Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yara + dikiş

Goering

Öne çıkan mesajlar

ne atarlanıcam, benimki can derdi...

parmağımı kullanabiliyorum, tetik parmak olayım umrumda değil.

sonuçta bütün vücut ağırlığımla cam üstüne düştüm, başka bir yerime saplansa sonuçları farklı olabilirdi.

15 yaşında değilim amk, kolay iyileşmiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

bepanten falan yarayi sulandiran seyler bunlar.bakteridir virustur envai cesit zararli zerzavatin sevdigi sey yani.kuru tut orayi.mumkun oldugu kadarda temiz tutmaya calis.ekstra bisi surmene gerek yok.

askerde dizimi yardim boyle tam bukuldugu yerden.mekanize piyade oldugum icin her yer toz pudra gibi incecik.kibrista askerlik yaptigim icinde tuvaletler foseptik cukuruna akiyo koguslarin arkasinda.su yok.foseptik cukuru yemekhanenin yaninda.duvari catlamis foseptik suyu yemekhanenin yanindaki su olugundan ustu acik akiyo, aktigi yerde gol var icine dusmeden hoplaya ziplaya adaciklari seke seke geciyoruz bunu.bunun yaninda ictimaya giriyoruz, oradan bunun ustunden atlayip yemekhaneye gidiyoruz.kokusu bi olay, mikrobik icerigi bambaska bir olay... toz, foseptik ve susuzluk birlesince boyle bi ultimate kombo oldu bunye toparlanamadi.enfeksiyondan enfeksiyona sekip durdum 1 ay.antibiyotikli kremler durmadan pansuman falan.normalde sehirde 1 haftada kapanacak yara 1 ayda adam olmadiydi.acisida cabasi yani yaninda bonus geliyo.iyilesmeyi geciktiren etmenlerden biride paso pansuman yaptirmam olduydu.yara bi turlu kuruyamadi.kuruyacak ortami saglamakta mumkun degildi zaten.bi ara agridan bu bacagi ampute edecekler diye dusunmeye baslamistim.enfeksiyon ilerleyecek kangren olacam falan...

sehirde olsa 1 gun ustunu kapali tutardim sonra sort giyer dolasirdim ortalikta ustu acik.yarada kapanirdi hemen.

boyle ekstrem bi durumun yoksa ki yok gibi gorunuyo yaranla ugrasma. sehir kosullari yaranin acik bir sekilde iyilesmesi icin yeterli.X(
Sosyal ağlarda paylaş

sağolun cevaplar için,
bu kadar sormamın nedeni şişliğin hala inmemiş olması ve parmağımın tek boğumunu kullanamıyor oluşum (büyük ihtimalle hiç kullanmadığım için tetik parmak yolunda ilerliyo, ama egzersiz yapıyorum)

@bingildak
geçmiş olsu, arkadaşın öyle parmağın ucu kopmuştu tornada.
bir şekilde şu an var parmağının ucu ve his de geldi yerine.

~2 sene sürdü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...