Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aziz Yıldırım Fenerbahçeli basketbolcuları milli takımdan geri çekeceğini açıkladı

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

Aydın Örs
Ercüment Sunter
Oktay Mahmudi
Erman Kunter
Tolga Öngören

abi allah aşkına ,

Aydın örs en son ne zaman takım çalıştırdı ? ki yapılan teklifleri de reddetti diye hatırlıyorum ben.

Ercument Sunter ve Tolga Öngören Ergin Ataman yerine tercih edilecek kalibrede antrenörler değiller maalesef.

Oktay Mahmuti ben severim ancak bu aralar çok formsuz , Türk oyuncularla da arası çok iyi değildi diye aklımda kalmış yanlış olabilir ama

Erman Kunter gelse çok sevinirim ancak Turgay Demirel zihniyeti varken imkansız gelmesi buralara fazla bi adam

Ha ben Orhun ene kalsın isterdim takımın başında ama olmadı . Ufuk Sarıca da başarılı olur bence ki Şampiyonadan sonra da büyük olasılıkla Ufuk Sarıca geçecek takımın başına .

Kısacası kısa vadede gelebilecek en iyi en formda koç Ergin Atamandı ve mantıken o geldi ve başarılı da oldu. Tanjevic Fenerbahçe'ye milli takımda oyuncu yetiştirirken aklı nerelerdeymiş acaba Aziz Yıldırım'ın asıl onu sormak lazım , Aziz Yıldırımın polemikleri yerine şampiyonaya konsantre olunsa daha güzel olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Klüp takımı çalıştıran adam ve hele o klüpler özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe ise (Beşiktaşlı arkadaşlar alınmasın )milli takımı çalıştırmamalı. Tanjevic de çalıştırmamalı idi milli takımı ama bir de şu var.Tanjevic Galatasaray klübü ile veya başka bir klüple herhangi bir polemiğe girmedi.
Saydığım adamlar bence en az Ergin kadar basketbolu bilen ve katkıda bulunmuş olan insanlar ama Türkiye 'de Fatih Terim gibi karaktersizler poh pohlanir ,parlatilir. Ergin Ataman da basketbolun fatih terimi işte.

Aydın Örs gibi adamı küstürdüler. Yoksa bu ülkenin basketbolda bugün geldiği nokta onun eseridir.

Ufuk Sarıca konusunda da seninle aynı şekilde düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Tanjevic olayında şöyle bir fark var, o zamanlarda Galatasaray'ın basketbolda "derbi" atmosferini yaratacak bir ilgisi yoktu. Fenerbahçe ise Ülker ile ilk birleştiği yılları geçiriyor ve yeni yeni basketbola ilgiyi artırıyordu. Tanjevic'in negatif algı ile yaklaşacağı veya milli takıma alıp/almama polemiği yaratacağı bir basketbolcusu yoktu Galatasaray'ın o yıllarda

Şu an gelinen noktada ise basketbolun 3 büyüklerinden 2'si bu takım ve aralarındaki maçlar artık gerçek anlamda derbi

Ergin Ataman ve Erkem Memnun'u saniyesinde çekerdi milli takımdan Ünal Aysal olsa, üstelik TBF başkanı denen dalkavuk da bunlara çanak tutarken. Ataman ego bir adam olduğu için, kulağını tıkayıp başarı kasacak turnuvada ve cevabını öyle vermeye çalışacak, fakat bu onu baya yıpratır
Sosyal ağlarda paylaş

Ataman bana göre Avrupa'nın en iyi 5 koçundan biri, TBF zaten Şahenk-Fener A.Ş olmuş, seni istemiyorlar; Galatasaray zaten seni yalnız bıraktı kendini yine kendin savunuyorsun. Hiç uğraşmasın hocam gitsin bir Euroleague takımına iyi ayarda, sürdürsün Siena günlerini

Özellikle GS yönetimi, -Ünal Aysal da dahildi buna ilk senesi hariç- hiçbir şekilde kıymetini bilemiyor, paragöz Mahmudi'nin yedeği gibi muamele edip getirdiler Ergin'i, adam ne kadrolarla şampiyon oldu final oynadı, evinde Fenerbahçe'ye kaybetmedi, Euroleague takımı yaptı. Hawkins olayı dışında takımın tek kuruşunu boşa harcatmadı, aldığı tüm oyunculardan alabileceği katkıyı aldı. Şizofren bir klüp başkanıyla yine kendisi uğraşıyor, parkede cevap vermeye çalışıyor, bizim yönetim şubeyi kapatır artık Ergin gidince
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
slovenya'da da süregelen sezon yüzünden doncic, randolph falan gelmeyecekmiş. kadroyu açıklamışlar ilk beşlerinden sadece vidmar gidiyor yanılmıyorsam.

koçta gelmeyecekmiş, yardımcı koç götürecekmiş elemelere takımı.

goran dragic zaten bırakmıştı. onun yerine de kardeşini çekmişler.
Sosyal ağlarda paylaş

EL fikstürü ta yazın ortasında belli olmasına ve tüm takımların FIBA'dan düşünceli bir takvim talep etmesine rağmen bilerek isteyerek inadına çakışan takvim yayınlamasına protesto bu. Hemen hemen hiçbir üst düzey takım adam göndermeyecek protesto olarak. Madem öyle rookie'lerle oynarsınız diyorlar işte topluca. Bunun "Fenerbahçe adam göndermiyor!!!" diye context dışı lanse edilmesi ise baya efsane. Çok ihtiyacı var zaten Obra'nın Egehan'a EL'de :p
Sosyal ağlarda paylaş

FIBA - ULEB çekişmesi işte, Fiko'nun dedikleri aslında geçen sene konu ile ilgili doğruydu, ve düzgün konuşmuştu ama çok yanlış zamanda millet goygoy yapsın diye konuşunca etkisi kalmamıştı.

ULEB tek kontrol sahibi gibi bir şey şuan ve FIBA bunu istemiyor. Champions League falan kurdu FIBA ama kimse gitmiyor. Niye gitsin? Çünkü PARA

Euroleague'in verdiği paranın yarısını bile vermiyor. Ama gelmeyeni yakarım diyor. Yakabildikleri takımlarda orta sıra takımlar, şu ana kadar top class takımlara falan hiçbir yaptırımı yok ki zaten takımlara yaptırımı yasal olarak yok diye milli takımlara ve liglere ceza kesiyor.

Saçma sapan tipler yönetiyor FIBA'yı, ULEB'i 20 yıldır kıramıyorlar.

Ki ULEB de çok leş bir organizasyon, EL şuan saçma sapan bi yapıya sahip ve Avrupa'daki basketbolu temsil etmemesi gereken bi organizasyon ama bu işteki herkes o kadar kötü ki EL halen en değerlisi ve en önemlisi ona rağmen.

Son olayları bu oldu işte, EL takımlarına ceza kesiyorlar akıllarınca.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...