Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş Mahkemesi hakkında bilgisi olan

NolaxThensbane

Öne çıkan mesajlar

4857 sayılı iş kanunu madde 53'e göre yıllık izin hakkından vazgeçilemez. iş yerinde adam da öldürsen seni işten çıkarırken/istifa ettiğin gün o parayı alırsın.
4 aydır paranı alamadığın için bir avukata git, davayı açsın. son maaşından hesaplanan izinlerini faiziyle alırsın.

yıllık izin hakkın var mı tabii, o da önemli. sigortan yok ama bir yılı aşkın süredir orada çalıştığını ispatlayabiliyorsan daha da ağır ceza ödemeleri mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

avukatsız görüşmeden iş mahkemelerinde yardımcı olurlar mı avukatla uğraşıp para vermek istemiyorum.

Evet izin hakkım var evet sigortalıydım ve izin kullanmadım. Sadece beni endişelendiren işten ayrılırken butun haklarımı aldım diye imza attım.

Ama sonucta banka hesabımda ödeme gözükmüyor ona güveniyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ibraname imzaladın her şeyin gitti olmuyor , ibranamede alacağının miktarının tam olarak yazması lazım , banka aracılığıyla ödenmesi lazım vb.

iş mahkemesine gitsen de bir avukatla görüş diyecekler , en azından ben öyle diyorum gelenlere

dilekçe vb. örneklerini illa ki internetten bulursun , kendin de açabilirsin davayı ama avans yatıracaksın , her şekilde para lazım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Salt herhangi bir alacağım yoktur ibra ediyorum diye imza atmışsan geçerli değil, geçerli olması için şekil şartları var. Borçlar Kanunu 420. maddesi olması lazım.

İcra takibine geçersin, itiraz ederlerse iş mahkemesinde itirazın iptali davası açarsın en kestirme yol bu. Gerçi doğrudan iş mahkemesinde de dava açabilirsin.

Ama gidip konuşsam verirler veya ihtar çekersem belki gözleri korkar ödeme yaparlar dersen orası ayrı tabi.

En iyisi bir avukattan yardım al.
Sosyal ağlarda paylaş

Hacımben avukatım 5 yıldır iş davalarına giriyorum bi pm at yardımcı olabileceğim bişey varsa anlatılacak falan elimden geleni yaparım sen pm at ben yarın gündüz cevaplarım öyle zart diye yanmaz hakların merak etme.

Yada buraya yaz farketmez şimdi yatcam destiny oynuyorum 22 den Beri beynimde guardian sesler çınlıyor
Sosyal ağlarda paylaş

İmzalamayın abi şu ibranameyi zart diye, ulan hadi çalışırken işsizlikten korkuyor herkes de işten ayrılırken bile niye yapıyorsunuz işverenin direttiği uygunsuz şeyleri?

Kalem kalem (ay içi çalışma x TL, izinler y TL vs.) diye tutarlı olan ibranameyi imzalayınca iş baya zorlaşıyor, "tamam kanka borç yok" diye vasıfsız ibraname biraz daha kolay, ama paranızı almadan imzalamamak en rahat ve garanti yol tabii.

Şimdi o kısmi tahsilatı banka yolundan gönderttiysen işin daha da rahat. Zamanında ödemiş olsa neden tekrar yollasın, bunu bankadan yolladıysa ilk taksidi neden nakit vermiş olsun. Zaten böyle şeylerin nakit ödenmesi hukuki takip açısından "hayatın olağan akışına aykırı" bulunur. İkinci postayı alamazsan davan daha rahat olur yani.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

yazamadım kusura bakmayın abuk subuk işler döndü.

Eleman bugun paranın bir kısmını yatırdı mahkeme lafları edince. Kalanını bayramdan sonra yüzsüzlükle dile getirecem.

Teşekkür ederim ilgi alakanız için.

seni cok yormazlar gibi duruyor. Diretirlerse noterden bi ihtar çek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...