Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ttnet'in Tilgin HG1332 Modem ve AP'i

Cin Ruhi

Öne çıkan mesajlar

Yuksek hizli WIFI router senin aradigin sey. Gbit wifi router'lar var, azcik tuzlular ama gayet guzel aktarim hizlari.

Asus'un router'larina bakabilirsin mesela.

Haliyle setup su olacak;

internet --- modem --- router ~~~ diger cihazlar.

burda kablo icin ---, kablosuz icin ~~~ kullandim, ona gore canlandir sen kafanda =P
Sosyal ağlarda paylaş

Gittim asus'un gigabit modem routerina aldim ama sorun var; ttnet bana 2 tane kutu vermisti. Biri portmantolukta fiberin girdigi kutu, oburu gelen ethernet kablosunun wlan'dan girip diger 4 lan portuna dagittigi kutu. Simdi bu yeni aldigim modemde 1 dsl girisi ve 4 lan cikisi var. Yani wlan yok. Nasil bir ayar yapmam gerekiyor? Yeni aldigim modemin modeli DSL-AC68U

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
Sosyal ağlarda paylaş

Cevaplar icin tesekkurler ama kuramadim. Ttnet'i aradim vdsl modem/router'lar desteklemiyormus fiber altyapiyi. Aldigim asus modemi iade edecem. Umarim sorun cikarmazlar. Eksi sozlukte su baslikta da aciklamislar.
https://eksisozluk.com/tilgin-hg1332--3749205?focusto=58197201
Edit: O koydugun resimdeki mavi giris dsl girisi. Benim dairede 2 kutu var. Ilk kutu portmantodaki fiber kablosunun girdigi kutu. Ona ip adresiyle filan da giremiyom. Bi de salonda router var. Ona da ilk kutudan ethernet kablosu geliyor. Yani dsl girisini kullanamiyosun. Lan girislerinden birini Wan girisi yapmayi denedim(ayari da buldum ve yaptim gerci) ama internete baglanmadi maalesef. Umarim baskalari benim dustugum hataya dusmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...