Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir iki şey sorcam

Kostok

Öne çıkan mesajlar

oyuna daha yeni başladım. buradaki başlıklardan bazılarına göz atıp bir server seçtim kendime. ally oynuyorum. draenei priest açtım kendime. yavaş yavaş levellayacam. endgame pvede aranan bir oyuncu olabilmek için nasıl bir build seçmeliyim kendime? sylvanas nası bir serverdır?
Sosyal ağlarda paylaş

dps ağırlıklı oynayacaksan shadow belli bir yerden sonra rotasyonuyla seni sıkabilir, 5 yıl sp oynamış biri olarak bunu söyleyeyim, ha güzeldir ama. heal için arkadaşları dinle aynen.

cata ve devamıyla eski questlerde değiştiği için artık biraz daha hızlı levellamak isteyebilirsin, tabi senin seçimin.

rolüne karar veremiyorsan level 15ten sonra, ama efektif göreceğin 22-23+ I tuşundan dungeon findera, H tuşundanda pvp bglere falan girip bakabilirsin.

Rogue>Mage>Priest, bana göre oynaması en zevkli olan classlar, diğerlerini sevmiyorum zaten.

Sylvanas en son iyiydi ama en son dediğim 6 ay önce falan login oldum sanırım.

Son expansionda mesleklerin bir önemi yoktu bilmiyorum legionda olur mu, ama yine engineeringi öneririm, sırf glider için bile yapmaya değeceğini düşünüyorum.

öyle.

başka bir sorun olursa sorabilirsin buradan, ui falan kolay baya ama olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

meslek olarak ne seçeyim kendime? kaç adet meslek seçebiliyoruz? bi de istediğimiz zaman buildimizi sıfırlayıp başka build seçebiliyor muyuz kendimize quest veya cash shop aracılığıyla?

sp galiba damage dealer class oluyor. okuduğumdan anladığım o oldu. ben daha çok milleti heallayayım, support yapayım istiyorum. holy ile 100 levela gelebilir miyim sıfırdan?
Sosyal ağlarda paylaş

istediğin zaman buildi sıfırlarsın.

zaten level 30da mı ne dual talent speliazation gelicek.

yani hem shadow hem holy alıp geçiş yapabileceksin.

meslek olarak 2 primary, dilediğin kadar secondary alabiliyorsun.

primary dediğim gibi engineering öneririm, ya da direk tailoring enchanting gidebilirsin, ama oyunda craft gear kullanmayacaksın onu bil.

engineering artısı glider, rocket boots flm olur.

tailoringden uçan halı vs yapabilirsin ya da çanta yapıp ahta satabilirsin.

enchanting adı üzerinde işte enchantlar yapıpı kullanabilirsin/satabilirsin.

oynayacağın karakteri iyi seç, sonradan karakter değiştirip durma, yani 1 adet mainin olsun, 100 olsun gearını vs kas ne yapacaksan artık pve mi pvp mi altlara sonra geç, yoksa sıkılırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

holy ile şöyle, 15 levela kasıp sonrasında bg ve dungeonlarla gayet kasabilirsin 100 levela kadar, questing için damageın yetersiz olur.

özellikle low levelda vs üzerinde mana pot taşı inn-keeperlardan alabilirsin.

healer olarak çok fazla oynamadım ben ama levellarken holy değil discipline öneririm, en azından biraz daha damageın olur bir mobla karşılaştığında, bgde, ya da quest yapmak istersen.

tip: zaten level 30da 10 gold karşılığında dual talent spez. alıcaksın, shadow ve holy ya da disc seçebileceksin 2sini aynı anda. o yüzden low levellarda shadow oynayıp, classının speclerine daha hakim olabilirsin.

yanlış yönlendirmiş olmayım ama sanırım paladin ve druidler priestten daha iyi durumdaydılar healer olarak, yanlış hatırlamıyorsam dediğim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy ile 100 olabilirsin tabi. Dungeon Finder'dan heal rolünü seç. Sıra da çabuk gelir. Sehirden dışarı bile çıkmadan 100 olabilirsin hatta. Level 30 dan sonra dual spec açılıyor. Yani tek tusa basarak spec degisebiliyorsun. Duruma göre shadow duruma göre holy olabilirsin yani.

2 tane ana meslek seçebilirsin. Diger ufak meslekler meslekten cok hobi gibi. Archeology falan. Olsa da olur olmasa da.
Sosyal ağlarda paylaş

Altın lazım olacak ileride.

