Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kpss 2016

benjani

Öne çıkan mesajlar

Merhaba, KPSS Tarih'de değişen bazı bilgiler oldu.

Örneğin : İlk müslüman türk devleti= İtil Bulgarları deniyor
ya da ilk Sultan kelimesini kullanan Orhan Bey olmuş sanırım.

böyle böyle 30-40'a yakın değişiklik var. Bütün bu değişiklikleri bir arada
görebileceğim bir slayt, pdf vb. var mı?

Evveliyat kitabında yazıyor dediler -çözümlü soru bankasını aldım,yazmıyor-

Kısaca: Bütün bu değişikliklerin bir arada yazdığı bir kaynak lazım bana.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Zealotone said:

Merhaba, KPSS Tarih'de değişen bazı bilgiler oldu.

Örneğin : İlk müslüman türk devleti= İtil Bulgarları deniyor
ya da ilk Sultan kelimesini kullanan Orhan Bey olmuş sanırım.

böyle böyle 30-40'a yakın değişiklik var. Bütün bu değişiklikleri bir arada
görebileceğim bir slayt, pdf vb. var mı?

Evveliyat kitabında yazıyor dediler -çözümlü soru bankasını aldım,yazmıyor-

Kısaca: Bütün bu değişikliklerin bir arada yazdığı bir kaynak lazım bana.

sultan kelimesini ilk kullanan gazneli mahmut paşa oldu.2016 kitapları yeni müfredata göre.evveliyat doğrudur o yüzden.eski yılların kitaplarını kullanmıyorsan sıkıntı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

En son YDS'ye girdim. Bu puanın geçerliliği için kayıt sırasında kayıt bürosuna gidip belge teslim etmem gerekiyor mu?

Bu arada: Çalışma kaynakları -konu anlatımı olarak 2014 versiyonları kullanıyorum, o yüzden bütün değişikliklerin bir arada olduğu bir slayt vs varsa çok iyi olurdu. Soru bankaları 2016 sadece bende.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıklandı. Sorum tam olarak şu.

Sınav işlemleri sayfasında eğitim bilgilerinde yabancı dil sekmesi yok. Benim İngilizce işaretlenmesini seçmem yeterli mi başvuru da?

Yoksa sistem otomatikman YDS'den aldığım puanı görmüyor olabilir de benim ayrıca sınav başvuru merkezine gidip elden YDS puanımı takdim etmem gerekir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ben çok gerildim ya, daha bi ton konu var nasıl yetişecek bilmiyorum. tarih dersinde kursu bıraktım zaten çok havada kalıyor hocanın anlattıkları kursta, artık evde full ramazan hocadan çalışıyorum, aşina enderun yediiklim evveliyat hepsini konularla eşit çözerek ilerlemeye çalışıyorum. daha 1. dünya savaşına yeni geldim biraz hızlanmam lazım galiba ama adam incik cincik anlatıyor tam öğrenene kadar çok vakit geçiyor.

vatandaşlık falan görmedik bile daha o korkutuyor beni baya. onun dışında türkçe fulle yakın yapıyorum son 2 denemedir, 3 yanlış yaptım 2 sini yanlış okumuşum soruları mal gibi 1inde de hocayla baya tartıştık flu bir soru yanlış yapman normal dedi. türkçede kafam rahat 30 dakikada bitiriyorum soruları, ama matematik azcık tırstırıyor. eşim matematik mühendisi, en zor soruları çözmesi 15 saniyesini alıyor, en karman çorman şeyleri şak diye görüyor ayar oluyorum anlatmasını da bilmiyor sadece çözüyor keşke öyle olabilsem ben de :( 1 saatte 17 soru çözebildim resmen son denemede, karnım aç girdim bir de çok gürültü vardı onun da etkisi vardı tabi biraz :p
Sosyal ağlarda paylaş

abi nette yazan şeylerin hepsine inanmayın çok abartıyolar. değişti denilen şeylerin çoğu müfredeta girmemiş oluyor filan.

