Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Para yetmiyor

monoscope

Öne çıkan mesajlar

Keske nickinin hakkini verseymissin.

Bizim insaninizda su ailecilik neden bitip tukenemiyo arkadas? Biriyle evlenecen ninenden helallik falan aliyosun, anan baban sevmezse evlenemiyosun falan.

Ne bagimli ne sikik hayatlar yasiyoruz ya

Dalacam said:

senko said:

abi ben düğünün mantığını hala anlayabilmiş değilim
hani herkes diyor düğün senin için değil aileler için yapılıyor diye de
ne bileyim çok mu zor resti çekmek bu konuda aileye
gerçi bu kadar adam istemeyerek düğün yapiyorsa zordur...

moruk şöyle düşün; ailenin tek erkek çocuğusun, hem sen hem müstakbel eşin istemiyorsunuz düğün, ama anne baban düğün istiyor ve masraflarını onlar karşılıyor, kıramıyosun bir gün çekerim artık annem babam lan sonuçta diyosun kabul ediyosun, eşine de rica ediyosun oda kabul ediyor düğün yapıyosun.

Bizde böyle oldu.. rest çekmek gereksiz bence istiyolarsa bir gün katlanmak lazım ömür boyu laf dinleme riski var çünkü..
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Keske nickinin hakkini verseymissin.

Bizim insaninizda su ailecilik neden bitip tukenemiyo arkadas? Biriyle evlenecen ninenden helallik falan aliyosun, anan baban sevmezse evlenemiyosun falan.

Ne bagimli ne sikik hayatlar yasiyoruz ya

Dalacam said:

senko said:

moruk şöyle düşün; ailenin tek erkek çocuğusun, hem sen hem müstakbel eşin istemiyorsunuz düğün, ama anne baban düğün istiyor ve masraflarını onlar karşılıyor, kıramıyosun bir gün çekerim artık annem babam lan sonuçta diyosun kabul ediyosun, eşine de rica ediyosun oda kabul ediyor düğün yapıyosun.

Bizde böyle oldu.. rest çekmek gereksiz bence istiyolarsa bir gün katlanmak lazım ömür boyu laf dinleme riski var çünkü..

Oha oha o kadar da değil olm :) kimseden izin helallik fln almadık :D
annem babam biz isteriz düğün olsun dediler bende sizi mi kırcam dedim, eşimden rica ettim yoksa ille düğün diye kafamıza silah dayamadılar.. :D
Sosyal ağlarda paylaş

aklı olan öyle yapmıyor zaten. istanbulda bir sürü butik mekan var. 600-700 kişi çağırıp köylü düğünü yapmıyorsun. 100 kişi altında, güzel tematik süslemenle, butik dokunuşlarla güzel bi kompozisyon yapıyorsun. orman içinde olmuyor, ara sokaktaki kafede oluyor. sınırsız içki olmuyor, kendi içkini götürüp, hizmet ediyorsun. yemek servisi 6 kademeli olmuyor, snack ve 1 tabak pratik bir şeyler sunuyorsun.

gelen insanlar köylü değilse kimsede yadırgamıyor keyifli bir şekilde atlatıp geçiyorsun. ben hiçbir düğüne giderken "ne verecekler acaba, yemek güzel olacak mı" diye gitmedim. gel gelelim, kaç tane düğüne gittiysem köylülerin ilk beklentisi kaliteli yemek oldu. hayvanoğluhayvan sanki akşam yemeği yemeye geliyor. 2 saat oturup siktir olup gideceksin işte, karnın aç kalmasın diye veriyorlar yemeği. beklentin varsa nusrete git ye paşalar gibi.

damat, gelin akıllı olduktan sonra. çevreleri iyi olduktan sonra. aileler çocuklara bıraktıktan sonra güzel şeyler çıkıyor.

bence en güzeli 10 kişi yurtdışına gidip orada gezip, dolaşıp, eğlenip, evlenip gelmek. sonra büyükler için kıytırık bir yemek. oldu bitti işte.
Sosyal ağlarda paylaş

gittiğin yerin düzenine yemeğine her şeyine bakılır abi, ben düğün yapmadım diye bana laf eden evli arkadaşım bile var işte biz düğün yaptık hem de 2 yerde falan diye böbürlenen, ulan servisler ve mekan meydandan hallice, yemekler zaten yetişsin diye 5 saat önceden yapılmış buz gibi tavuk ve soğuk mezeler bir sınırsız içki dağıtınca harika düğün yapılmış olmuyor. düğün lan bu en mutlu günün ben senin düğününde avarel gibi oturup ailelerle fotoğraf çekilmeni izlerken yaptığın düğüne bakmıcam da neye bakıcam, böyle 3 tane düğüne gittik yakın zamanda ki bi tanesi bostancı divandaydı re-za-let.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Tiri viri dedigin detay benim profesor annemin emeklilik ikramiyesinin iki kati.

Parayi kolay kazanan dugun yapsin. Biz ailecek tirnagimizla kazaniyoruz.

herkes kendini çok zor kazanıyor olarak görür merak etme. işyerinde günde 3 saat youtube izleyen, facebook chatleşen adam da "götümden soluyorum amk" diye geziniyor. klasik.
Sosyal ağlarda paylaş

gelenek falan filan bir yana, eş-dost düğünlerinde dağıtılan küçük altınları geri almak istiyor haliyle aileler. adı konulmamış bir kadın günü gibi. sen istemesen de ailen artık bi şekilde katılmış bulunuyor bu güne, şimdi paraları onlar toplayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Dalacam said:

senko said:

bu nasıl bir zayıflık.
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

gelenek falan filan bir yana, eş-dost düğünlerinde dağıtılan küçük altınları geri almak istiyor haliyle aileler. adı konulmamış bir kadın günü gibi. sen istemesen de ailen artık bi şekilde katılmış bulunuyor bu güne, şimdi paraları onlar toplayacak.

şu al-gülüm ver gülüm olmasa kuyumucu dükkanı açılırdı
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

bıdı bıdıyı kesinde düğünde ne kadarlık altın topladınız onu anlatın

çevrenin zenginliği ile birebir orantılı. ama çevren zengin ise, kendin de muhtemelen ona göre bi yerde yapıyorsun zaten.
sonuç olarak düğünün 3'te 1'i, hadi bilemedin yarısı falan anca çıkıyor diye biliyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...