Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

BTC beni rezil etti Cuma'dan beri ETH trenini kaçırdım sayelerinde. Paribu bu sabah 15 dakikada halletti sağolsun. Paribu derim ben kısaca.

İşlem şöyle kabaca;

1) Paribu'da hesap oluşturup para yatırıp BTC alıyorsunuz.
2) Poloniex'te hesap açıyorsunuz.
3) Poloniex'te BALANCES kısmında geliyorsunuz. BTC'y bulup deposit'e basıyorsunuz. Orada size bir deposit adresi veriyor.
4) İlgili adresi Paribu'ya gidip BTC aktar dediğiniz yere giriyorsunuz.
5) Paribu BTC'yi gönderdiğini SMS ile bildiriyor size sonra para Poloniex'e geçiyor. Sabah site yoğunken 15 dakikayı buldu bu transfer işlemi o nedenle panik yapmayın.
6) BTC'ler Poloniex'e geldikten sonra EXCHAGE'e girin. Sağ tarafta markets var, yukarıda BTC tabı seçili olsun. Ethereum alacaksanız ETH'i seçip ekran ortasında BUY ETH kısmına BTC'niz kadar ETH alım emri verin.
7) Aynı işlemi orada olan diğer tüm currencyler için yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep yazmis, ayni islemleri 3 turk coin sirketi uzerinden de yapabilirsiniz.

bugun sabah btcturk'te SMS verifikasyon hatasi vardi, ancak ogleden sonra duzeldi.

dedigim gibi paribunun hem trade volume dusuk hem de withdrawal fee yuksek.

btcturk'e guvenmiyorum,
koinim guvenilir ve en cok islem hacmi olan,
paribu guvenilir ama islem basina maliyeti cok fazla.

// afterdeep: sadece o ikisi yok tabii ki de.
kraken tavsiye ederim, ama verification yapin.
btc-e'ye para yuklemeyin, bulgar/rus. sahipleri var cok cuzdana el koydular.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Anlamadim abi ben bu kismi? Kimin neyine el koydular? BTC-E kullaniyorum 2013'den beri, daha basima bisey gelmedi.

aktif olmayan hesaplara hemen el koyuyorlar,
bunun disinda da baya daha keyfi el koyma olaylari var:

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/5zdur1/btce_keeps_my_bitcoins_does_not_let_me_withdraw/
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/600dux/scamunsolved_btce_appropriated_my_coins_worth_now/

bunlar sadece 1-2 aylik olaylar, cok daha buyuk hesaplara el koydular simdi arayamadim.

uyarmadi demeyin sonra aglamayin.

sana bir sey olmamasi kimsenin caninin yanmadigi anlamina gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

"guvenilir" kavramini soyle acikliyim:

10BTC var elinde. btc degeri %5 dustugunu gordun ve satmak istedin, BTC-E hesabina login olmayi denedin sifreni kabul etmedi.

reset email'i attirdin, o geldi sifreni yine giremedin.

email support'a a mail attin, 2 gun sonra sana evrak listesi gonderdiler.
onlari yolladin 5 gun sonra donduler.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

sikinti surdaki 9k dolares isvecteki hesabimda, ordan trye aktarip btc alma vs mevzusu uzun is. Isvecte btc alabilecegim dogru duzgun biyer de olmadigi icin yalan olcak mevzu yine eheuh

localbitcoins abi bunun cozumu sanirim ya. ikametim yurtdisinda oldugu icin adres teyidi yapamiyorum koinime su an. mail attim ama bakalim sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Korax said:

sikinti surdaki 9k dolares isvecteki hesabimda, ordan trye aktarip btc alma vs mevzusu uzun is. Isvecte btc alabilecegim dogru duzgun biyer de olmadigi icin yalan olcak mevzu yine eheuh

localbitcoins abi bunun cozumu sanirim ya. ikametim yurtdisinda oldugu icin adres teyidi yapamiyorum koinime su an. mail attim ama bakalim sdfg

Ana sen nezaman tasindin yurtdisina dsf

Benimde adres yurtdisinda, mail attim edevletten adresin ss'ini yolla ok verelim dediler gönderdim bekliyorum bakalim.
Sosyal ağlarda paylaş

btc böyle yükselince hemen bi fren geliyor. bitfinex'i patlatmışlardı bi ara, halvening hype'ında. mtgox ölçüsünde olmasa bile. 450$'a gelmişti. yarın haber gelir çin'de btc alanlar kurşunlanacak diye asdfg

rally sona yaklaşmış gibi ama çin 200-300$ geriden geliyordu. şimdi o fark kapanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...