Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kpss 2016

benjani

Öne çıkan mesajlar

Merhaba. Ben 2014 Temmuz sınavına girdim ve fena olmayan bir sonuç aldım. Üç puan türü de ortalama 85 civarı bir şey. Kurumların açtıkları ilanları en iyi nereden takip edebilirim? Memurlar.net değildir herhalde?

Elektronik mühendisiyim, lisans sınavına girmiştim. Sağlam bakanlıklardan biri kadro açarsa girmeyi düşünebilirim. Aptal gibi karşılığını alamadan özel sektörde sürünmektense, hayatımın şu evresini daha rahat geçirip kendime kalan daha geniş zamanımda kariyerimi toparlayabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Wishmaster said:

Merhaba. Ben 2014 Temmuz sınavına girdim ve fena olmayan bir sonuç aldım. Üç puan türü de ortalama 85 civarı bir şey. Kurumların açtıkları ilanları en iyi nereden takip edebilirim? Memurlar.net değildir herhalde?

Elektronik mühendisiyim, lisans sınavına girmiştim. Sağlam bakanlıklardan biri kadro açarsa girmeyi düşünebilirim. Aptal gibi karşılığını alamadan özel sektörde sürünmektense, hayatımın şu evresini daha rahat geçirip kendime kalan daha geniş zamanımda kariyerimi toparlayabilirim.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/Ilan_Menu.aspx?ID=0&lb=%27T%FCm%20%DDlanlar%27
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
Merhaba,

- 2015 Eylül YDS'den aldığım puanı 2014 KPSS puanı ile atama yapan 2015/2 atamalarında kullanabiliyor muyum?

- Diyelim ki atamam gerçekleşti, fakat gitmekten vazgeçtim. Bundan sonraki 2014 puanıyla yapılan 4. atama hakkım yanıyor değil mi?
2016 Kpss girmekle ilgili bir sıkıntım oluşmuyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Zealotone said:

Merhaba,

- 2015 Eylül YDS'den aldığım puanı 2014 KPSS puanı ile atama yapan 2015/2 atamalarında kullanabiliyor muyum?

- Diyelim ki atamam gerçekleşti, fakat gitmekten vazgeçtim. Bundan sonraki 2014 puanıyla yapılan 4. atama hakkım yanıyor değil mi?
2016 Kpss girmekle ilgili bir sıkıntım oluşmuyor?

ilk soru için, ilanda yazıyor kaç yıllık yds puanı geçerli olduğu.mta'da son 5 yılda istiyordu mesela.

ikinci soru içinde, yanıyor diye biliyorum.atanırsan gitmen lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kusura bakmayın sorularımı daha açık bir şekilde yazayım en iyisi :)

1 ) 7113 : Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek

Ben Kpss'ye 2014'de girdim. YDS'ye 2015 Eylül'de. Kpss'Den sonra girdiğim YDS puanım var yani. Bu niteliği isteyen bir yere başvurabiliyor muyum ?

Burada yazana göre başvurabilmem lazım.

Fakat Mühendislik P3 puan türüne alıyor genel olarak, ama ben Kpss öncesinde YDS girmediğim için elimde P4,5,6,7,8 puanlarım yok.
Bu niteliği isteyen yerler bu puan türlerinden birine göre mi alıyor demek? (Her kontenjanın hangi puan türüne göre alım yaptığını yazan bir yer var mı?)

2 ) Ben bir yere atanıp çalışmaya başlasam? 2016'da tekrar KPSS'ye girmeyi planlıyorum. Atandıktan sonra diğer KPSS'de daha iyi puan yapıp batıya atanabilir miyim?

İnternetten yaptığım araştırmada, ilk atandığım yerin izin yazısı vermesi gerekiyor vs deniyor. Ama çalıştığın yerdeki insanların kıl olup olmamasına bakıyormuş bu durum?
Vermezlerse istifa edip, 6 ay sonra tekrar memurluk için tercih yapabiliyor muşum? Böyle bir ara süre var mı, varsa 6 ay mı ?

Bu tarz birşey yapmış olan yada yapan tanıdığı olan var mı, nedir ne kadar zordur?

