Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2015-2016

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Arkadaş burada ironi yapmış sanırım. En kötü GSW ise en iyi de 78'ers demiş sanırım (üfff ne kötü şey şaka açıklamak).

BU konunun notu değil belki ama 78'ersın çaylak pivotuna dikkat edin. ÇOK yetenekli. Dripling, pas hızlı ayaklar ve baya iyi basketbol bilgisi var adını anımsamıyorum jamal okafor diyesim var ama o başkasıydı.

Edit: Jahlil okafor'muş

https://en.wikipedia.org/wiki/Jahlil_Okafor
http://trendbasket.net/wp-content/uploads/2015/11/jahlil-okafor_1qgab6ck457ok1q4pvrob06fwj.png
Sosyal ağlarda paylaş

curry hiçbir zaman all time olamaz. o kadar dominant bir oyuncu değil. yani büyük konuşmayalım tabii yaşı daha geçkin vs. de değil, tek atımlık sezonda geçirmiyor ama zor diyelim.

all time olması için ciddi anlamda ligi domine etmesi gerek. yani mükemmel bir takımda mükemmel 2 sezon geçiriyor orası ayrı konu ama henüz LeBron'un yarı seviyesine bile ulaşamadı. Ki LeBron dediğimiz adam geçen yıl tek başına bunları da yıkacaktı finalde takım olarak 1000 türlü saçmalık, sakatlık, şanssızlıklarla vs. uğraşmasalar.

takım yapısıyla alakalı ciddi bir performans artışı var. oyun yapısına uygun harika bir sistem içinde ama sistem bir şekilde bozulduğunda curry'nin etkisi de yarı yarıya düşüyor.

all time diyebileceğimiz adamların hepsi, genelde her türlü sistem ve yapıda farklı farklı başarılar kazanmış adamlar oluyor. O yüzden Curry'nin daha çok yolu var.

An itibariyle NBA'in en iyisi mi? Bence en iyisi ama genele vurmamak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Senin all time point guardın kim? Hatta elin değimişken beşini yazsana.

benimki şöyle:

kopya çekpe diye spoiler'a aldım :P

Önce sen yaz sonra bak benim listeye

PG: J. Stockton
SG: M.Jordan
SF: Lebron james
PF: K. Malone
C: Shaq

Neden 1 ve 5 numara eleştri alabilir ama seviyorum bu ikiliyi. yıllarca stockton gibi top sürmeye onun gibi serbest atış atmaya falan çelıştım ben lise yıllarımda :P

Sosyal ağlarda paylaş

oo reisten şüphe duyulmuş, tamda tarikat kuracağımız zamanda.

http://wagesofwins.com/wp-content/uploads/2013/10/Stephen-Curry-shooting.jpg

http://www.slate.com/content/dam/slate/articles/sports/sports_nut/2015/06/150612_SNUT_NBAGum_Curry.png.CROP.original-original.png

http://static.vibe.com/files/2015/05/03214705/Stephen-Curry-NBA-MVP-640x427.jpg

https://i.ytimg.com/vi/QQR_sPkkCJE/maxresdefault.jpg

bonus:

http://www.youtube.com/watch?v=13AuO87v9LE

dahada bonus izlemeden geçme:

https://www.youtube.com/watch?v=xy0p42tfhsE

uzun oldu post kusura bakmayın spoya almalık mı tam bilemedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Senin all time point guardın kim? Hatta elin değimişken beşini yazsana.

benimki şöyle:

Neden 1 ve 5 numara eleştri alabilir ama seviyorum bu ikiliyi. yıllarca stockton gibi top sürmeye onun gibi serbest atış atmaya falan çelıştım ben lise yıllarımda :P

Bu adamların pozisyonlarında imza isimler olması ve bu pozisyonları tekrar tanımlaması sana hazırlatmış bu listeyi. Jordan hariç hepsinden iyisi gelecektir, hatta çoğunda geldi de. Ama pivot dedin mi Shaq, pg dedin mi Stockton'dan başlıyor çoğu insan.

Şu an NBA bence altın çağını yaşıyor, birkaç sene önceye kadar doğuda all-star'a seçilecek pivot bulunamıyordu şimdi tonla adam var. Kawhi veya Draymond Green gibi özel pozisyonlar var. Belki şu an Lebron'dan önce Curry ve Durant'i sayıyor insanlar mevcut formda fakat bu ikisi de Lebron kadar özel değil, Lebron'un önüne koyulacak tek adam şu an için A.Davis olabilir aktifler içerisinde uzun vadede. Onun dışında Shaq kariyerinin hiçbir noktasında Drummond'ın bu sene yapacağı rebound ortalamasını yakalayamadı belki ama adamın saldığı korku, kendisine alınan özel önlemler bile yeter
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Shaq-Jordan-LeBron-Malone tartışmasız o mevkiilerin sahibi zaten, hatta Kaan Kural'ın en çok katıldığım laflarından biri; tarihin en dominant oyuncusu Shaq'tır lafıdır. Jordan, Malone, Lebron, Kobe falan bir ton adam sayarsın ama harbi Shaq kadar dominant değildi hiçbiri, mevkiinin tartışılmaz en iyisiydi ki adam şaklaban, mal olmasına rağmen öyleydi. kendini verse tarihin en iyi oyuncusu falan ilan edilirdi.

