Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Last Kingdom (2015) - BBC

Komutan

Öne çıkan mesajlar

http://www.youtube.com/watch?v=mqoq6SCciJQ

Bernard Cornwell'in Saxon Tales isimli serisinden uyarlama. Kitaplar iyidir, dokuzuncu kitap birkaç hafta sonra çıkacak.

Potansiyel olarak Vikings düzeyine ulaşabilir. İlk kitap -ve büyük ihtimalle ilk sezon- Ragnar'ın oğullarının Britanya Adaları'nı fethetmeye çalıştıkları dönemde başlıyor. Fakat bunda olaylara Vikinglerden ziyade Saxonların açısından bakılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Bu dizideki karakterlerin kim olduğunu tam anlayamadım, sanırım tarihi karakterler değiller?

Genç Ragnar, Earl Ragnar'ın oğlu sanırım ama Earl Ragnar da Lothbrok olan Ragnar değil galiba. Zira Lothbrok'un ne Ragnar diye bir oğlu ne de Thyra diye bir kızı var. Ravn kim bu arada? Ubbe kim? Lothbrok'un Ubbe diye bir oğlu vardı mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Uhtred ve onu yanına alan Ragnar ve ailesi tamamen kurgusal karakterler. Ravn Ragnar'ın babası.

Ubba ise Ragnar Lothbrok'un oğlu ve gerçek. Kitapta yanında kardeşleri Ivar ve Halfdan da vardı ama dizide herhalde çok fazla karakter olmasın diye onlardan bahsedilmiyor. Gerçi yanındaki tipler arasında onların da olduğu varsayılabilir.

Uhtred'in babası değil ama onun yanında çarpışan iki kral da gerçek tarihi karakterler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
fena dizi değil bu ya ama esas oğlanın ergen tripleri rahatsız etmiyor değil beni de.

-hakkım olan babamın topraklarını almamda bana yardım etmeni istiyorum; ama sen kralım değilsin, ayrıca otoritene de saygı duymam.
-o zaman siktir git kendin al topraklarını.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

olm bu dizi çok güzel fazla sükse yapmamış burda ama

eksik yanları mutlaka vardır ama benim gözüme pek çarpan bişey yok. bi tek uthred'i iyice gay korsan kılığına sokmaları biraz sinir ediyor o kadar.

oyunculuklar çok iyi dizide, özellikle alfred rolünü oynayan abi ne zaman görünse gözümü kırpmadan izliyorum, adam yemiş bitirmiş

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...