Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

ginaly said:

Düşükten aldıysanız boşuna panik satışı yapmayın bence. Kısa vadeli bir operasyon bu. Bitcoin patladı lafları falan yalan.

Tezgah şu;

-18 Aralık'ta Bitcoin Future çıkmadan 2-3 hafta önce spotta alımlara başladılar (G. Sachs başta olmak üzere)
-Future'lar işleme başlayınca yüklü shortlamaya başladılar. Short poz.lar arttıkça zaten ibre aşağı dönmeye başladı.
-Future öncesi spottan topladıkları bitcoinleri satmaya başladılar, işlemler yüklü oldukça bitcoin tepetaklak inmeye başladı.
-Spotta 1 birim üzerinden kaybederken shortladıkları future'lardan kaldıraçlı kazandılar. Allah bereket versin.

Eğer yarın öbürgün herhangi bir altcoinde de future çıkacakmış diye duyarsanız bilin ki aynı senaryo işleyecek.

Sunu takip edip future shortlayalim abi bizde :D Cok temiz para hahahaha.

Daha cok cesitli cilginliklar olacak, sirf sunlar icin giriyorum bende piyasaya.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

Düşükten aldıysanız boşuna panik satışı yapmayın bence. Kısa vadeli bir operasyon bu. Bitcoin patladı lafları falan yalan.

Tezgah şu;

-18 Aralık'ta Bitcoin Future çıkmadan 2-3 hafta önce spotta alımlara başladılar (G. Sachs başta olmak üzere)
-Future'lar işleme başlayınca yüklü shortlamaya başladılar. Short poz.lar arttıkça zaten ibre aşağı dönmeye başladı.
-Future öncesi spottan topladıkları bitcoinleri satmaya başladılar, işlemler yüklü oldukça bitcoin tepetaklak inmeye başladı.
-Spotta 1 birim üzerinden kaybederken shortladıkları future'lardan kaldıraçlı kazandılar. Allah bereket versin.

Eğer yarın öbürgün herhangi bir altcoinde de future çıkacakmış diye duyarsanız bilin ki aynı senaryo işleyecek.

https://eksisozluk.com/entry/72731470

bunu 10 gün önce söylemiştim ben, eğer 12k altına inerse olmuş olacak işte, sekerse de correction deriz kim nerden bilecek sdf
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

inançla alakası yok.

türk borsaları kullanıcını silkiyor. herkesin elleri mahkum onları kullanacağını biliyor.

Bence dışarıdan bir müdahale yok tamamen yurdum insanının tepkisi.
Sonuçta yıllarca iddaa oynamış bir nesil.

Keşke verified bir acc. olsaydı da direk yabancı borsalara girebilseydik.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Rewendor said:

Anlamayacak şey var abi, o yüzden bugün sapır sapır sabiler panik satışı yaptı, piyasadan 170 milyar dolar çıktı.

O market cap , o kadar nakit para yatırıldığı anlamına gelmiyor , lol

piyasadan çıkan para da "dolarını bozdurup kaçanlar 170 milyar doları bankaya havale ettiler" anlamına gelmiyor , lol
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

iyi yapmissin ben suanda transfer yapsam 2 gune gecer, bu fiyatlardan alamiyorumya icim yaniyor :D

burdan alin seneye zenginsiniz.
coinbase sagolsun banka hesabindan gercek zamanli alim yapilabiliyor. Tek kotu yani para btc walleta gecene kadar dokunamiyorsun satis yapmak istersen beklemen gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

sardalya said:

iyi yapmissin ben suanda transfer yapsam 2 gune gecer, bu fiyatlardan alamiyorumya icim yaniyor :D

coinbase sagolsun banka hesabindan gercek zamanli alim yapilabiliyor. Tek kotu yani para btc walleta gecene kadar dokunamiyorsun satis yapmak istersen beklemen gerekiyor.

USA'de mi boyle ?

EU'da 2-3 is gunu suruyor en azindan banka hesabindan para yatirmak, kredi kartindan limit zaten 750 euro...
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

DoruK said:

sardalya said:

USA'de mi boyle ?

EU'da 2-3 is gunu suruyor en azindan banka hesabindan para yatirmak, kredi kartindan limit zaten 750 euro...
aynen bir kac is gunu aliyor banka hesabindan. Cc limiti hep 750.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...