Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşte yerli otomobil

Xaero

Öne çıkan mesajlar

Masticore said:

Bu herşeyin sonuna milli kelimesini koymak nereden cıktı ya. Yerli derlerdi eskiden şimdi yerli ve milli oldu. Ne fark var aralarında.

şu fark var, zamanında kendi seçmenini "biz her türlü milliyetçiliğe karşıyız" diyerek uyutan Tayyip'in şimdi de MHP'nin seçmenini kendisine çekmek için uydurduğu yeni bir terim.

"bir tek biz milliyiz, milli sayılmak istiyorsanız bize katılın".
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Video'yu izlemedim ama Derindere'nin sahibiyle bir konferansta tanışıp sohbet etmiştim, söylediklerinin %80'i yalandır diye düşünüyorum.

Derindere'nin yaptıkları iş hiç küçümsenecek işler değil aslında ama yerliyle çok alakası yok. Adam zaten işinin ve kazancının büyük kısmını Çin'de yönetiyor. Çin'de elektrikli minibüsleri kullanılıyor aktif olarak, üretimini de Çin'de yaptırıyor zaten. Sadece adı Derindere işte.

Bir boş vakit bulursam izleyip daha detaylı açıklama yaparım.

Bu derindere o derindere herhalde?

http://www.paraanaliz.com/2018/sirketler/derindere-bono-odemesini-yapamadi-25671/
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

Holy said:

Video'yu izlemedim ama Derindere'nin sahibiyle bir konferansta tanışıp sohbet etmiştim, söylediklerinin %80'i yalandır diye düşünüyorum.

Derindere'nin yaptıkları iş hiç küçümsenecek işler değil aslında ama yerliyle çok alakası yok. Adam zaten işinin ve kazancının büyük kısmını Çin'de yönetiyor. Çin'de elektrikli minibüsleri kullanılıyor aktif olarak, üretimini de Çin'de yaptırıyor zaten. Sadece adı Derindere işte.

Bir boş vakit bulursam izleyip daha detaylı açıklama yaparım.

Bu derindere o derindere herhalde?

http://www.paraanaliz.com/2018/sirketler/derindere-bono-odemesini-yapamadi-25671/
Aynen bunlar.

Çok erken girdiler Türkiye pazarına. Ortada henüz adam gibi şarj istasyonu yokken elektrikli araç satmaya/kiralamaya çalışıyorlar da yemez herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
Alıntı

Yerli otomobilde iş takviminin planlandığı şekilde yürüdüğünü belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, iki boyutlu çizimlerin bittiğini, üç boyutlu çizimlere geçildiğini belirterek, "2019'un sonunda ilk prototipi göreceğiz" dedi.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201905231039132408-varank-yerli-otomobilde-gecikme-yok-prototip-yil-sonu-hazir

60896461-2795619127120044-58955680337362

Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...

https://www.electrive.com/2018/05/01/pininfarina-presents-h500-and-e-suv-k350-in-beijing/

Şu modellerin bir versiyonu gibi. Tanıtılan araçların İtalya'dan direk getirildiği söyleniyor zaten. 

Muhtemelen fabrika kurulup diğer değerlendirmeler yapılırken kervanı yolda duzerler, bazı farklılıklar olur. Sahnede gösterdikleri araç ile tanıtım videosundakilerde de fark vardı zaten. 

Şu an tek merak konusu fiyatı. Mevcut piyasada 200bin altı bir yere gelmesi lazım ki satılsın. 

Logo ve marka da tatmin etmedi gördüğüm kadarıyla. Tanıtım için kritik bir nokta aslında. Kaportaya yapıştırılmış harflerden olması ve özellikle sedanın arkasindaki yeri çok rahatsız edici duruyor. Modellerin isimleri de belirsiz. 

Sosyal ağlarda paylaş

tasarımın benzer olması normal bence. çoğu teslanın modellerini örnek alıyor sonuçta. mesela yukarıdaki linkteki araçlara da benziyor, vinfest'e de benziyor çünkü hepsi tesla'nın modellerini örnek alıyor. önemli olan içinin yapılması.

demin reis test sürüşünü yaptı btw

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Darksun dedi ki:

vergiyi coşturmayacaklarsa iyi satış alır tabi. Asıl bize patlayan kısmı vergi olunca...

Vergiyi ayrı yapamazsın belirli bir markaya, rekabet kurallarına uymaz. Ancak belki elektrikli tüm araçlara vergi indirimi getirebilirsin. O zaman da bu aracın diğer markalar karşısında ne kadar rekabet şansı olur pek bilemiyorum. 

Zaten bu işin gerçekleşme ihtimali çok çok düşük, yapamayız falan diye değil. Maliyetine katlanırsan yaparsın. Ama mantık o maliyete uzun süre katlanmamayı gerektirir.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...