Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konu açmaya tırsıyorum

Pluton

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

konu acmaya tirsmak burdaki en eski uyenin bile yasadigi birsey, bak konunu kitleyen gergeyi bile gereksiz "gerge konusu" diye trolliyorlar konu actimi

bu yeni bir trend degil, eskiden beri boyleydi. evde "bilimsel" amaclar ile "bitki" yetistirmek istiyorum diyip ampul vs soran adamla ayni muameleyi yedin iste. sordugun olayin illegal oldugunu kendin biliyorsun, hadi ot ornegi gibi tartismali bir konuda degil, bariz emek hirsizligi. konuya baktimdaw ordada ole aman aman bi troll gormedim hatta birisi sana gayet guzel izah etmis yasadigini hala "bi deniyim ya" kafasindasin. sark kurnazligi bu forumda hicbir zaman tolerans gormedi

burda lectre tartismis, onunda misal actigi konu trollun allahini gordu cunki adam "acun"u sevdigi ile ilgili acmsiti konuyu :D

benim burda actigim ilk 2-3 threadde agzima micilmisti, uzun sure lurklemek zorunda kaldiydim ilk uye oldugumda. patinin yapisi bu yani, az cok biliyorsunzu hangi konuda trollun bokunun cikicagini, kollektifin konusu bastan trolle acikti misal, akintiya karsi gitmek yerine birakti kendini daha cok trollenmek icin kasti :D gen gecen sene tam bu zamanlarda ben korka korka bir thread actim trollun maksimumunu gorucem diye ama sandigimin tam tersi oldu ve ozel hayatimdada korktugum pek cok seyi asmama vesile oldu o thread.

ha dogrumu bu? degil. shitpostingin bokunu cikaranlar var komik olmaya cabaliyarak ama olmiyor iste, shitposting mainstream olmadan once bu forumda akila vardi sonucta, forumdkai en cok post adama ait ama shitpostingine milelt o kadar alistiki artik trademarki oldu. adamina gore muamelenin maksimumda oldugu bir forum burasi iste. ben zamaninda cok qqladim moderasyon bolumunde bu konuda ama son 4-5 senedir bende kasmiyorum pek, oldugu gibi kabul ettim burayi

son olarak hani hem global hemde yerelde "forum" olayi bitti, bizden sonra gelip devasa olan ve simdi adi sani anilmiyan yiginla forum var, artik ehr konunun konusuldugu platformlar kalmadi zaten, reddit bu yuzden yurudu gitti. insanlar icerik istiyor, takdir istiyor, kisisel bir tecrube istiyor. kullanicisina 56k modem doneminden kalma bir altyapi ile "yuk olmasin" diye avatar vermiyen bir forumda takiliyoruz, 120kb 50x50 limiti var yoneticilerde oda calismiyor su anda :P iki gun evvel okulda bir hocamla tartistik bu konuyu zaten, turkiyede bir sitenin "mainstreame" girmesi demek o siteki icerik kalitesinin dibe vurmasi demek dusuk IQ lu ve futbol-siyaset sekeninden cikamiyan yurdum insani yuzunden, kufurlu konusmanin havali olduguna inanan bir toplumuz heh

Senin topikin community feeling olayiydi. Hah bak o da partiyi anlatan bir örnektir. Buradaki komün genelde arkadaşların arasındaki tepkiye benzer tepkiler verir. Abuk bir mevzuyla gelirsen millet eğlenir guler, keyfi varsa oturur yanlışlığını anlatmaya çalışır. Senin mevzunda da cok normal bir sağlık sorununu patiyle paylastin. Ben de mesela disim agrisa gelir sorarım napsak ne etsek diye. Yani pati sosyopat cemiyeti değil. Sadece nıblığa tahammülü diğer insanlardan daha az olan bir komunite. Ya promote edip duruyorum patiyi. Farkındayım hoş değil. Normal insanlariz iste dışarıda arkadaşlarımıza verdiğimiz tepkiyi burada da veriyoruz digital personamız ile gerçek olanı birbirinden sirinlik yapma uğruna ayirmiyoruz imho.

PS. Telefondan yazdım typolar olursa duzeltirim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...