Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Likit Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

ha yapilan sey o kadar karmasik da degil..

zaten aromalar 2-3 cesit -suda cozunen yagda cozunen alkolde cozunen-
hani cok komplex seyler yapmayacaksaniz..-suni tatlandirici vs ekleme- yapacaginiz sey nargile aromasi hazirlamaktan bile daha basit..% 1-2 aromayi vg ye karistir bitti..cok canin cekiyorsa %5 de pg koy..

anahtar kelime aromasini iyi secmek..ki tr deki ureticiler de de guzel seyler var ..saolsun gida sektoru o yediginiz biskuvi dondurma pasta hersey aromalardan yapiliyor..envayi cesit sey var..
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

aynen sertifikalı üretici seçeneğimiz yok ki

adamların tek farkı sitelerinin under cons. olması

Hayır, değil.

Bütün üreticiler PG-VG-Nbase ve aroma markalarını listeliyor bu adamlar hariç ve açık platformdan satış yapıyorlar. Bu adamlarda FB grubundaki beğenmedikleri mesajları silip üyeleri şutluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

e sigaraal.comdan sipariş verdim 4 tane 30mllik toplam kargo dahil 100liraya geldi

sertifikalı avrupa üreticileri en azından ne ictigimizi biliriz

şu mantık bana doğru gelmiyor. sertifikalı güzel tabii de, neyin kimin sertifikası? doğru dürüst kontrol hiçbir yerde yok, henüz olası da değil zaten pek açıkçası

öte yandan, en baba kontrollerden de geçse, seri üretim/fabrikasyon dedin mi koruyucusu da giriyor içine, gıda boyası da, ne bileyim "gizli formül"ü de bilmem nesi de

oysa merdiven altı üreticisi diye küçümsenen küçük üreticiler, zaten en basit haliyle vg pg ve nikotini karıştırıp içine e sigara aroması ekliyorlar, katkısız koruyucusuz hüp diye çekiyoruz içimize, mis

en güzeli kendin üretmek, olmadı güvenilir yerel üreticiden almak. neticede merdiven altı da olsa, asansörde de kalsa kimse kalkıp kıvamı artsın diye vgnin içine işemez, evde patlıcandan nikotin elde etmeye çalışmaz :P

ben az daha doğal yaşayayım diye ankaradan kalkıp dağ başına taşınmış adamım. kendi domatesimi yetiştirmeye kasarken kalkıp likitimi fabrika çıkması almam komik olur zaten :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya bir de ne o ole kardesim ..isin icine girince fark ediyorsun..adamlar 30 cc lik siviyi 40 50 den filan satiyorlar..

gittim 1 lt vg aldim..11 tl kargo dahil..
40 ar ml nane gul aldim..toplam 16 tl kargo dahil..toplam harcama 27 tl..

1 000 cc nin bana maliyeti ..sifir nikotin.ha bunun icine aroma arttirici vs koyabilirim ama esas bobreklere zarar verenler onlar..

o 1 lt nin yarisini taze icmeye basladim yarisini demlenmeye % 2 ser nane gul koymustum..memnunum..

diger formulasyonlarda ise..1-2 farkli nokta var..

1- kademeli aroma verenler..orada teknigi bilmek ve karisimi ona gore hazirlamak gerekiyor..ayni cakma koku nis parfum mantigi..onun icin harbi zanaat gerekiyor bence..henuz dedigim nefasette bir mayi ile karsilasmadim..

2- elindeki malzemeyi iyi bilmek tanimak..esans dedigin zimbirti kimyasal madde hatta zannettigimiz kokuyu veren madde ile cogu zaman cok alakasiz kimyasal bir bilesik..ayni kokuyu aromayi farkli kimyasallardan da elde edebilme sansimiz var..ayni kokunun yagda suda cozunebilir versiyonlarini yapma sansimiz da..bunlarin hepsinin pg vg deki cozunurlugu etkilesimleri vs onemli ..o demlenme vs denilen sey de az cok buna cikiyor..atiyorum lime aromasinin sivi icin uretilmisi pasta icin uretilmisi tutun icin uretilmisi farkli maddeler olabiliyor..

3- katki maddeleri..bunlar kivam verici aroma arttiricilar maltozlar..esas sakatlik bunlardaydi diye biliyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Evet geçen hafta Buharevinden Nbase ve bi ton aroma aldım. Hemen 4 tanesini 20 ml yaptım dinleniyorlar ama dayanamayıp tadlarına baktım aşağıda sizle paylaşayım dedim

Öncelikler Nbaseten bahsedeyim Fire Juice Premium nBase (Merck) 250 ml aldım 12 mg nikotin, öyle çok ahım şahım bir nbase değil bana göre rainvapenin nbase i daha güzel.

ilk aroma Jungle Juice Mt-Baker orjinal şişesinde gelmedi ürün 5ml lik damlalıklı şişelere bölümüşler sanırım aromaları. 20 ml nbase için 1 ml yani 20 damla filan kullandım %5 gibi. Tadı Hawk Sauce E Juice Baker Vapor ile aynı, sanırım bu likitin aroması, mentollü nefes açıyor :D

İkinci aroma Banana Nut Bread Yine oranlar aynı. Baya koyu renkli bir aroma. Ekmek ve ceviz tadını alabiliyosunuz ama muz tadını alamadım sanırım daha demlenmediği için

Üçüncü aroma oranlar yine aynı Sugar Cookie Acaba heisenberg in Cookie starının tadını yakalarmıyım diye uğraştım ama şu anda yanından geçmedi :D Hafif bir kurabiye tadı var ama bakalım demlenince esas performansını görecez bu aromanında

Dördüncü ve şu andaki favorim Waffle flavor west marka yine 5 ml lik damlalıklı şişede geliyor. ilk izlenimlerim muhteşem daha demlenmeden tadı otırmuş durumda birde demini alınca nasıl olur bilmiyorum 3 günde yarıya geldim sanırım demlenme süresinden önce likit bitecek :D

Bu arada elimde hazır Lorann oil Bavarian cream ve Kavun karışımı vardı içine 5 damla Anason koydum, tadı muhteşem oldu rakı kavun :D

Diğer aromaları denedikçe yazarım bu arada yeni bir ton aroma gelmiş firmaya yeni bir sipariş daha verecem bu gün .Firma iyi güzelde tek sıkıntı kargoyu geç hazırlıyorlar 3 günde geldi sipariş .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...