Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pırlanta piyasası

chrome

Öne çıkan mesajlar

erkekler için scam. kızlar için dünyanın en değerli şeylerinden birisi. sonuç olarak hepimiz aldık ve almaya devam ediyoruz? 

edit: @ohyeah zamanında görseydim başlığı iyi olurdu. zen e bayılmıştım güvenemem dışarda rastgele kuyumcuya diye. bebek hediyesi vs gibi şeylerde tekrar gerekecek sanırım. seninle iletişime geçerim.

df tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, cicibeybe dedi ki:

Tum ticaretlerin teminatinda X var demek ile

X koyarak teminat mektubu alabiliyorsun demek arasinda cok fark yok mu sencede

Abi yanlış ifade etmiş olabilirim. 
aslında teminat ve kredi kullanımı gibi işlerde kullanılıyor. Bu şekilde özellikle teminat olarak gösterilip büyük ihalelerde kullanılan 40-50m dolarlık parçaları topluyorlar.

Neyse sen daha iyisini bilirsin, benim bildiğim bu ?

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, df dedi ki:

erkekler için scam. kızlar için dünyanın en değerli şeylerinden birisi. sonuç olarak hepimiz aldık ve almaya devam ediyoruz? 

edit: @ohyeah zamanında görseydim başlığı iyi olurdu. zen e bayılmıştım güvenemem dışarda rastgele kuyumcuya diye. bebek hediyesi vs gibi şeylerde tekrar gerekecek sanırım. seninle iletişime geçerim.

Abi ne zaman istersen ?

Sosyal ağlarda paylaş

49 dakika önce, Meow dedi ki:

Bir bireye biyolojik rolünü üstlenirken sarfettiği çaba için verilen bir hediye sanırım. Bu hayatta ne olursa olsun bir şekilde para el değiştiriyor.

Bu çok sığ bi yorum çünkü insan sosyal bi varlık ve bu sosyalliği sağlayan psikolojik bir de altyapı var. Nasıl para uydurma bi kavramken bugün tüm dünyayı birbirine bağlama gücüne sahipse, hediye alıp verme de benzer şekilde bireylerin birbirine daha çok bağlanmasını sağlayan bir olgu. Hediye alışverişinin hangi medyumla gerçekleştiği değil, alan veren kişiler arasındaki bağları nasıl etkilediği önemli. Dolayısıyla sen doğum yapan karına pırlanta verip sevindiriyorsan, insan ırkından bir canlı olarak başarılı bir sosyal etkileşime girmiş oluyorsun. Hayvanlardan en büyük farkımız zekayla birlikte koku, feromon, grooming vs. nin üstüne soyut kavramlar ile kurabildiğimiz toplumsal bağlarımız çünkü. Hani biyolojik rolünü üstlendi bide daha neyin hediyesini bekliyor gibi indirgemeci bir bakış, insanın biyolojisinde psikolojinin rolünü görmezden gelen eksik bir bakış açısı oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

pirlanta almak da vermek de biyolojik rol tasviri uzerinden icra edildiginden rasyonalizasyonu alintilanan kisimdan daha indirgemeci aslinda. hediye vermenin toplumsal, sosyal, psikolojik islevini baska turlu de yakalayabilirsin ama onlari istemeye istemeye izledigin yerli dizinin reklam arasinda muhtemelen gormezsin. 

bakin bu adam o pirlantayi alabilmek icin yirmi iki level taksicilik yapti

pirlanta.jpg

sonrasinda da hic tatava yapmadi. "bu isler boyle yigen" dedi, gecti.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, axedice dedi ki:

Bu çok sığ bi yorum çünkü insan sosyal bi varlık ve bu sosyalliği sağlayan psikolojik bir de altyapı var. Nasıl para uydurma bi kavramken bugün tüm dünyayı birbirine bağlama gücüne sahipse, hediye alıp verme de benzer şekilde bireylerin birbirine daha çok bağlanmasını sağlayan bir olgu. Hediye alışverişinin hangi medyumla gerçekleştiği değil, alan veren kişiler arasındaki bağları nasıl etkilediği önemli. Dolayısıyla sen doğum yapan karına pırlanta verip sevindiriyorsan, insan ırkından bir canlı olarak başarılı bir sosyal etkileşime girmiş oluyorsun. Hayvanlardan en büyük farkımız zekayla birlikte koku, feromon, grooming vs. nin üstüne soyut kavramlar ile kurabildiğimiz toplumsal bağlarımız çünkü. Hani biyolojik rolünü üstlendi bide daha neyin hediyesini bekliyor gibi indirgemeci bir bakış, insanın biyolojisinde psikolojinin rolünü görmezden gelen eksik bir bakış açısı oluyor.

6 bölüm tbbt izleyip yazdığım yorum başarılı bir karakter analizi olmuş o zaman Sheldon Cooper için hfsd

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
Akhlaur, 5.09.2023 22:06 tarihinde dedi ki:

Bu arada yazmadım buraya ama bana da çok yardımcı oldu, çokta güzel iş teslim ediyorlar sonunda. Kendisine bir kez de buradan teşekkür ederim. Almayacak olsanız bile vakit ayırıp tane tane anlatıyor ama işin sonunda zaten en mantıklısı kendisinden almak gibi.

Çok teşekkürler güzel yazınız için. Güle güle kullanın

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...