Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pırlanta piyasası

chrome

Öne çıkan mesajlar

çok detayı olan bir konuymuş bu aslında.
mesela kalite kalite değişiyor
http://www.pirlanta.net/pirlanta-bicim
şuradan inceleyebilirsiniz. benim merak ettiğim şey şu, en büyük ama en optimum fiyatla bu pırlanta nasıl alınır? mesela .50 karat fiyatına 1 karat, 1 karat fiyatına 1.43 karat da alınabiliyor. bu nasıl oluyor? böyle bir şey alınacağı zaman nelere dikkat edilmesi lazım sertifika dışında?
Sosyal ağlarda paylaş

karat değerinden çok daha önemlisi "clarity" ve "cut" olayı.pırlantanın özelliği parlaklığında olduğundan bu değerler çok daha fazla etkiliyor.bir de "color" olayı var ki, ben de çok bilmiyorum açıkçası.
yüzük için düşünecek olursak bir de montür olayı var ki efekt gibi düşün, görsellik olarak daha göze çarpar hale getirebiliyor ya da gölgeliyor falan. misal tiffanyco denen markanın the tiffany setting yüzüğündeki altılı montür dizaynının en gösterişli halini sergilediği falan söylenir. gibi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Elmas daha güzel değil mi ya pırlantadan

O değil de hanımlarınız tek taş takacak olursa ne olursumuz o parmakta sadece tektaşın olmasını sağlayın. Tektaşla alyansı aynı parmağa takıyolar sonra gözümün önünde yeşil abiyeli, simli suratlı ve kabarık saçlı halleri canlanıyo, yoruluyorum
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada özet geçiyim
pırlantanın 4 C'si var

clarity
color
carat
cut

berraklık : s (slight) very slight (az bulanık) vvs(very very slight) felan diye gidiyo ne kadar az bulanıklık vars ao kadar iyi

color: renklerin bazısı iyi bazısı kötü özellikle sarı alabilirsin mesela ama genelde şaffafı makbul

carat: işte direk ağırlığı 1 karat 0.2 gram

cut: kesilme şekli hem şeklini belirliyor(yağmur damlası dikdörtgen felan) hemde ne kadar iyi kesilmişse o akdar değeri artar

satın alıcaksan cidden summonlıyım ohyeah'i hem guvenilir hem ucuza verir
kafan rahat eder
Sosyal ağlarda paylaş

hah summon tuttu
her seferinde yazıyorum
ohyeah çok aktif değil forumda ama kardeşim sayılır

almayı düşünen varsa fiyat almadan gidip hele hele bide böle altınbaş felan gibi yerlerden satın taş yüzük müzük almasın bildiğin yarı fiyatına daha kaliteli taşı alırsınız onurdan

bide nargile ısmarlar üzerine mis gibi medresede fasfasfas(onur komisyonumu istiyorum çarşıda dönere gideriz)
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu aralar yatırım amaçlı almayı düşünüyorum mesela, fikir vermesi açısından bir kaç tane beğendiğin tek taş, tam turların fotolarını çekip fiyatlarıyla birlikte koyar mısın buraya ?

terazine dürüm mürüm atarım valla :)

ohyeah said:

Abi sıkıntı yok. Tek taş beş taş ne bileym set falan alayı ucuza gelir
Sosyal ağlarda paylaş

Zikko said:

ben bu aralar yatırım amaçlı almayı düşünüyorum mesela, fikir vermesi açısından bir kaç tane beğendiğin tek taş, tam turların fotolarını çekip fiyatlarıyla birlikte koyar mısın buraya ?

terazine dürüm mürüm atarım valla :)

ohyeah said:

Abi sıkıntı yok. Tek taş beş taş ne bileym set falan alayı ucuza gelir

Abi yatırım amaçlı alınmaz bu. 100-200k doların yoksa
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...