PG konusunda ben Stockton ve Kidd arasında kalırım ama sanırım Stockton demek harbi emeğe saygı konusunda her şeyden önce daha değerli bir karar olur.

Hemen hemen aynı listeyi yapardım ben de sdfasd

Gönüllerin mevkii sahipleri gerçi PG de Nash ve Jason Williams, PF de Nowitzki ama yapacak bir şey yok :( Ayrıca yaşasaydı Brandon Roy da kesinlikle bu tip bir listede yer alabilirdi. En azından bench takımında asdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

curry hiçbir zaman all time olamaz. o kadar dominant bir oyuncu değil. yani büyük konuşmayalım tabii yaşı daha geçkin vs. de değil, tek atımlık sezonda geçirmiyor ama zor diyelim.

all time olması için ciddi anlamda ligi domine etmesi gerek. yani mükemmel bir takımda mükemmel 2 sezon geçiriyor orası ayrı konu ama henüz LeBron'un yarı seviyesine bile ulaşamadı. Ki LeBron dediğimiz adam geçen yıl tek başına bunları da yıkacaktı finalde takım olarak 1000 türlü saçmalık, sakatlık, şanssızlıklarla vs. uğraşmasalar.

takım yapısıyla alakalı ciddi bir performans artışı var. oyun yapısına uygun harika bir sistem içinde ama sistem bir şekilde bozulduğunda curry'nin etkisi de yarı yarıya düşüyor.

all time diyebileceğimiz adamların hepsi, genelde her türlü sistem ve yapıda farklı farklı başarılar kazanmış adamlar oluyor. O yüzden Curry'nin daha çok yolu var.

An itibariyle NBA'in en iyisi mi? Bence en iyisi ama genele vurmamak gerek.

holy frigging fuck... curry birkaç sezon da top seviyede oynasın, takımı 1 kerecik daha finale taşısın, direk stockton'ı geride bırakır. bunu yapmasa bile yine de üstüne çıkabilir stockton'ın. stockton'dan çok daha dominant.

adam dominant diil dedi ya...
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihin en iyi pg'si hala boş pozisyon bence. Magic (Gerçi NBA resmi kronolojisinde PG'den PF'ye her pozisyon yazar adamda) ve Stockton eşit mesafede, Kidd-Nash arkasından gelir. New Orleans günlerinde bu tahtı CP3 doldurur diyorduk fakat şu an Curry böyle devam etmesi halinde hem o pozisyona yeni bir anlam getirir hem de ünvanı kapar

Bu arada Malone'un kariyer sayı ortalaması korkutucu olsa da bu pozisyonun efsanesi Duncan'dır.
Sosyal ağlarda paylaş

Duncan çok iyi adam, idol ama hiçbir zaman domine eden bir oyuncu olmadı. Kendi halinde takılan, iş düştü mü %100 güvenebileceğin hamle oyuncusuydu. Kalitesi başka bir boyutta, kalplerin en iyisi olabilir ama realite de en iyi demek saçma olur. Malone hatta Nowitzki seviyesinde bile değil bana kalırsa. Gerçi Nowitzki diyince ben de kalbimden kopanı söyledim sanırım :(

Ayrıca Bullet'a katılıyorum aslında PG için en iyi slotu boş bırakılabilir düzgün düşününce, çünkü cidden kendi tezim doğrultusundaki dominasyon olayını da halen tamamen gerçekleştirebilen bir PG yok. Magic'i de unutmuştum ben.

Curry'nin bir finalden fazlasına ihtiyacı var. O seviyelere gelmeye yeni aday ama CP3'nin, Deron'un bir zamanlar zirvedeyken parmakla gösterildiği adam olmaktan zerre farkı yok şuan. Önce bunu koruması, sonra üstüne koyması ve takımını da taşıması gerekiyor. Bunun olabileceğinin bana garantisini verebilir misin Sabo?

