Jump to content
xwhiplashx

Hangi VR?

Öne çıkan mesajlar

§ 07 Nov 2019, 12:10
On 25.07.2019 at 19:49, progamer dedi ki:

quest alırsan oculus store'a bağlı kalıcan oyunları dolarla satıyorlar. Rift S de steam vr kullanabileceğin için hem oyunlar ucuza geliyor hem de daha çok tercih var. Bide grafikler daha iyi Rift S de tabii. Quest'in direk tak oyna modeli iyide, pc'ye bağlantı lazım ya hala, en azından steam için.

Yanlış. Sidequest var, korsan oyun, apk vs her şey yükleniyor. Oculus store'a tek kuruş vermedim henüz. Quest VR konusunda gamechanger bir cihaz, bunu bilir bunu söylerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 May 2020, 18:48

vestel vr gözlüğü aldım da korkunç bi şey lan. gerçeklik algım bozulmadan ara verdim biraz. gamepad ve kulaklıkla bi fps oyunu vardı kılıçlı büyülü. yalnız yaşıyosanız tavsiye etmiyorum dsab.

şu ivry ve riftcat konusunu merak ediyorum da. ets de denemek istiyorum.

bi de street view olayı çok keyifliymiş.

sylvanas tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 May 2020, 19:31

ps için beat saber disinda ne var cok güzel kampanya var alasim geldi 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Jul 2020, 06:46

Steam'e baktığımda HTC Vive için 5000 oyun, Valve Index için 4746 oyun, Oculus Rift 3708 oyun, Windows Mixed Reality için 1420 oyun listeliyor.
HTC'nin inatla odaya sensör yerleştirme takıntısını anlamakta zorlanıyorum. Hepsini odada bir yerlere asacaksın, düzgün konumda durduklarına emin olacaksın, kablolarını takıp hepsine güç sağlayacaksın... Oculus Rift S bu konuda daha iyi sanırım, ama onun da oyun kütüphanesi HTC Vive'a göre daha düşük. Gerçi iki cihazda da Screen Door Effect denilen pixelleşme sorunu devam ediyormuş. Bunu çözebilmek için 4K çözünürlükde OLED ekranlar takılması gerekiyor diyorlar, ama o zamana kadar da bu VR modası hayatta kalır mı bilmiyorum, şirketlerin 3D gözlüklere yaptığı gibi tam gelişme aşamasında her şeyi çöpe atıp kaçabilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Jul 2020, 09:14

Rift s netlik olarak çok ilerde. vive a göre index kullanmadım. Bu sıcakta hic çekilmez kliman yoksa. Gerci kablo ile kesinlikle hic biri çekilmiyor. oculus quest sart gibi extra sensor olmaması cok avantaj. Fakat onda da pil sorunu var cabuk bitiyor. Yine de oculus quest tavsiye ederim. Geniş yer ve hareket kabiliyeti çok önemli. Oculus quest farkı burada. Bilgisayar odasına bağımlı değilsin ve kablosuz etrafında rahatlıkla dönersin. Pil sorunu ise bir power bank la idare ediliyor. Kesinlikle HoloLens kullandım bayıldım. Bu kadar agır kafalık ve kapalı iyi değil hangisi olursa olsun. Aman mixed reality baslıklardan uzak dur geneli çöp.

akirafes tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Jul 2020, 16:56
On 02.07.2020 at 12:14, akirafes dedi ki:

Yine de oculus quest tavsiye ederim.

oculus quest en mantıklı çözüm gibi geliyor şu aşamadan. ama merak ettiğim şey, kendi işlemcisine mi oyun yükleyip oynuyoruz, yoksa pc ile eşleştirip steam oyunlarını felan normal oculus gibi çalıştırabiliyor muyuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Jul 2020, 17:14

Index siparis etmistim, 3 ay sonra gelebildi ancak. 1 haftadir kullaniyorum, vive prodan daha iyi cok net. FOV acayip onemliymis ozellikle. Bunu farkedince aklim Pimax 8kxe kaydi, sanirim bir sonraki adim o olacak. Gerci daha yeni nesil nvidialarin cikmasi lazim, 3080ti fln olmadan cok zor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Jul 2020, 17:33
35 dakika önce, Bone dedi ki:

oculus quest en mantıklı çözüm gibi geliyor şu aşamadan. ama merak ettiğim şey, kendi işlemcisine mi oyun yükleyip oynuyoruz, yoksa pc ile eşleştirip steam oyunlarını felan normal oculus gibi çalıştırabiliyor muyuz?

pc kablom yok kablo olayından nefret ettiğin icin almadım. Zaten ben genelde youtube seyrediyorum. Oyunlarda başım dönüyor. ve cok sıcak oluyor. Ama bildiğim kadarı ile hepsi olmasa da cogu rift oyununu oynuyor steam den kablo ile. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Jul 2020, 17:35
20 dakika önce, cicibeybe dedi ki:

Index siparis etmistim, 3 ay sonra gelebildi ancak. 1 haftadir kullaniyorum, vive prodan daha iyi cok net. FOV acayip onemliymis ozellikle. Bunu farkedince aklim Pimax 8kxe kaydi, sanirim bir sonraki adim o olacak. Gerci daha yeni nesil nvidialarin cikmasi lazim, 3080ti fln olmadan cok zor. 

HoloLens de bu fov çok kötü idi. Ama çok şık ve hafif idi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 18 Aug 2020, 22:19

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 07 Sep 2020, 15:08

Oculus quest e fabrika reset attım. güncelleme de %50 de takılıyorum. Aynı sorunu yasayıp cozebilen varsa yardım pls. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...