şu ramazan yetgin'in dediği değişiklikler şunlar,

ilk türk tarihçisi ve yazar vezir tonyukuk oldu.

ilk sultan unvanını kullanan Osmanlı padişahı 1. Murat değil Orhan Bey oldu.(Sultanül Guzat)

bir de şu şeri ve örfi vergiler olayı var, öşür haraç cizye şeri vergi diğerleri örfi olarak geçiyodu ama şimdi nerdeyse hepsi şeri kısmına geçmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

kzpmaza said:

abi nette yazan şeylerin hepsine inanmayın çok abartıyolar. değişti denilen şeylerin çoğu müfredeta girmemiş oluyor filan.

şu ramazan yetgin'in dediği değişiklikler şunlar,

ilk türk tarihçisi ve yazar vezir tonyukuk oldu.

ilk sultan unvanını kullanan Osmanlı padişahı 1. Murat değil Orhan Bey oldu.(Sultanül Guzat)

bir de şu şeri ve örfi vergiler olayı var, öşür haraç cizye şeri vergi diğerleri örfi olarak geçiyodu ama şimdi nerdeyse hepsi şeri kısmına geçmiş.

Daha bir sürü şey söyledi değişti diye ya
Sosyal ağlarda paylaş

Videoda anlattiklarini yazdigi ders notu kitabina baktim sadece bunlar var. Bi cok bilgiyi yanlis biliyosunuz dedi ya da baya ayrinti verdi ama direkt degisen bilgi olarak cok fazla soylemedi abi aklina gelen varsa yaz buraya. Muslumanligi kabul eden ilk turk devleti itil bulgarlari var mesela simdi aklima geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

ben çok gerildim ya, daha bi ton konu var nasıl yetişecek bilmiyorum. tarih dersinde kursu bıraktım zaten çok havada kalıyor hocanın anlattıkları kursta, artık evde full ramazan hocadan çalışıyorum, aşina enderun yediiklim evveliyat hepsini konularla eşit çözerek ilerlemeye çalışıyorum. daha 1. dünya savaşına yeni geldim biraz hızlanmam lazım galiba ama adam incik cincik anlatıyor tam öğrenene kadar çok vakit geçiyor.

vatandaşlık falan görmedik bile daha o korkutuyor beni baya. onun dışında türkçe fulle yakın yapıyorum son 2 denemedir, 3 yanlış yaptım 2 sini yanlış okumuşum soruları mal gibi 1inde de hocayla baya tartıştık flu bir soru yanlış yapman normal dedi. türkçede kafam rahat 30 dakikada bitiriyorum soruları, ama matematik azcık tırstırıyor. eşim matematik mühendisi, en zor soruları çözmesi 15 saniyesini alıyor, en karman çorman şeyleri şak diye görüyor ayar oluyorum anlatmasını da bilmiyor sadece çözüyor keşke öyle olabilsem ben de :( 1 saatte 17 soru çözebildim resmen son denemede, karnım aç girdim bir de çok gürültü vardı onun da etkisi vardı tabi biraz :p

yediiklim denemesi ise matematiği zor soruyorlar biraz.işlemler filan uzun oluyor baya.bende 45-60dk da çözüyorum genelde.

inkilaptan itibaren, kitaptan okuyarak çalıştım.yediiklim'in kitabı güzel baya, anlaşılır.zaten osmanlıya göre de daha kolay konular.tarih dışındaki dersler de sıkıntı değil.2-3 gün çalışsan halledersin vatandaşlığı.bence kursu beklemeden çalış bitir konuları, muhtemelen son hafta filan bitirirler konuları.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Abi ben yazmadım şu lu değişti diye, kendim yazıyorum videolardan kitap almadım tam bilemiyorum o yüzden ama baya bir yerde dedi sanki diye hatırlıyorum

Ben de yazcaktim ama baktim yazilmisi var 6 liraya aldim.sfdfs bi de a grubundan giriyorum ben videolari gece yatarken filan izliyorum sadece vaktim olmuyo. stres yapma konulari bi an once bitirip test cozmeye calis dershaneyi bekleme bence. Son gece calismayin bi de ben yaptim iyi olmuyo :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...