Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

DoruK

Öne çıkan mesajlar

Ayyy ne boktan bi BlizzCon du benim için :(
Açılış seremonisini Türkçe olarak sunacaktım. Seremoninin yarısında kanalı banladılar kaçak yayın zannedip. Uğraş didin HGC maçlarından biraz önce açılmasını sağladım.

HoTS özelinde hiç güzel olmadı 1-2 dakikalık bir kısım ayrılmıştı resmen trailerlar hariç.
Herkesin 3-4 sene önce söylediği MMR ı göstermeyi ancak yapacaklarını anons ettiler. Ne zaman gelir belli olmaz. Rolleri arttırmışlar. LoL den çıkmışa benzeyen bi hero koymuşlar falan çok saçma.
Daha şimdi HoTS için video çektim. Merak eden varsa izleyebilir ama Gelen belki de tek güzel şey zaten bir başkasının tasarladığı yeni Leoric skini.

https://youtu.be/z9CWrQ4FSoQ
Sosyal ağlarda paylaş

şu takımdan biri disconnect olduğunda diğerlerinin puanının düşmeyecek olması şeysi baya bug abuse'e müsait.

eğer ince bi ayar getirmezlerse atıyorum yenilen takımdan biri çeker fişi falan yenilseler de kimse mmr kaybetmez. %100 wr ile yardırırlar sonra.

o iş biraz sıkıntı yani bilmiyorum gerçi bi detay verdiler mi vermediler mi.
Sosyal ağlarda paylaş

Malibu said:

Ayyy ne boktan bi BlizzCon du benim için :(
Açılış seremonisini Türkçe olarak sunacaktım. Seremoninin yarısında kanalı banladılar kaçak yayın zannedip. Uğraş didin HGC maçlarından biraz önce açılmasını sağladım.

HoTS özelinde hiç güzel olmadı 1-2 dakikalık bir kısım ayrılmıştı resmen trailerlar hariç.
Herkesin 3-4 sene önce söylediği MMR ı göstermeyi ancak yapacaklarını anons ettiler. Ne zaman gelir belli olmaz. Rolleri arttırmışlar. LoL den çıkmışa benzeyen bi hero koymuşlar falan çok saçma.
Daha şimdi HoTS için video çektim. Merak eden varsa izleyebilir ama Gelen belki de tek güzel şey zaten bir başkasının tasarladığı yeni Leoric skini.

https://youtu.be/z9CWrQ4FSoQ

Blizzcon bu sene her acidan hayal kirikligi idi

Yeni oyun veya expansion yok

Wow en boktan ek paketlerinden biri ile cebellesiyor

Starcraft tabiki patlak gene

Diyaplo tamamen switch ve cinli mobil boktan oyuna odaklanmis, amiibo seven ve toplayan biriyim ama o yaptiklari amiibo nintendoya hakaret hani, en boktan amiibo olabilir tasarim olarak

HS zaten soguma surecinde, ustune insanlar esneticek bir konsept daha bulmayi becermisler.

Overwatcha dizayn olarak f2p boktan oyun terk bir karakter eklemisler, ne tasarimi guzel ne gameplayi

HotS’a da orjinal karakter diye gene LoL terk boktan bi tasarim

Wc 3remastered guzel ama ondada gene karakter modelelrini bok etmisler

Eski blizzard olsa bu blizzconu yapmazdi fanlarimiza hakaret diye, gecmiste boyle birsey olmasin diye blizzcon yapmamisliklari ve bir sene pass gecmislikleri var yani
Sosyal ağlarda paylaş

bunlar nexus karakterleri diye geciyor. lol'a veya baska bir seye benzeyip apayri olmalarinda ne konseptsel ne de gameplay acisindan sikinti olur. hyper mobility overwatch karakterleri, macro odakli starcraft karakterleri oyunu bozmayip cesitlilik kattiysa nexus karakterleri icin de aynisi olasi. ravenlord, garden of terror'daki kralice, tanitildigindan bu yana oyunda gormek istedigim karakterler. probius gibi bir sentient probe, starcraft'da olmayip wall-e havasi kovalanan bir karakter bence oyuna renk katti. ama gidip onu starcraft'a koyarsan sikinti olur sfdg.

tasarim iyidir kotudur ayri mesele. bu islerin yapilacagi, bu yaklasimlarin kovalanacagi yer hots. yarin obur gun 25 sene once soyle bir yaris oyunumuz vardi oradaki arabayi aldik uydurduk koyduk diyebilirler. belki bok gibi olur. belki de dersin ki bu araba genji'yi iyi patakliyor. lanet olsun genji'ye. sdfg.

