Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Linkrealms

Xenus

Öne çıkan mesajlar

Tecrubeleri ,ipuclarini, kolayliklari paylasirsak beraberce hizli yol aliriz.Desteginizi bekliyorum.

*aoe hasar yapan silanlar ile main target disindakiler %50 kadar hasar aliyor.
*mezarlikta yetenekler 40 ta kalinca , alt katindan gate bolgesine ciktim . burda yetenek artisi devam ediyor
*taverndeki fıcılardan yiyecek alabilirsiniz.hizli spawn oluyor.
*darkling archery isimli npcler hasar vermiyormus. duzelene kadar somurebilirisiniz.
*kisayol atayabileceginiz , stamina harcayan combat yetenekler her silahta farkli;
ornek;bleed :Your opponent starts to bleed, losing 4-6 Life every 2 seconds for 10 seconds.
digerleri icin link
*zanaatlar-meslekler global skill cap e dahil degil.dilediginiz tum mesleklere sahip olabilirsiniz.
*magic resist veren silahlardan bulursaniz bir spell caster karsisinda magic resist skill kasabilirsiniz.her 4 skill 1 resist verecek.
*ilk seviye itemlar mezarlikta.bankanin ustunde bandit magarasinda 2. seviye itemlari bulabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bulduğum bir kaç yeri yazayım.

* Arıların olduğu bir bölge var peace full barışcıllar alt kısıma inersen balpetekleri var kıra kıra gidiyorsun kovandan çıkanlar saldırıyor biraz gittim geri döndüm orda bir olaylar var bakmak lazım.

* Harpy Cave girişinde harpyler var alt kata inince iki tane minatour var çok güçlüler kesemedim en sonunda da uzun bacaklı bir örümcek Boss var adını unuttum. toplanıp kesilir sanırım.

* spider cave aynı şekil çeşitli örümcekler var alt katta tarantulaya benzer bir boss var.
Sosyal ağlarda paylaş

*linkrealm ile calisan makro programi buldunuz mu ?

*Tavernin ust kisminda guvenli bolge icindeki Karidesli zindanda yeteri kadar yaratik oldururseniz buyuk karides(boss) spawn oluyor.her turden legendary itemlar alabilirsiniz
*save zone disindaki 'green spider cave' haritada bankanin sol ustunde, dagin yamacinda giris kapisi olan bolge.atack vermeyen yaratiklar var.boss yok,drop alamadim.
*girisinde ve ilk katinda troll olan dagin yamacindaki diger zindanda da boss bulamadim . alt katlarda wampirler var
*dagin arkasinda , mapte orumcek resimli bolgede zindan yok.
Sosyal ağlarda paylaş

*durability bitttikten sonra itemi kullanmaya devam ederseniz bir sure sonra kayboluyor
*mid seviye itemlar icin de bless scroll var.bless scrollar giyilebilir itemlar ve silahlara uygulanabiliniyor
*bir sure sonra cesediniz kayboluyor.cabuk almak lazim
*savasirken ayni anda heal regen skilli aktif kullnabilirsiniz.normal degil, rapor edicem. degisene kadar somurebilirsiniz.
*whirwind isimli alan etkili yakin dovus yeteneginin normal animasyondan farkli bir atak animasyonu var.360 derece donuyor
zindanlar hakkinda;
*Abyss stone zindanda ölürseniz bir kac kanatli npcnin icinden gecerek hayata donebilirsiniz.ranged yaratiklar 12 civari hasar veriyor.
stone golemler 50 vuruyor.golemlere crosbow ile hasar veriliyorsa farmlamasi kolay olur, kosma hizlari cok dusuk.
*haritanin ust tarafinda bir guvenli bolge daha var.
buraya yuruyebilir ya da ilk bolgedeki mezarligin en alt katindan ulasacaginiz gate i kullanarak gidebilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