3 ) Bu aralar iş bulma durumum olabilir. Ben tercih yapıp atansam. İş buldum diyelim ve gitmekten vazgeçtim (Bu yukarıdaki istifa olaylarına vs girmemek için)
Ben yalnızca son atama yapma hakkımdan oluyorum değil mi? 2016 KPSS girme ve sonradan onun puanıyla tercih yapma hakkım baki kalıyordur. Bu soru saçma gelsede, burası Türkiye :)
Sosyal ağlarda paylaş

işten çıkma tekrar atanma vs olaylarını klavuzdan oku.

kpssden sonraki senelerde girdiğin yds önceki kpssye etki etmez

adam senden p5 puan türü istiyorsa kpss öncesinde ydsye girmen gerekirdi ama atıyorum p3 puan türünden alıyorsa ve ayrıdan yds belgesi istiyorsa senden yds'ye ne zaman girdiğinin bi önemi yok zaten yazmış orda da son 5 sene içinde diye.

googlea kpssp5 kpssp25 kpssp35 diye yazıp aratırsan lafsozluk diye bi site çıkıyo en üstte her puan türünün ne içerdiğini yazar.
Sosyal ağlarda paylaş

Zealotone said:

Kusura bakmayın sorularımı daha açık bir şekilde yazayım en iyisi :)

1 ) 7113 : Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek

Ben Kpss'ye 2014'de girdim. YDS'ye 2015 Eylül'de. Kpss'Den sonra girdiğim YDS puanım var yani. Bu niteliği isteyen bir yere başvurabiliyor muyum ?

Burada yazana göre başvurabilmem lazım.

Fakat Mühendislik P3 puan türüne alıyor genel olarak, ama ben Kpss öncesinde YDS girmediğim için elimde P4,5,6,7,8 puanlarım yok.
Bu niteliği isteyen yerler bu puan türlerinden birine göre mi alıyor demek? (Her kontenjanın hangi puan türüne göre alım yaptığını yazan bir yer var mı?)

2 ) Ben bir yere atanıp çalışmaya başlasam? 2016'da tekrar KPSS'ye girmeyi planlıyorum. Atandıktan sonra diğer KPSS'de daha iyi puan yapıp batıya atanabilir miyim?

İnternetten yaptığım araştırmada, ilk atandığım yerin izin yazısı vermesi gerekiyor vs deniyor. Ama çalıştığın yerdeki insanların kıl olup olmamasına bakıyormuş bu durum?
Vermezlerse istifa edip, 6 ay sonra tekrar memurluk için tercih yapabiliyor muşum? Böyle bir ara süre var mı, varsa 6 ay mı ?

Bu tarz birşey yapmış olan yada yapan tanıdığı olan var mı, nedir ne kadar zordur?

3 ) Bu aralar iş bulma durumum olabilir. Ben tercih yapıp atansam. İş buldum diyelim ve gitmekten vazgeçtim (Bu yukarıdaki istifa olaylarına vs girmemek için)
Ben yalnızca son atama yapma hakkımdan oluyorum değil mi? 2016 KPSS girme ve sonradan onun puanıyla tercih yapma hakkım baki kalıyordur. Bu soru saçma gelsede, burası Türkiye :)

1)son 5 yıl içinde istenilen yds puanını aldıysan o niteliği taşıyorsun.

merkezi atamada tüm mühendislikler p3 ile alıyor.bazı kurumlar sözleşmeli alırken başka puanlar istiyor.o puanlar hangi sınavla alınıyor, bilmiyorum.

2)değiştirebiliyorsun diye biliyorum, başka yere atanırsan.

3)atanıp da gitmezsen, o puanın yanıyor muhtemelen, 2016'da yeniden puan alıp atanabilirsin.

said:
Kpss p 5 puanının hesaplanması için adaylar Genel Kültür Genel yetenek testini cevaplamalıdır. Ayrıca YDS ye katılmalıdır. Kpssp 5 puan türünün hesaplanmasını amaçlayan adaylar ayrıca Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit (YDS) sınavına girmelidirler. KPSSP5 puanı için YDS Sınavına girmek ve en az 1 sorunun işaretlenmiş (doğru-yanlış farketmez) olması şarttır. Aksi taktirde kpss p 5 puanımız hesaplanmayacaktır.

kpss p5, yds puanı ile hesaplanıyormuş.ama dediğim gibi merkezi atamada mühendisler sadece p3 ile atanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...