hero release'ler hots'da devamli olan, MINOR eklenti. blizzcon'u hots acisindan degerlendireceksek odagimiz MMR sikintilarini, rol dagilimlarimi cozmeleri gibi seyler olmali. mesela oyundaki XP dagilimini bastan yapmislar ve maksadina kadar yazmis. henuz iyi veya kotu diye yorumlamadim fakat koklu bir degisiklik. janitor leoric, kevin announcer bunlar nokta atisi guzellikler ama obur kisimlari kotaramazlarsa tuz oranina yansir.

blizzard'in gecmisi fanlarina hakaret etme uzerine kurulu. diablo gibi bir oyunun atmosferinin populizme kurban edildigi, LORELOL ile dolu, retconlarin benimsendigi bir gecmisleri var. blizzcon da bunun temsili. kime sorsan mutlaka bir blizzort serisi ile ilgili serzenisi vardir, ihanete ugramistir. tek farki ilk kez ucu cogunluga dokunacak.
Sosyal ağlarda paylaş

mesela bakalim blizzard twitter'inda anons edilenlere:

said:
Combining Hero League and Team League

buyuk degisiklik. MMR ayrilacaksa pozitif. MMR ayrilmayacaksa adaletsiz.

kalanlar ufak degisiklikler:

said:
Reduced Placement Matches and New Ranked Questline

placementlarin komple kaldirilmasi disinda her sey adaletsiz. questline = grind
ranked grind = boktan maclar

said:
Removing Promotion/Demotion Games

zaman kaybiydi.

said:
Removing Rank Points

rezillikti.
Sosyal ağlarda paylaş

blizzcon anonsu oldugu icin bilindik bombalardan biri olmamasi herkeste buyuk hayal kirikligi yaratti. fakat hero acayip tatli gozukuyor. model, animasyonlar cillop. daha da onemlisi oynayanlari izledim. hem oynamasi keyifliye benziyor hem de iyi execution ile value katlaniyor gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

hero güzel olmuş, eğlenceli olacağı kesin fakat insanların hots'a başlama-oynama sebeplerinden bir tanesi de blizzard evrenlerindeki karakterlerle oynamak. örneğin ben wow'da yıllardır enhancement shaman oynuyorum thrall oynarken inanılmaz büyük keyif alıyorum oyuna da sırf thrall ile arthas ile vs oynamak için başladım. benim gibi binlerce insan var bu kadar beklenen hero varken karakter uydurmaya hiç gerek yoktu. bi deathwing-caine-grom-imperius vs çok daha büyük heyecan yaratırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

ya muhtemelen şöyle bi diyalog oldu

"abi olmuyor, sonuçta herolar önceden aşşa yukarı belli çok oynayamıyoruz ki, AHHH Bİ BIRAKSALARDA CUSTOM HEROMUZU YAPSAK AQARIZ"
'tamam o zaman, bu seferlik deneyelim bakalım ne çıkarıcaksınız'

Ben evren dışı herolara karşıyım hatta overvaç herolarından (ninja hariç) ÇOK SIKILIYORUM.
çünkü ısınamıyorum olmuyor, zoraki oynuyorum quest gelince.

inşallah bu son olur ve ovırvoç herolarınıda silerler
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

pearl

aynen. atesi sondugu icin dile getirmedim de "esinlenme" kusku goturmeyecek nitelikte dsfg.

dun kevin diyordu ki nexus hero daha bir sure gelmez - tercumesi pipeline'da nexus hero yok. herkese uyacak bir hero ile baslamak istedik - tercumesi assassin sdfg.

blizzcon hero'su yaptiklarina pisman olmuslardir.

aslinda herkesin hero release'e odaklanmasi kotu oldu. sunulan XP degisiklikleri oyuna son senelerde yapilmis en buyuk degisiklik olabilir. minion degisikliklerini yaparken degistirdik ama cok da fark etmeyecek demislerdi. oyle de oldu. fakat bunda degistiriyoruz ve hayvan gibi farkedecek diyorlar sdfg.
Sosyal ağlarda paylaş

ya daha ne olacağdı
sanssizsansli said:

oyunla alakalı zaten en kötü şey ranked ve buna bağlı olarak oyuncu havuzu sistemi, gerisini bi şekilde hallediyorsun.
şu an benim için yemek öncesi tam vakit geçir, dışarı çıkmadan vakit geçir, işe gitmeden hızlıca bir gir çık oyunu oldu aylardır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...