaya kadar canin cikiyo.ayarlar o kadar basit ki hata yapmamak imkansiz. X(

zoho, yandex yada gmail business a domainini baglayabiliyosun.bununla birlikte isler bayaa kolaylasiyo.sirket bunyesinden gmail business kullaniyoruz.uzun suredir butun mailler burada.dahada tik dedigini duymadim gormedim.isin guzel yani 15 gb depolama veriyo.sen outlookla istedigin mailleri tutup istedigin mailleri siliyosun ama gmail sunucusuna web clientindan login olunca maillerin hala orada oluyo.istersen orada da bi bakim calismasi yapabilirsin.falan falana...

zohoyu bi arkadasim kullaniyo.o spam konusundan dertli zohoda.inboxina dusen bi kac maili bi suredir spam olarak isarliyomus ama mailler hala inboxina dusmeye devam ediyo.gmailde o konuda hala bi sikinti gormedim.sinir bozacak bi spam sizdirmasi basima gelmedi.inboxim etilerse, spam kutum bagcilar gibi. X(

yandex mail icin burada 1-2 post donmustu.gerge galiba bi sure yandex kullanip sonra bi sebeplerden vazgectiydi gibi hatirliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Gmail business mı varmış?

Ya bir domain alayım, tanımlayayım 4-5 tane mail, gmail'den abidik gubidik isimler almaktan kurtarayım kendimi diyorum.

Saygılar.

Gmail Business baya başarılı. Ben de kullanıyorum. Yandex'in de aynı uygulaması var. Ücretsiz sanırım o. Onu da deneyebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
GERGE said:

http://mxroute.com

Bunu kullaniyorum ben.

Hortlatayım.

Nasıl abi burası hala kullanıyor musun? Gmail businessa baktım da fiyatlar uçuk geldi. Mevcutta ücretsiz yandex kullanıyorduk ama o da patlamaya başladı sık sık. Hali ile uptimeı yüksek 10-15 mail hesabı açabileceğim bir hizmet ihtiyacım var.

Bunlar dışında başka tavsiyeler varsa onları da almak isterim.

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

MXroute cok spam gecirmeye basladi, Yandex'e gectim. Simdiki halini bilmiyorum ama MXroute'un.

Baska bir seye geceyim diyorum ben de ama. Yandex sorunlar cikartiyor ama beles iste.

Suraya bak: http://www.emaildiscussions.com/

http://www.fastmail.com

parali ama hakkini veriyorlar. supportlari saglam, interfaceleri/appleri guzel.

email beles alinmayacak kadar onemliyse sizin icin parasini verip alin duzgun bir saglayicidan.
Sosyal ağlarda paylaş

Beleş de alabiliriz ama en iyisi yandex ise yok kalsın abi. Gerçekten imap sunucuları vb outlookdan sürekli hata vermeye başladı.

Uygun fiyatlı bir şeyler bakıyoruz.

Şunun da fiyat iyi görünüyor ama yönetmesi filan zor mu olur bunu direk mail hesabı aç kapa vb kolayca halledilebilir mi? cpanel filan diyince gözüm korktu :)

https://www.turhost.com/kurumsal-mail.html
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Zoho Yandex'den daha çok spam geçiriyor. Fastmail çok iyi diyorlar ama kişisel posta için o kadar para vermek istemedim. Runbox da iyi, 2 sene kullanıp fiyatından dolayı değiştirdim. Zoho Yandex'e göre çok daha kararlı ama.

Yandex idare ediyor aslında, Android üzerinde sorun yaşıyorum ben sadece. IMAP ve iOS iyi.

Rackspace de iyi diyorlar. Business sokution bunlar ama, kişisel çözümleri sorun bana.

Para verecek olsam Protonmail alırım ama çok pahalı o da. Yine de para vermeye karar verirsem tekrar onu alırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Genel Yönetici
ProtonMail'a gectim bu arada Yandex'in sorunlarindan bikip. En son Android programinda sertifikalar calismiyordu. Beles isten ekmek cikmiyor iste. Mailfence ile bunun arasinda gidip mobil programlari filan daha saglam oldugundan ve ayri takvim filan istemedigimden buna gectim.

Parasini veririm, guzel guzel kullanirim. Android ve iOS programlari guzel calisiyor, macOS icin de Electron ile bir arayuz yapmislar ucuncu parti. Github'da durdugundan koda bir goz atip kendim derledim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
GERGE said:

ProtonMail'a gectim bu arada Yandex'in sorunlarindan bikip. En son Android programinda sertifikalar calismiyordu. Beles isten ekmek cikmiyor iste. Mailfence ile bunun arasinda gidip mobil programlari filan daha saglam oldugundan ve ayri takvim filan istemedigimden buna gectim.

Parasini veririm, guzel guzel kullanirim. Android ve iOS programlari guzel calisiyor, macOS icin de Electron ile bir arayuz yapmislar ucuncu parti. Github'da durdugundan koda bir goz atip kendim derledim.

domain işi nasıl oluyor ?

domaini kendim mi almam gerekiyor ?

[email protected] gibi mi olacak alacağım mail hesabı

yoksa [email protected] (salladım tabi) gibi mi olacak

az biraz kişiselleştireyim dedim mail hesabımı. @gmail.com olmasından sıkıldım. biraz da kişisel işlerim var. mail trafiğimi buradan yürüteyim diyorum.

nasıl yapacağız onu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...