Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

15 k ya araba

µh

Öne çıkan mesajlar

sağlam bulman zor zaten, ben 11850 ye fiesta aldım 98 model, aşağı yukarı 2000 lira masraf yaptım şu an sorunsuz kullanıyorum yürüyeni motoru falan muntazam aracın şu anda. yakıtı falan da çok güzel az yakıyor yaşına göre ama boyası kötü işte yanıklar var sağda solda, döşemeler biraz eskiydi attım üstüne idareten uyduruk bir kılıf. ilk aracım benim de o yüzden böyle bişi aldım şimdilik iyice usta olana kadar götürsün beni, 2 defa otoparkın kapısına dokundurdum çamurluğu mesela acele ettiğim için, hiç umrum bile olmadı yürüdüm devam ettim sfsd

bir de ilk 3 viteste çok acayip ya araba koltuğa yapıştırtabiliyor 1.25 motoruna rağmen ve çok güzel bir motor sesi var. 5 viteste bayıyor uzun yolda 145 üstünü görmüyor ki bu araçla üstüne çıkmak da pek akıl karı değil. ilk arabam olcak sürteyim çizeyim iyice öğreneyim diyorsan güzel araba valla. başka araba kullanınca çok kötü oluyor ama onu söyleyeyim, geçen kayınpederin i20 ile bodruma gidip geldim kendi arabamı zor kullandım sonra :D

15 bine alacağın araba da sana bir sürü masraf çıkaracak onun kaçarı yok ona göre hareket et.
Sosyal ağlarda paylaş

abi uzun yola gitmeyeceğim, sadece 2 yıl kullanacağım. tek istediğim aldıktan sonra ek masraf çıkartmasın şu 2 yıl beni idare etsin. 13k-14k arasına çok güzel gözüken fiesta vanlar var ama adam 9 yıllık araca 96 bin kilometrede yazmış şimdi inanabilir miyim ben buna?
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

yani 100 000 den korkma bakimlari zamaninda yapilmissa gerekli parcalari degismisse kullanilir..

yok beni yanlıs anlamışsın. gerçekten 96k da olsa çok memnun olacam zaten, ben adamın yalan söylediğini düşünüyorum genelde 150-200k arası o model arabalar.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

abi uzun yola gitmeyeceğim, sadece 2 yıl kullanacağım. tek istediğim aldıktan sonra ek masraf çıkartmasın şu 2 yıl beni idare etsin. 13k-14k arasına çok güzel gözüken fiesta vanlar var ama adam 9 yıllık araca 96 bin kilometrede yazmış şimdi inanabilir miyim ben buna?

sakın daha düşük model ve km diye alayım deme aman anasını ağlatarak kullanıyorlar o arabaları. dananın dediği gibi. km 160 bin civarındaysa bakımları düzgün yapılmışsa araç her türlü alınır, ben baskı balataya çok masraf yaptım zaten kafadan 350-400 tl o tutuyor ona rağmen bütün değişen parçalarıyla her türlü işçiliğine zart zurt 1200 tl masraf çıktı sadece, sen ankarada iyi ve güvenlir bir usta bul önce sonra temiz 12500 lira civarına bir fiesta bul götür aracı baktır, söyler sana zaten nesi değişecek nesi yapılacak sonra düş yollara. 3 ayda 4000 km yaptım aldığımdan beri daha en ufak bir sorun çıkmadı karşıma.
Sosyal ağlarda paylaş

Arabanın kilometresi biraz fazla ama durumu iyi baya ya. Tamamen babamın 20 yıllık ustası önerdiği için aldım. benzin+lpg araba. benzinde performansı baya iyi de lpg'de biraz düşüyor gibi. daha doğru düzgün kullanamıyorum zaten arabayı terörist gibi durup kalkıyorum pratik yapmam lazım sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Hahah alışırsın ya panik yapma trafikte ve kararsız hareketlerde bulunma yeter, bir de frene nazik bas arabadaki insanların midesini ağzına getirme en nefret ettiğim şey Kayınpeder kullanırken kavga edip duruyoruz bu yüzden sdfs hayırlı olsun kazasız belasız kullan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...