Jump to content

Merhaba patiler. Yeni sisteme hosgeldiniz. Hemen BURAYI okuyun.

neutrino

Evde Bira Tutosu

Öne çıkan mesajlar

Abicim geçin o işleri 6 bira haftalık ne demek yahu günde 1 şişe bira nerdeyse. Öyle içiyo olsam ne uğraşcam evde bira yapmayla :D

Recommended şartlarına göre yaşıyo olsam öyle içerdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
BlackRose said:

Yok bence sen hesap yapmayı bilmiyosun :D

ben ne hesabı bilmiyom yahu. 450 şişe bira dedin işte. bi hesap falan yapmadım ki :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Yazdım ya günde 4-5 şişeden (iki kişiyiz biraderle birlikte yapıyoruz birayı) 8 şişe desek, 450/8=2 aylık bira eder. Yazın 450 şişe birayı tüketmemiz de gayet mümkün bu durumda. Bu kadar büyütülecek bişe değil yani hacutov.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Valla alkoliklik de ne dersen de, son 3 yıldır ramazan, bayram, istisnasız 365 gün içince alışıyor bünye 😎 Tabi yaz kış bira gitmiyor tabi, sepette rakı, viski ve şarap da var mevsimine göre. Bira yılın altı ayını götürüyor yine de. Bizde mesela bira yazın içilir gibi bir kanı var ama mahzen ısısında (12-14 derece) içilmesi tavsiye edilen biralar var. İngilizler için mesela biranın yazı kışı yok. Ben de evde üretim işine girdikten sonra baharlarda bile içer oldum. Ama kışın oda sıcaklığında viski (buzsuz) ve kırmızı şarap kesinlikle...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Düz pilsnerler şeker veya dekstroz şurubu ile daha berrak, daha güzel içimli oluyor. Maltlar gereksiz yoğunlaştırıyor bence de.

Bas şekeri geç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
https://web.brewfather.app

kacirmayin cok guzel appmis. hem de PWA teknolojisi yani app indirmenize falan gerek yok <3

ben biradan anlamam evde de yapmam ama teknik blogunu okudum kendisini actim baya detayli herhalde isinize yarar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kulübe kayıt olmak isteyenleri bekleriz:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum eklemek için lütfen giriş yapın

Giriş yaptıktan sonra yorum ekleyebilirsiniz

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...