Düşen clothlari mesela mutlaka ah'tan sat. Auctineer addonu indir bir tane. Cok faydasını görürsün. Çantalarını 20 lik yapmaya çalış en başta. Ha biraz çevre falan yaparsan 3k 5k çıkarıp verecek bir suru Adam bulursun. Ama dediğim gibi düşen itemlari az cok demeden ahtan sat. Faydasını görürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

leveling sürecinde artık heirloom kullanıyorlar sadece, loomlar karakterin belirli bir düzeye geldiğinde alabileceğin ekstra experience bonusu veren ve BiS(best in slot) itemlar, seninle birlikte levellarlar, çoğu slot için loom itemlar var, low levelda pvp yaparsan loom giyenlere yani %90a karşı bir şansın yok, pvedede senin attığın healin 5 katını atıyor adamlar o loomlarla komunite çok alıştı, low level dungeonlarda healde zorlanabilirsin mass pullardan dolayı.

artık loomlar goldlada satılıyor hordesan undercity, ally için ironforgeda hall of explorersta. sylvanasta oynayan bir pati ya da arkadaşın varsa 6-7k gold iste, karakterine heirloom al özellikle silah vs, zaten levellarken her türlü çıkıyor bi 20 30 k verirsin geri.

inventory management için bagnon addonunu kullanabilirsin, çeşitli bir sürü addon var, dungeonlar içinde deadly boss mods kullanmak isteyeceksin, direk curse client yükle, oyunu tanıt oradan kurup update edebilirsin addonları.

dediğim gibi önceden, oynayacağın classı iyi seç, priest seçmişsin fakat sıkılma gibi bir durumun olursa ilerde tek bir tavsiyem var, hiç oynamadım, sevmem ama seveni çok, bir druid açarsan, level 100de ister ranged dps, ister melee dps, ister healer, ister tank olabilirsin, 4 adet spec var çünkü.

bu kadar anlattım açtırasım geldi subı :P

ha druidi tavsiye ediyor muyum, çokta etmiyorum, oynayanları hiç sevmem, arkadaşlık dahi etmem.

ahmedin mesajına cevap olarakta şunu diyeyim, 100 olana kadar paranı ahta falan ya da meslek kasarken harcamazsan, altın lazım olmayacak, level 100de de goldla aslında çok bir işin yok, ya da ben yanlış hatırlıyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

ha bir de heirloomlar aslında o level için rare itemlarla aynı seviye.

ama auto upgrade oldukları için levele göre, sen de o ara rare itemları upgrade edemediğin için o kadar hızlı, her türlü iyi oluyor.

ha ama hiç heirloom olmadan da 100 olursun.

ki zaten seviye seviye yaptılar onları da bir çuval para sonuçta. o parayı heirloomlar yerine başka şeylere yatır. lvl 70 olunca epic flying skilini al mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Kostok said:

@Lectre

sanırım druid oynamıycam. questlere bakıorm şimdi. moongraze hunt var mesela. ortada dolaşıp hayvan kesen druid olmamalı bence. kendime yakıştıramam.

Herkes çok güzel cevaplar vermiş trollememiş kendini öncelikle şanslı say :)

Alliance türk guildi kalmadı gibi. Sen en güzeli Twisting Nether ' da horde bir karakter aç.

Her sınıfın raidlerde yeri var. iyi oyuncu olursan kendini hep raid içinde bulursun. Bir sınıfı oyna ve ona hakim olmak için uğraş.
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:

Kostok said:

@Lectre

sanırım druid oynamıycam. questlere bakıorm şimdi. moongraze hunt var mesela. ortada dolaşıp hayvan kesen druid olmamalı bence. kendime yakıştıramam.

Herkes çok güzel cevaplar vermiş trollememiş kendini öncelikle şanslı say :)

Alliance türk guildi kalmadı gibi. Sen en güzeli Twisting Nether ' da horde bir karakter aç.

Her sınıfın raidlerde yeri var. iyi oyuncu olursan kendini hep raid içinde bulursun. Bir sınıfı oyna ve ona hakim olmak için uğraş.

güzel cevaplar verdikleri için herkese teşekkür ederim o zaman.

ingilizce konusunda sıkıntım yok. raid zamanları gece geç saatte olursa sıkıntı yaşamam. illa türk guildi olacak diye bir arayış içerisinde değilim.

tavsiyeni yerine getirmeye çalışıyım. oyun bana iyi vakit geçirtttikçe ben de oynayanlara iyi vakit geçirtirim diye düşünüyorum. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...