Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lastik seçimi

Dworgian

Öne çıkan mesajlar

• 1 yıl sonra ...
Uplayayim,

1.16nin uzerindeki lastikleri degistirmeye karar verdim.
Rft alsam mi almasam mi emin olamadim.
Lastikcim de nonrft yokohama onerdi, yanaklari diger markalara gore daha sert dedi, bluearth diye bir model gosterdi grip A yakit tasarrufu C ses 71db.
Stepnesiz bir sekilde tamir köpüğü ile binilir mi, yokohama iyi midir bilen eden?
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

ADAC 2016 225/45R17 Y:
https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2016_Sommerreifen_Test_225_45_R17.aspx?ComponentId=254870&SourcePageId=31821

ADAC 2018 205/55R16 V:
https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2018_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=313499&SourcePageId=31821

'Daha kalın yanaklı' diyerek RFT'e alternatif oluşturulmaz! Ben tamir kiti ile kullanıyordum normal lastiği; 3-4 lastik patlamasında tamir edip yola devam ettim ama bir tane iri patlakta yolda kaldım :P Tamir sıvısı da her seferinde neredeyse lastik parasına geliyordu.

Kısaca; tamir kitin varsa RFT şart -bence-!

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

H çok farklı ama, amacı hedefi vs. V Y W birbirine daha yakın, mutlaka fark var da ne derece dikkate almaya değer.

91 veya 94 olması gibi mesela. Hem 94 hem XL olunca bile test sonucu oynamayan lastikler var. Malzeme ve dolayısıyla liste fiyatı değişiyor ama liste fiyatından satılan lastik görmedim
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Merhabalar

benimde lastik ile ilgili bir sıkıntım var. Eylül ayında aracı yenileyerek a5 1.4 aldım araçta takılı lastikler 240/45 r18 kış lastiği alırken bu ebatta lastik mi alayım yoksa 225/50 r18 mi bakayım karar veremiyorum. Ankara'da yaşayıp 240 genişlikli lastiklerin performansı hakkında bilgi verebilecek olursa sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

aracın kullanım klavuzunda zincir için sadece jant'a göre ölçüler belirtmişler ama lastik ebatı hiç yok. Aracı aldığım yeri aradım farklı yanak ebatı kullanırsanız araç km si ve devirde yanlış gösterim olabilir dedi 225/40 r18 için dönüş yapacaklarını söyledi bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...