Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi VR?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

On 25.07.2019 at 19:49, progamer dedi ki:

quest alırsan oculus store'a bağlı kalıcan oyunları dolarla satıyorlar. Rift S de steam vr kullanabileceğin için hem oyunlar ucuza geliyor hem de daha çok tercih var. Bide grafikler daha iyi Rift S de tabii. Quest'in direk tak oyna modeli iyide, pc'ye bağlantı lazım ya hala, en azından steam için.

Yanlış. Sidequest var, korsan oyun, apk vs her şey yükleniyor. Oculus store'a tek kuruş vermedim henüz. Quest VR konusunda gamechanger bir cihaz, bunu bilir bunu söylerim.

Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...

vestel vr gözlüğü aldım da korkunç bi şey lan. gerçeklik algım bozulmadan ara verdim biraz. gamepad ve kulaklıkla bi fps oyunu vardı kılıçlı büyülü. yalnız yaşıyosanız tavsiye etmiyorum dsab.

şu ivry ve riftcat konusunu merak ediyorum da. ets de denemek istiyorum.

bi de street view olayı çok keyifliymiş.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Steam'e baktığımda HTC Vive için 5000 oyun, Valve Index için 4746 oyun, Oculus Rift 3708 oyun, Windows Mixed Reality için 1420 oyun listeliyor.
HTC'nin inatla odaya sensör yerleştirme takıntısını anlamakta zorlanıyorum. Hepsini odada bir yerlere asacaksın, düzgün konumda durduklarına emin olacaksın, kablolarını takıp hepsine güç sağlayacaksın... Oculus Rift S bu konuda daha iyi sanırım, ama onun da oyun kütüphanesi HTC Vive'a göre daha düşük. Gerçi iki cihazda da Screen Door Effect denilen pixelleşme sorunu devam ediyormuş. Bunu çözebilmek için 4K çözünürlükde OLED ekranlar takılması gerekiyor diyorlar, ama o zamana kadar da bu VR modası hayatta kalır mı bilmiyorum, şirketlerin 3D gözlüklere yaptığı gibi tam gelişme aşamasında her şeyi çöpe atıp kaçabilirler.

Sosyal ağlarda paylaş

Rift s netlik olarak çok ilerde. vive a göre index kullanmadım. Bu sıcakta hic çekilmez kliman yoksa. Gerci kablo ile kesinlikle hic biri çekilmiyor. oculus quest sart gibi extra sensor olmaması cok avantaj. Fakat onda da pil sorunu var cabuk bitiyor. Yine de oculus quest tavsiye ederim. Geniş yer ve hareket kabiliyeti çok önemli. Oculus quest farkı burada. Bilgisayar odasına bağımlı değilsin ve kablosuz etrafında rahatlıkla dönersin. Pil sorunu ise bir power bank la idare ediliyor. Kesinlikle HoloLens kullandım bayıldım. Bu kadar agır kafalık ve kapalı iyi değil hangisi olursa olsun. Aman mixed reality baslıklardan uzak dur geneli çöp.

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 02.07.2020 at 12:14, akirafes dedi ki:

Yine de oculus quest tavsiye ederim.

oculus quest en mantıklı çözüm gibi geliyor şu aşamadan. ama merak ettiğim şey, kendi işlemcisine mi oyun yükleyip oynuyoruz, yoksa pc ile eşleştirip steam oyunlarını felan normal oculus gibi çalıştırabiliyor muyuz?

Sosyal ağlarda paylaş

35 dakika önce, Bone dedi ki:

oculus quest en mantıklı çözüm gibi geliyor şu aşamadan. ama merak ettiğim şey, kendi işlemcisine mi oyun yükleyip oynuyoruz, yoksa pc ile eşleştirip steam oyunlarını felan normal oculus gibi çalıştırabiliyor muyuz?

pc kablom yok kablo olayından nefret ettiğin icin almadım. Zaten ben genelde youtube seyrediyorum. Oyunlarda başım dönüyor. ve cok sıcak oluyor. Ama bildiğim kadarı ile hepsi olmasa da cogu rift oyununu oynuyor steam den kablo ile. 

Sosyal ağlarda paylaş

20 dakika önce, cicibeybe dedi ki:

Index siparis etmistim, 3 ay sonra gelebildi ancak. 1 haftadir kullaniyorum, vive prodan daha iyi cok net. FOV acayip onemliymis ozellikle. Bunu farkedince aklim Pimax 8kxe kaydi, sanirim bir sonraki adim o olacak. Gerci daha yeni nesil nvidialarin cikmasi lazim, 3080ti fln olmadan cok zor. 

HoloLens de bu fov çok kötü idi. Ama çok şık ve hafif idi. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

3800 civarı tutuyor kargo vergiler her şey dahil.

https://www.amazon.com/Oculus-Quest-Advanced-All-One-2/dp/B08F7PTF53/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=oculus+quest+2&qid=1601446000&sr=8-1

Wireless ile 90hz pc'deki vr oyunlarını da oynatabiliyormuş diyorlar. 

Spoiler

90hz ilk çıkışta disabled olacakmış sonra update ile açılacakmış da diyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
On 02.10.2020 at 18:53, MaxDamage dedi ki:

hepsiburada'da reverb 2 icin on-siparis vardi(6k mi ne ). Kaldirmislar hesapta kasim'da falan gelicekti.

Bugün mail geldi bana siparişim tedarik edilememiş iptal edilmiş diye. Hala satışta ve 7k ücreti. 2 hafta önce  de özellikle yazmıştım tedarik edilemezse iptal etmeyin ben beklerim diye. Müşteri hizmetlerine yazdım bakalım ne yapacaklar

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Tridz dedi ki:

Bugün mail geldi bana siparişim tedarik edilememiş iptal edilmiş diye. Hala satışta ve 7k ücreti. 2 hafta önce  de özellikle yazmıştım tedarik edilemezse iptal etmeyin ben beklerim diye. Müşteri hizmetlerine yazdım bakalım ne yapacaklar

Pre-order yapın ucuza alın olayı yalan olmuş. Sagol hepsiburada iyi güldürdün beni

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, MaxDamage dedi ki:

Pre-order yapın ucuza alın olayı yalan olmuş. Sagol hepsiburada iyi güldürdün beni

Siparişi iptal edilen birisi reddite yazmış. Hp çalışanı hp turkey ile iletişime geçmiş bakalım çözecekler mi. Hiç tahmin etmezdim oradan birisinin ilgilenip aksiyon almaya çalışacağını ? 

https://www.reddit.com/r/HPReverb/comments/jfzuph/turkish_reseller_called_to_tell_me_theyre/

Sosyal ağlarda paylaş

On 22.10.2020 at 18:45, Tridz dedi ki:

Siparişi iptal edilen birisi reddite yazmış. Hp çalışanı hp turkey ile iletişime geçmiş bakalım çözecekler mi. Hiç tahmin etmezdim oradan birisinin ilgilenip aksiyon almaya çalışacağını ? 

https://www.reddit.com/r/HPReverb/comments/jfzuph/turkish_reseller_called_to_tell_me_theyre/

Sorun çözüldü sanırım. HP'den EMEA'den sorumlu bir arkadaş da reddit'ten bana yazdı. Sonra hepsiburada ile iletişim halinde olduklarını iletmişti. Bugün hepsiburada ticketa dönüş yapmış. Yaşadığınız sorun için özür dileriz. Şu tarihte kargoya verilecektir falan filan. Tekrar iptal etmeseler bari çıkana kadar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...