Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

göz dramı

Killer

Öne çıkan mesajlar

estonyaya geldiğimden beri gözlerim mahvoldu resmen ya

geçen sene astigmatım arttı. motionları falan seçemez oldum tam. ufak laptop ekranına ve oyun oynamayışıma verioyurm bunları fsd

2 hafta önce yine böyle ufak bi kızardı falan. türkiyeye gittim ağrı falan yaptı. sinüzit falan oldum çünkü hava değişimden aksırık tıksırık falan. hastalandığında olan dramlardan. zaten kuruluk falan var, hassas. hastalık binince hepten pattisledi.

doktora gittim adam ya kalk git hiç bişeyin yok falan dedi lol

neyse pazartesi geri geldim estonyaya. salı günü bi kuruyo kızarıyo falan, ağrı gitti ama. dün sabah kalktığmda yine kızarık görünce gittim doktora 3 saat bekledikten sonra 2 tane doktor göz yaşı ürettiğini ama şuan bi yetersizlik oldğunu söyledi. ondan çok kuruduğundan göz zorlanıyo damarlar falan kızarıyo işte. pomat verdi bitane bu nemlendirici mi nedir artık. gece sür özellikle dedi. yapay göz yaşını da kullan dedi her saat

lan dram bitmedi ama arkadaş her saat yapay göz yaşı mı kullancam ben. şu an farkettiğim uzağa bakınca biraz daha kasılıyo. gücü yetmiyomuş gibi

hava değişikliğine veriyorum daha adapte olamadı diye. zaten gittiğimde dramı yemişti, geldim yine yedi.

astigmat estonyaya gitmeden 0.50di. gittim 0.75e 1 oldu mq

var mıdır böyle bir dram yaşayan tükendim yani kaç gündür abi
Sosyal ağlarda paylaş

Bende var ayni durum iste, astigmat da var.

Yapacaklarini soyleyeyim, belki bir hekim gelir dogru yoldan anlatir ama ben de HASTAYIM NETICEDE BANANE

Benim de sol gozumde astigmat var, hatta onun uzerine keratokonus diye bi zamazingo var, korneayla alakali bi hastalik falan, neyse o konuya girmeyeyim cunku pratikte bir baglantisi yok senin probleminle.

Oncelikle gozunu surekli ekrana dikmekten, hatta belli bir noktaya dikmekten vazgecmen lazim, nasil yaparsin bilmiyorum ama pc basindayken mutlaka gozunu saga sola oynat, daire seklinde oynat bir sekilde hareket etsin. Zaten pc de calisan/oyun oynayan insanlarin cogunda goz kurulugu olur bu normal bi sey. Gozunu hareket ettirip gozyasini surekli kullanirsan bi sikinti falan cekmezsin.

pomad'i da yatmadan once sur gozunun ustune CIZGI HALINDE asiri surme yani, fazlasina gerek yok, buyuk ihtimalle kucuk iltihaplanmalar da gormustur dokturlar.

gozunu cok yormayacaksin, gozluksuz yasamayacaksin falan, baska bir sorun yasamazsin genelde. sabah kalktin yuzunu yikadin, hemen tak gozlugunu yada lensini.

Gecmis olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

eyv hacı. gözlüğüm .50 şuanda ikside. haziranda gittiğim kendi doktorum artmış ama vermicem yeni gözlük dedi. aksı değiştircekti sadece değiştirmedim ben de. bilgisayar başnda takarım gözlük de günlük hayatta takmıyorum

şuan sağ sanki yine derece atladı gibi ya
dümdüz karşıya bakınca kasılıyo aşağı bakınca problem yok

bide şimdi duştaydım. duşta gayet iyidi problem yok
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

@ginaly +1

ayrıca kızarıklık için göz damlaları var, bi kaç güne etkisini gösteriyor

şuan yatmadna önce pomat ve artelac kullanıyorum ara sıra.

göz dün normal beyazlığına geldi bi ara var bi gelişme heralde.
çarşamba akşam başladım pomata işte

guncel said:

astigmatta aks önemli
gözlüğü de bilgisayar bakarken kullan, dışarıda gerek yok
sadece 0,5-1 astigmatın varsa

bidahaki gittiğimde değiştircem ya. dinlemedik doktoru gözlükcüyü denedik hamıaa
Sosyal ağlarda paylaş

8 yaşımdayken babam ölünce astigmat çıkmıştı. Baya bi dinlendirici gözlük ve damlalar kullandım ama geçmiyordu.

Gözlerim boşluğa bakarken yanıyordu. Ne netlik sadece görüşümde değil aklımda da kayboluyordu.

Sonra hayata karşı bakışımı değiştirince gözlerim hiç olmadığı kadar iyi görmeye başladı gerçeği..

Rahatsızlıkların zihinsel nedenleri olarak konuyu ele alırsak Astigmatizm nedeni olarak görünen sebep :

"Ben" sorunu. Kendini gerçekten görmekten, kendi benliğiyle karşılaşmaktan korkmak.

İyileştirici yaklaşım: Artık kendi güzelliğimi görmeye istekli ve hazırım.

Umarım bunlar gözlerinin iyileşmesine yarar... Ayrıca mavi gökyüzünün enginliğine bakmak gözlere iyi geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ovv

Aruzyon said:

8 yaşımdayken babam ölünce astigmat çıkmıştı. Baya bi dinlendirici gözlük ve damlalar kullandım ama geçmiyordu.

Gözlerim boşluğa bakarken yanıyordu. Ne netlik sadece görüşümde değil aklımda da kayboluyordu.

Sonra hayata karşı bakışımı değiştirince gözlerim hiç olmadığı kadar iyi görmeye başladı gerçeği..

Rahatsızlıkların zihinsel nedenleri olarak konuyu ele alırsak Astigmatizm nedeni olarak görünen sebep :

"Ben" sorunu. Kendini gerçekten görmekten, kendi benliğiyle karşılaşmaktan korkmak.

İyileştirici yaklaşım: Artık kendi güzelliğimi görmeye istekli ve hazırım.

Umarım bunlar gözlerinin iyileşmesine yarar... Ayrıca mavi gökyüzünün enginliğine bakmak gözlere iyi geliyor.

o nasıl hastalıkmış lan. dsf

gözler düzeldi bu arada. sağ üstte yine ufak ufak ağrı oluyo da artık bakmamaya çalışıyorum dinlendiriyorum falan, bide şaşı yap esnet falan teknikler varmış esnetme için onları da yapmak lazım arada galiba

Jaegerjaquez said:

başlığı görünce ksin batudur dedim :D

tabi lan dram queen dsfk
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...