Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

STSL 5. Hafta | Fenerbahçe - Bursaspor @ 20.09.2015 20:00

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

istediğin kadar özet izle maçın tamamını göremediğin için yine her zamanki gibi sığ ve önyargılı yorumlar yapacaksın burada.

aziz behiçin pozisyonu o kadar ince penaltı ki hakikten maça objektif bakmayan hakem göremez, top ve markovic aynı çizgi üzerinde giderken behiçin çapraz koşarak markoviçi hedeflemesi ve omuzlayıp indirmesi. şimdi gelip burda rewendor yine kural falan der işte omuz şarj el yok falan der kitap mitap sayar tayyip gibi sdsfds
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

istediğin kadar özet izle maçın tamamını göremediğin için yine her zamanki gibi sığ ve önyargılı yorumlar yapacaksın burada.

aziz behiçin pozisyonu o kadar ince penaltı ki hakikten maça objektif bakmayan hakem göremez, top ve markovic aynı çizgi üzerinde giderken behiçin çapraz koşarak markoviçi hedeflemesi ve omuzlayıp indirmesi. şimdi gelip burda rewendor yine kural falan der işte omuz şarj el yok falan der kitap mitap sayar tayyip gibi sdsfds

Pozisyonu tek başına izlemek nasıl önyargılı yorum yaptırıyor? Tam tersine maçtan ayrı direkt olarak pozisyonu izlemek daha sağlıklı bakış açısı sağlar, sadece pozisyonu değerlendirirsin çünkü. "Ya zaten hakem maç boyu bu takıma karşıydı" diye önyargılı davranmazsın. SAdece pozisyona bakarsın.

Kuralları belirtip kurala göre değerlendirmek sığlık olmaz da, kuralları dikkate almayıp kafana göre "kesin penaltı o" demek sığlık olur.

Ve üçüncü olarak, söz konusu pozisyonla ilgili bir değerlendirmede bile bulunmadım, Meireles'in şutunda ele çarpma pozisyonuyla ilgili yorum yaptım sadece. Ama sen sığ ve önyargılı yorumlarınla benim ne söylediğime bile bakmadan karşı çıkmış bir de "kesin şöyle diyecek, böyle yapacak" demişsin.

Kısaca kimin sığ ve önyargılı yorum yaptığı sanırım ortaya çıktı, daha zorlama istersen :)
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

apaçık elle topa müdahale etmeyi "doğal pozisyon :S " diyerek kıvırıp kitaba uydurmaya çalışmak objektif ve müthiş bir yorum haklısın

Tekrar dünkü tartışmaya dönüp konuyu baltalamayalım da konu açık kalmasın diye söyleyeyim kitaba uydurmaya çalışmak diye bir şey yok ortada. Devamında sabonis resmi açıklamasını koydu kuralın zaten. Beklenmeyen topa karşı elin doğal konumunda olması durumu özellikle belirtilmiş. Kuralları bilmeden yorum yapıyorsun. Aynı şeyi moderatörlük konusunda da yapmışsın bir önceki sayfada. İşinize gelmeyen her yorumda "objektif değilsiniz"e bağlıyorsunuz sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya hala sağlam oynayamıyoruz ama. Diken üstü yine. Bursa hem kötü, hem de açık oynayan takım. Onda bile bir gol gördük kalede. Kadlec fıtık eden bir herif, Alves desen fiziken iyi ama güven vermeyen bir adam. Allahtan Topal var. Avrupa maçlarında, özellikle kapanan takımlara karşı işimiz çok zor. Hani söyle tamam ulan artık oturuyor taktik-takım gibi durumumuz yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda öyle gözükse de uzun vadede takım oturunca kapanan takımın sıkıntı olacağını sanmam, ileride gayet sağlam oyuncular var kadroda. Bireysel yetenekler fazla, oyuncu eksiltme veya bireysel çabayla bir şekilde kilit açılır.

Esas tehlike saldıran takımlara karşı geride, defans hattında gibi duruyor, defans güven vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Liebe said:

apaçık elle topa müdahale etmeyi "doğal pozisyon :S " diyerek kıvırıp kitaba uydurmaya çalışmak objektif ve müthiş bir yorum haklısın

Tekrar dünkü tartışmaya dönüp konuyu baltalamayalım da konu açık kalmasın diye söyleyeyim kitaba uydurmaya çalışmak diye bir şey yok ortada. Devamında sabonis resmi açıklamasını koydu kuralın zaten. Beklenmeyen topa karşı elin doğal konumunda olması durumu özellikle belirtilmiş. Kuralları bilmeden yorum yapıyorsun. Aynı şeyi moderatörlük konusunda da yapmışsın bir önceki sayfada. İşinize gelmeyen her yorumda "objektif değilsiniz"e bağlıyorsunuz sonra.

hala kural diyorsun ya, biz sana kural yok haksızsın demiyoruz ki pozisyonun kural ile alakası yok diyoruz, bizi geçtim bütün yorumcular aynı şeyi diyor seni hala yok kural diye tutturuyorsun. evet ben zaten her ele gelen topa penaltı diyorum hiç doğal duruş, topun geliş mesafesi falan bunlara bakmıyorum mesela bak önceki sayfalarda da penaltı diye yırtınmışım el pozisyonda sdfsd

dip not:boşuna bakma demedim öyle bişi
Sosyal ağlarda paylaş

Bak mesela ilk bakışta kuralı hiçe saydığın bir mesajı buldum, devamı da arasak çıkar daha:

Liebe said:

Hakemler ne zamandan beri Hmm bence doğal pozisyon diyerek penaltı çalmıyor abi saçmalama ya orda erkan herhalde topa vuruyor devamında el uzanıyor adeta topa, hakemin el vücuda yapışık mı değil mi ona bakması lazım boşuna mı markaj yapan topçular ellerini arkada bağlıyor hep? Ben de bunu yazmaktan utandım ama biliyorum denayer değil de kjaer olsa burda kopacak fırtınaları neyse sfsfd

İkinci olarak ben zaten sonradan tekrar izleyince penaltı olduğunu söyledim, cmrownz'la defalarca konuştuğumuz gibi tartışma pozisyonun penaltı olup olmaması değil, neye göre belirlendiği ve kuralın ne olduğu hakkındaydı.

Ama konu FB maç topiği, konuyu daha fazla dağıtmayalım, itirazın varsa mesaj kutumu boşalttım oradan yaz istersen.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Bursa'nın golünü izledim şimdi.

FB defansı izlemiş, tamam tam yerleşemeden top alıp geldi adamlar da o kadar rahat kayarak vurmasın o adam 6 pastan yahu. Bu defans iş açacak FB'nin başına ileriki haftalarda.

Abi bugünkü defans 4 lüsü komple yedek o yüzden yorum yanlış:)

Hakem resmen maçı katletti.Öyle gaza getirdi ki tribünleri dedim kesin kapattırıcak kale arkalarını.Yalnız ondan sonra bir gaza geldik ki sormayın.Çok eğlendim ben sonrasında:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...