Curry mükemmel bir oyuncu ama en iyilerden demek için daha çok erken. Curry'nin yaptığı çıkışı kısa sürede yapıp, ortalığın mına koyup sonra bir anda normale dönen bir ton adam var yani, örneklerini de falan koyarız çok rahat şekilde. Daha erken o yüzden Curry'e tarikat kurmak için
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kafamda tarihin en iyisi demek için bir pozisyona, orada oynayan adama asla ne yaparsanız yapın önlem alınamaması kriter oluyor. Burda da fizik önemli, o yüzden Shaq-Magic-Lebron pozisyonlarında özellikle bu konuda öne çıkıyor. Jordan'a girmiyorum bile, adamın değerlendirme kriteri yok, en iyisi. Ama işte Curry bu sene öyle bir tehdit haline geldi ki adam bambaşka bir seviyede, mesela Westbrook'u izliyorum önce, gerizekalı olsa da herif en iyi lan diyorum hücumda, ertesi akşam Curry'nin maçı oluyor, susturuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Duncan çok iyi adam, idol ama hiçbir zaman domine eden bir oyuncu olmadı. Kendi halinde takılan, iş düştü mü %100 güvenebileceğin hamle oyuncusuydu. Kalitesi başka bir boyutta, kalplerin en iyisi olabilir ama realite de en iyi demek saçma olur. Malone hatta Nowitzki seviyesinde bile değil bana kalırsa. Gerçi Nowitzki diyince ben de kalbimden kopanı söyledim sanırım :(

Ayrıca Bullet'a katılıyorum aslında PG için en iyi slotu boş bırakılabilir düzgün düşününce, çünkü cidden kendi tezim doğrultusundaki dominasyon olayını da halen tamamen gerçekleştirebilen bir PG yok. Magic'i de unutmuştum ben.

Curry'nin bir finalden fazlasına ihtiyacı var. O seviyelere gelmeye yeni aday ama CP3'nin, Deron'un bir zamanlar zirvedeyken parmakla gösterildiği adam olmaktan zerre farkı yok şuan. Önce bunu koruması, sonra üstüne koyması ve takımını da taşıması gerekiyor. Bunun olabileceğinin bana garantisini verebilir misin Sabo?

Curry mükemmel bir oyuncu ama en iyilerden demek için daha çok erken. Curry'nin yaptığı çıkışı kısa sürede yapıp, ortalığın mına koyup sonra bir anda normale dönen bir ton adam var yani, örneklerini de falan koyarız çok rahat şekilde. Daha erken o yüzden Curry'e tarikat kurmak için

Duncan, Nowitzki ve Malone seviyesinde değil. Bıdımtıssssssss.
alright I'm out

bi de Curry'nin yaptığının hafif yakınından geçen birini saysana bi ya çok merak ettim. Kobe'nin 31'lik sezonu haricinde böle bir şey yok çünkü tarihte de, onu bi bil demek istiyorum :D

ki kobe %43 ile falan, curry %50yle atıyo :D :D
Sosyal ağlarda paylaş

@Sabo

Hacı adamın mükemmel bir sezon geçirdiğini ve harika işler yaptığını zaten kabul ediyoruz bunu söylemene gerek yok. Ama olay istatistik üstünlükten ziyade tek başına dominasyon olayına geldi mi Curry'e orada bir dur deriz ki şuan demek gerek.

Curry mükemmel bir sistem içinde olağanüstü işler yapıyor. O şut yüzdesini geçtim küfür gibi attığı üçlüklerinin yüzdesi zaten açık ara MVP yapar onu bu sene. Ama işte Draymond Green'in rolü bile Curry'nin istatistiklerini patlatma da önemli bir rol mesela ki onun başına bir şey gelse (allah korusun) Curry'nin verimi de yarı yarıya düşer.

Zaten en iyi sıralamasını yaparken bunu baz almak gerekiyor. Yaptığı istatistik kağıdından ziyade tek başına ne kadar fark yaratıyor ve bunu ne kadar sürede yapıyor onu görmek gerek. Yoksa Curry'nin 2 sene önceye göre artan çoğu istatistiği direkt takım bazlı yükselmeyle birlikte geliyor ki iki üç parçanın yokluğu onu direkt aşağıya çeker.

Curry'nin 2-3 sezon daha böyle oynayacağının garantisi var mı? Yok. Oynarsa zaten öyle anmaya başlarız ama daha erken. Şu yapı bozulursa Curry'nin nasıl tepki vereceğini bile daha kestiremiyoruz.

Adını andığımız diğer adamlar ise farklı koçlar, farklı sistemler ve farklı oyun düzenleri hatta farklı mevkiilerde kendilerini defalarca kanıtladılar. Belki az istatistik yaptılar ama bukelamun gibi uyum sağlarken, rakiplerine karşı da dominasyon sağladılar. Nowitzki bile bunu yaptı.

Olay bu yani, Curry'e veya diğer iyi oyunculara başka türlü laf eden yok yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...