Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi VR?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Az once gear vr powered by oculus 'u denedim.
Bi an samsung telefon mu alsam sirf sunun icin diye dusunurken bu konuyu buraya acma geregi duydum.
Alternatiflerini konusalim.

PS'de bi tane gelistiriyordu fakat iphone icin uyumlu olan bir gozluk goremedim.
Var mi alternatifler ?
Soyle degerlendirmeler yapalim. Cok gaza geldim lo lo lo

http://www.wareable.com/headgear/the-best-ar-and-vr-headsets
Sosyal ağlarda paylaş

Fazla VR hayalleri kurmayın derim zere oyunlarda VR için olan gereksinimler baya ultra pc seviyesinde. O yüzden Sony VR en uygunu ama onda da içerik yok. Bu VR olayı 3-4 sene sonra anca oturur.

Minimum system requirements for VR in Elite Dangerous

• Processor: Intel Core i7-3770K Quad Core CPU or better / AMD FX 4350 Quad Core CPU or better
• Memory: 16 GB RAM
• Graphics: Nvidia GTX 980 with 4GB or better
• Network: Broadband Internet Connection
• Hard Drive: 8 GB available space
Sosyal ağlarda paylaş

oculusriftin ilk serisini şu rollercoaster zımbırtısını iki kere denedim, kendini bırakınca sanal gerçekliğe ayakta durması bile zor.
cardboard+m7 ile o performans alınmıyor tabisi de, yalnız bi kaç kısa korku oyunu var. evde tek başıma oynayamadım.

bu arada cardboard 2-5$
hatta mercek ve mıknatıs bulabilirsen beleş.
Sosyal ağlarda paylaş

cardboard denedim, oculus denedim, gear vr denedim. hepsi farklı kulvarda aletler. o yüzden karşılaştırmak yanlış olur.

vr işine ucundan bi bulaşayım dersen cardboard + android telefon süper bi yöntem. gerçekten çok zekice bu arada, hakikaten saygı duydum ilk denediğimde.

gear vr, biraz daha işin içinde olmak isteyenler için. telefon uygulamalarına, android tarafındaki vr video ve uygulamalara yatkın ama yine oo parayı harcamaya değer mi bilmiyorum.

bu işi kralı oculus, q1 2016'da consumer versiyonu da çıkacak, ondan sonra yürür gider zaten ama hayvan gibi bir bilgisayara sahip olmanız lazım. varsa alın gitsin bence.
Sosyal ağlarda paylaş

http://googlecardboard.ru/catalog/ochki-virtualnoy-realnosti-iz-plastika/?sort=PRICE&order=desc

ben burda bi ton secenek buldum.
ios/iphone destekliyor diye yaziyor.
ama bir sorum var tam anlayamadim. ben buna iphone'u gecirdigimde istedigim gibi misal film vs izleyebilicem yani oyle mi ?

Mojing Baofeng Generation 3

ya da direk buna bakalim.
Sosyal ağlarda paylaş

Neydugu belirsiz bi cardboard aldim. Her sey super. Gayet kullanisli en azinda VR olayini tanimaniz icin yeterli. Zaten fiyatida (rusya fiyatiyla) 15-20₺ + kafa lastigi(5-10₺) aslinda tr ye getirip bi koysaniz illa meraklanir millet iyi para kaldirilir su anda.

Gelelim app'ye.

İphone 6s icin boyut olarak uyumlu fakaaaat app'de ekranlar egri buyru degil tam yuvarlak olmali(bkz. Zeiss in vr app'si). Tam netligi ve verimi ancak iphone'da oyle alabiliyorsunuz.

Samsung iki ayri telefonda denedik gayet saglikli goruntu veriyor.

Oyun ve demolari inceledim yeteri kadar vr in ne oldugunu anlamaniza yardimci oluyor.

Muhtemelen zeiss'in vr one'i alirim iphone'a.
Sosyal ağlarda paylaş

Kim nerde bahsediyo? HTC Vive = Steam VR bu arada.

Bir de dun Oculus Rift DK2 denedim. Goruntu kalitesini begenmedim, baya saglam bas agrisi yapti ayni zamanda. Bir de eskiden extended display olarak calistirmak mumkunmus, haliyle VR destegi olan seyleri ikinci monitore atarak direkt cihaz ustunde goruntuleyebiliyomussunuz ama yeni gelen driver muhabbetiyle degismis o olay. Haliyle zamaninda oculus rift DK2 uyumlu olarak yazilmis seyler bile calismadi. Oyun oynamak falan mumkun olmadi.

Olur da bu cihazi alayim oyun falan oynarim diye dusunurseniz almayin. Zaten son kullanici urunu degil, adi ustunde development kit.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...