Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, sardalya dedi ki:

chat history'me baktim 26 december 2012'de (13.5$ yanlis hatirlamiyorsam) bitcoini arkadasa anlatmisim ve o zaman "yillar once duydugumda bu kadar yaygin degildi" falan demisim ?

ilk duydugum ne zamandi acaba ve kac paraydi ??

alsan satardin demeyin genelde yatirimlarimi cok uzun donem yapiyorum

Ben ilk duydugumda 2010 da wow da yabancı bi guildle raid yapiyoduk. Gelecegin parasi olucak alın saklayin diyorlardı.

Sonra wikileaks ve fappening de baktim hackerlarin ve karapara aklayanlarin yolu haline gelmis korkudan almamistim.

Ama alsaydim bile 2 3 katina cikinca satardim yani. Anca komaya girip 10 yil uyanmamam lazimdi

Sosyal ağlarda paylaş

On 11.12.2021 at 21:02, reyou dedi ki:

Proof of work ile bir yere gitmez bu. Market cap i giderek azaliyor. Eth gazlicak sanki.

eger bu fikirde insan varsa bitcoini PoS’a degistirmek 2-3 saat alir.

btc2 diye cikarirsin nasil tr try oldu kimsenin parasi calinmadi.

ama yok ben xcoin kuracam pos olacak dersen hirsiz scammersin early adopterlarin shareini calmak amacin teknoloji degil

o yuzden stick with btc and btc forks. 1-2 istisna var tabi eth ltc falan ama genel bakid acisi olarak soyluyorum.

eth’nin bile 93%’u premine diyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

On 15.10.2018 at 08:51, sardalya dedi ki:

XRP de artmis ?

xrp oldugu surece bu marketin ayagi boktan cikmaz, adamin burnu aksa 5 milyar dolarlik coin duser yere

UOda edit basmis trilyarlarca altiniyla geziyor gibi boyle ekonomi mi olur

bunu yazarken xrp muhtemelen #2 coindi simdi #10, boyle boyle kaziyacagiz uckagitcilari ?

Sosyal ağlarda paylaş

adamlar para basıyor biz de bi de değeri artıyor normal bi ülkede düşmesi lazım asdgd. basılan fazladan pay da alamıyoruz, el salvador geçen 45k dolardan bi sürü bitcoin aldı yine :d bizim ülke arnut topluyor her zamanki gibi. 

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle alim gucu relative, dunyadaki herkese 1 milyon dolar dagitilsa ekmegin evlerin fiyati artar di mi? bunu cebimize koyalim.

sp500 indexi 1 yilda +25% 5 yilda +100% artmis, yani millet zengin olmus, bu sence sp sirketleri cok cok mukemmel perform ettigi icin mi oldu? yoksa basilan 10 trilyon dolarin dolari degersizlestirmesinden mi?

2 cumleyle ancak suphe uyandirabilirim, tabii ki arastirma yapmak sizin elinizde.

Tr’deki enflasyon sadece AKP’den degil bugun hangi ulkeye gitseniz enflasyondan agliyor millet ozellikle gida, bunun sebebi FED’in yarin yokmus gibi bastigi paralar. her sey deger kazanmiyor, birikimlerimiz ve maaslarimiz kaziniyor

bizde akp*fed convolution oluyor direkt ulke tehlikeye giriyor orasi ayri.

Sosyal ağlarda paylaş

sp500 şirketleri 5 yılda bu pandemi ve değişen dünya düzeni içerisinde %100 değer kazanamazsa zaten sp500 şirketi olmaz, bunu cebimize koyalım.

trde zaten yüksek olan enflasyon tanımlanamaz ve astronomik bir şekilde arttığı için, youtube'u açıp benzer ülkelerin halini gördüğümüz için ağlıyoruz biz. Diğer ülkelerde durumun bununla uzaktan yakından alakası yok.

2020 yılı enflasyon artışları

Amerika %1.2

Almanya %0.37

Yunanistan %-1.26

2021 verileri de bunun 3 katı değil max 2 katı.

piyasaya yapılan müdahale seni değil, tüm piyasayı etkiliyor ve enflasyon oranlarına bakılırsa adamlar piyasanın minimumda etkilenmesi için alınması gereken çoğu önlemi alıp işi kitabına göre yapıyor, yapılan doğru mu yanlış mı bunu tartışmayalım zaten para gibi soyut bir kavram üzerine tartışmak tüm değişkenler bilinmeden yapılabilecek bir iş değil. 

Çok ilgim alakam yoktur arada girer okur anlamaya çalışırım ama yıl olmuş 2021 böyle popülist söylemlerle bir yere varılmıyor, günümüz dünyasında herkesin varlıklarının değerini korumak için bir yatırım planı olmalı. Benim yok mesela ben 3 yıla falan ölürüm diye düşünüyorum yoksa çok acı çekeceğim.

ağlamayın pls.

Sosyal ağlarda paylaş

On 11.12.2021 at 14:22, Pordakal dedi ki:

Ben ilk duydugumda 2010 da wow da yabancı bi guildle raid yapiyoduk. Gelecegin parasi olucak alın saklayin diyorlardı.

Sonra wikileaks ve fappening de baktim hackerlarin ve karapara aklayanlarin yolu haline gelmis korkudan almamistim.

Ama alsaydim bile 2 3 katina cikinca satardim yani. Anca komaya girip 10 yil uyanmamam lazimdi

benim 4 bitcoinim vardı, e wallet yoktu o zamanlar pcde Wallet vardı, o aletin üzerine küllü soda döken arkadaşı her gün anıyorum, tabi gidip aleti çöpe atan benim gibi bir salak da söz konusu.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...