Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes Of The Storm FPS Sorunu

-Nae

Öne çıkan mesajlar

İ5 3.5 GHZ işlemci 8gbram r9280x ekran kartım var. Her oyunu ultra'da oynuyorum. Yeni SSD alıp ilk kurduğum oyun Heroes of the storm oldu fakat oyun nedense 10 fps'nin üstünü görmüyor dona dona ilerliyor. Hali hazırda diğer diskimde kurulu Diablo var ona giriyorum herşey açık akarak oynuyorum.

Adil kullanım kotasından dolayı bağlantım 3mbte düştü onun etkisi olur mu diyorum ama training modunda bile çalışmıyor.

Battle.netin sitesinden downloadı indirirkede oyun yüklerkende genel bir sıkıntı yaşıyorum ayrıca.

Bu heroes of the stormdaki fps sorununu nasıl çözebilirim?
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna her girdiğimde sol üstte low connection uyarısı alıyorum. Halbuki trainig açıyorum. Oyun bittikten sonra game results bir türlü gelmiyor. Bağlantısal bir problem olabilir mi? Ama heroes of the storm'a özgü?
Çünkü Diabloyu online oynadığımda dahi en ufak lag almıyorum.

Farklı bir diske de kurdum dün gece yine sorun devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde HoTS forumlarında gezerken senin sorununa benzer bir problem yazan birisi vardı bi orayı kontrol et istersen. Oda sadece HoTS ve SC2 de sorun yaşadığını ikisininde aynı motoru kullandığını falan söylüyordu.

Bende 5-6 farklı bilgisayardan oynuyorum hepsinde kafasına göre FPS ve lag oluyor. En iyi dediğim makinada low settings de oynuyorum falan. Garip bir oyun vesselam.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar ben kendi sorunumu çözdüm. Hemde çok basit bir şekilde. Denetim Masası / Güç Seçenekleri / Yüksek Performans

Benim ayar Güç Tasarrufundaymış. Yükse Performansa geçirince herşey düzeldi Extreme ayarlarla 100-120 FPS sorunsuz oynadım.
Sosyal ağlarda paylaş

-Nae said:

Arkadaşlar ben kendi sorunumu çözdüm. Hemde çok basit bir şekilde. Denetim Masası / Güç Seçenekleri / Yüksek Performans

Benim ayar Güç Tasarrufundaymış. Yükse Performansa geçirince herşey düzeldi Extreme ayarlarla 100-120 FPS sorunsuz oynadım.

heh diyorum bilgisayar neden son 1 aydır garip garip kasıyor, oyunlarda fps düştü vs, masaüstü diye takmıyordum çokta ahahaha, eyv, şans eseri güzel oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Battle.Net app'ını açtığında HotS'u seç. Hemen sağda logosunun altında Options kısmı var. Oradan Game Settings altında "Launch 32 bit client" şeklinde bir ayar var.

Oyunun latency artınca FPS takılıyor gibi takılmasının sebebi rubberbanding'i engellemek. Yani diyelim sen bir yere tıklıyorsun, karakterin gidiyor gibi gözüküyor ama 1 s sonra hop eski yerine geri ışınlanıyor. Bir çok multi oyunda özellikle MMO'larda karşılaşmışsındır. Bunun sebebi client senin bir yere gittiğini "kabul" ediyor, seni oraya görsel olarak götürüyor ama aslında oraya gitmediğini anlayınca hop eski yerine geri ışınlıyor. HotS'da bu olmasın diye sadece ve sadece tam olarak gittiğinden emin olunca seni oraya götürüyor ve bu sırada oyunu refresh olarak kilitliyor. Bu da sanki FPS donmuş gibi bir hissiyat yaratıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...