Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

Korax said:

Cok garip aynen, altcoinler btc ile hep ayni yöne hareket ederdi normalde. btc baya dustu o sirada eth yukseldi garip hakkaten. Ben darlandim bya yalniz, 250$lik eth aldim, 100$lik ta ripple aldim, cuzdana atip yaticam bi sure bakalim.

Eth btc'den teknik olarak farkli oldugu icin bagimli degil okadar. Diger altcoinlerden farki o zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep said:

Fiyatı çok düşük ve gelecek vadeden coinlere 30-40 dolar koyup unutma planım var. Bir kısımla da al-sat kovalayacağım.

al yig. 30-40 degil 100 koy hatta.

mutlaka 20-30 tane coinden 3-5 tanesi 5-10 kati da olsa cikar 5-6 sene icinde.

100 dolarla da sen batmazsin.

said:
Şu an ucuz olup çıkış yapma ihtimali olan, gelecek vadedeceğini düşündüğünüz coin'ler var mı?

o tahminleri yapmak cok zor. litecoin icin onca sey dendi, hala patlamadi. patlar mi patlamaz mi bilinmez.

en iyisi gidip cryptopia da trade edilen coinlerin ucuzlarindan yigmak bence. zaten exchangeye girmis coin. exchangede oldugu icin de 1e1 insanlardan alman gerekmiyor direkt exchangeden alabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

unity100 said:

bombilo said:

private keyi papera print etmek ıcın guide'a mı ıhtıyacın var.

adamlar private key ne bilmiyor. paper ne. print nasil oluyor. bana yazmayacan guide'i.

bak yukaridaki cevap verenlere benim yazdiklarima.

cevap yazacagin 2 dakikayı guide topice bakarak gecirseydin iyi olurdu. anlatilmis orada private key nasil dumplanir. kagida nasil basilacagini da ben anlatacak degilim zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sitenin elinde olan bisey degilki. yani teknik olarak elinde ama koinimin mesela kendi fiyatlarini regule eden bi altyapisi yok, tamamen kullanicilarin alis satis fiyatlarina bagli. Yani diger tarafta dusukken trdeki marketlerde yuksek olmasi tamamen milletin o marketleri gec takip etmesinden yada etmek istememesinden kaynakli bisey. Kredi kartiyla BTC almak koaly degil
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

http://khosann.com/bitcoin-2244-dolar-ama-kriz-yakinda/

şu yazıyı okudum da biraz aydınlandım ya

edıt: litecoin ile yazılan yeri okusanıza doğruluk payı var mı ?

(Segwit)

Segwitle ilgili mantikli yazmis bir hype yapip LTC'yi yukseltebilir, 500 euroluk aldim. Normalde LTC'nin copten bir farki yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler bu bitcoin nedir nerden çıktı böyle aşırı açıklayıcı kayn ak video falan var mı ya nette bakındım çok kafamdaki soru işaretleri geçmiyor bi türlü
anladığım kadarıyla bilgisayarımız random oalrak sayılar generate ediyor ve belli patterni yakalayınca 1 bitcoin elde ediyoruz, bi nevi arka arkaya 20 kere 6 atmak gibi zarda. bilgisayar ne kadar hızlı olursa tabi o kadar hızlı zar atıyo, şans artıyo
e peki neden böyle bişi var bilgisayarın boş yere elktrik harcaması ve bitcoin üretmeseinin kime faydası var bu para birimini elektrik şirketleri falan mı çıkarmış? madenci sayısı arttıkça pattern zorlaşıyo ve bitcoin değerlenior sanırım ama hala bu paranın çıkış amacını kime ne fayda ettiğini falan hiç bişi anlamadım abi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...