Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evde Bira Tutosu

neutrino

Öne çıkan mesajlar

Valla alkoliklik de ne dersen de, son 3 yıldır ramazan, bayram, istisnasız 365 gün içince alışıyor bünye 😎 Tabi yaz kış bira gitmiyor tabi, sepette rakı, viski ve şarap da var mevsimine göre. Bira yılın altı ayını götürüyor yine de. Bizde mesela bira yazın içilir gibi bir kanı var ama mahzen ısısında (12-14 derece) içilmesi tavsiye edilen biralar var. İngilizler için mesela biranın yazı kışı yok. Ben de evde üretim işine girdikten sonra baharlarda bile içer oldum. Ama kışın oda sıcaklığında viski (buzsuz) ve kırmızı şarap kesinlikle...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

bu hazır kitlerden alıp yaparken, bekleme süresinde ağır bir koku falan ortaya cıkıyor mu oda da salonda bıraksak kokudan kaçmayalım

bi de şişeler cok pahalı değil mi ya ucuza nasıl denk getiriyorsunuz. fabrikadan satış vs. tekelden kullanılmış göte sürülmüş şişe istemem

Sosyal ağlarda paylaş

@Flasshbir miktar kokusu oluyor ama kokudan kaçmazsınız. yine de mecbur değilse sürekli yaşadığınız veya uyuduğunuz ortamda bulundurmayın, hava kalitesini de bozuyor sadece koku değil.

şişeyi de içtiğin biralardan, eşten dosttan biriktirirsen en temizi. ama aldığın biranın şişesi de daha önceden kullanılıp temizlenmiştir büyük ihtimal, tekelden şişe alınca temizliği kendin yapmış oluyorsun sadece

Sosyal ağlarda paylaş

@Flassh tekelden 2 kasa alacan şişelerle beraber. ilk alınca küvete yatırdım kaynar su doldurdum bi gece beklettim bulaşık detarjanıda koyup, hem etiketleri sökülmesi kolaylaştı hem pisliğinin büyük bir bölümü gitmiş oluyo, sonra makinada 1-2 tur yıkadım sadece sıcak suda, sonra elle dezenfekte ediyon tek tek yıkamaca bira setinin yanında geliyo 2 tane kimyasal var, ve şişe fırçası ? 

bu işlemleri kullanılmış şişe alınca ilk aldığında yapıyon, sonra her içtiğin biranın şişesini suda çalkalayıp toz almayacak şekilde muhafaza edersen bir dahaki dolumda sadece şu linkini attığım dalga ile Star San Arındırıcı fışkırtıyon 5 saniye sürüyo şişe başı, derin temizleme derdi olmuyo.

he birde şunu al ; https://www.butikbira.com/collections/temizlik-ve-arindirma-urunleri/products/sise-arindirma-fiskiyesi

baya kolaylık sağlıyo.

GONDARCENGIZ tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

şişe fırçasının ucunu kırıp şarjlı matkaba takın. elle uğraşmayın sakın.

@Masticore ben en son Coopers kurdum açık renkli sıvı malt özü ve kendi mayası ile. kovada da şişede de diğer kitlerime göre uzun beklettim, sonucu mükemmeldi. bir önceki sene de sıvı malt olmadan kurmuştum. tadı yine iyiydi ama gövdesi hiç de mexican gibi olmamıştı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...