Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yardım: PC'im Patladı (mecazi)

GokTuRK

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar benim PC evde hep açık ama sleep mode a giriyor öyle kullanıyorum. geçen son 3 gündür eve geldiğimde sleep mode a girmediğini farkettim allah alalh noluyor dedim. bi kaç gün kapattım sonra dünden önceki gece yine açık bıraktım. dün akşam da eve geldiğim de ise mavi ekrandaydı hata vermiş "memory usage " mı öyle bişey diyor tam hatırlamıyorum. reset e bastım resetlenmedi kapatma tuşuna bastım kapanmadı nasılı tutum kapanmadı saçma sapan. bende power supply ın kapatma tuşuna bastım hani 0 ve I olan var ya. onu 0 yaptım. bekledim bi 1 dakika sonra yine I yaptım. açma tuşuna bastım bingo. TIK yok aletten. açılmadı. bi daha bastım açılmadı. power supply ı yine kapattım açtım ama olmadı. resmen patladı alet elimde

sorum şu power supply da mı problem yoksa başka bişey de mi? zaten eski alet tamir e kasıyım mı yoksa bağışlayayım mı parçaları.
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

"kapatma tuşuna basılı tuttum kapanmadı"

bu cümleden şu çıkıyor: açma kapama tuşuna bağlı olan kablolar yerinden çıkmış/kopmuş olabilir. pc'yi açma düğmen yok.

Eğer sorun kablodaysa kabloyu çıkarıp orada açığa çıkan 2 pine tornavida gibi iletken bir şey dokundurup açmayı deneyebilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...