*sol ust bolgedeki darkling archery isimli npcler atack vermiyor.skill item kasabilirsiniz.
*bugun sabah ve aksam baktim 20+ oyuncu online dı
*acikma ve susama hakkinda bar gordum karakter menude . aktif edebilirler gelecekte
*kiyafetlerle gelen 'büyü hasarini yansitma' ozelligi henuz aktif degil.
*life leech calisiyor mu? oyleyse nasil anlamadim.chance to hit de olabilir , heal over time da.instant olmadigindan eminim.
*haritada tuzak benzeri resmin oldugu noktada bulacaginiz Darkling hunter' isimli npc surekli hareket halinde mlee ranged atack veriyor.geri kacip , kurduğu donduran ve kanatan gorunmez tuzaklara cekiyor.oldururseniz lootladigi geyik derilerini de alabilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

*kalenizin icine vendor , agresive yaratik spawni koyabiliyorsunuz.biri kalesinde gnome ordusu kurmus yanilmiyorsam
*buyüleri , haritayi zindanlari dolasirken buluyorsunuz.kitaplara tiklamak gerekiyor
*heryerde fazlasiyla kilitli kasa var. hiding stealth lockpick ile solo oynanabilecegi gibi skill cap yuzunden lockpick alamayan oyunculara yardim ederek gruplarda yer bulunabilir.
*yaratiktan ganimet olarak kıyafet boyasi aldim
zindanlar uzerine;
*soldaki fıskiranLav+ev+gate benzeri resmi olan bolgeden imp , 'darkling mage-warrior' vb npclerin cok yogun oldugu bir zindana girebilirsiniz.ceset almasi cook zor
*mapte soldaki cin seddi benzeri alan icindeki cadir resimlerinin oldugu noktalarda Darkling eliteler (caster warrior asassin)yanyana duruyor.bolgeden cok uzaklastiramiyor , birbirinden ayiramiyorsunuz
*haritanin kuzey batisinda kosedeki duvarlarin onundeki alan guvenli bolge. burdaki darkling yaratiklarda skill item kasabilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

*silah tamiri nasil yapiliyor ogrenebildiniz mi?durability cok cabuk azaliyor.

*bless scroll sadece ilk bolgede kullnilabiliyor.kullandiginizda , item 10 charge kazaniyor.max 100 charge yapiliyor saniyorum.hayata dondugunuzde item cantanizda oluyor fakat 1 charge kaybediyor.bless scroll yuzunden oldurdugumuz oyuncularin en degerli itemlarini alamayacagiz
*sol bardaki 'stuck' secenegi ile sıkıstıgınız noktanin bir ust seviye bolgesine ısınlanabiliyorsunuz.ısınlanma 1 dakika suruyor
*'sacrifice' isimli combat yetenegi harakiri yapmanizi sagliyor.neden oyuna eklenmis anlam veremedim.
*spiritualism yetenegi ile herhangi bir itema ihtiyac duymadan sadece topladiginiz ruhlarla savasmaniz mumkun.fakat tek basina kullanilamaz geldi bana cunku harcayacaklariniz, kazandiginiz ruhlardan fazla oluyor sanirim
Tymex said:

*ari resimli bolgedeki zindan girisinin alani guvenli bolge.tamamini dolastigimi saniyorum. boss a raslamadim. elite arılar var.ölürseniz cesedi almak cok zor olacaktir.hayaletken peteklerden gecemiyor , kiramiyoruz.kirdiginiz petekler kisa surede yenileniyor
Sosyal ağlarda paylaş

*harpylerden sac boyasi alabilirsiniz
*donduran , sersemleten vb büyüler-yetenekler uygulananlar kısa sure bu etkiye bagisiklik kazaniyor.
*demircilerin yanindaki grinding stone ile silahlarinizi onarabiliyorsunuz.fakat maksimum durability kaybi oluyor.
*tasiyabileceginizden fazlasini cantaniza alirsaniz aclık ve susuzluktan dolayi yuruyemezsiniz uyarisi veriyor.
*bazi crosbowlarda kosarken de ok atabilen yetenek var.stamina harciyor ve aktif skill.cd siz.
*her bir stat 9-125 sinirlari arasinda olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

*yiyecek icecekler 5sn cd'lı.sistem cooking i onemli hale getiriyor.ortalama bir yiyecek maksimum sagligin 1/4-1/5 ini dolduruyor.
*bless scroll ile itemlari kaybetmediginiz icin ilerde pvp yapilacak oyuncu sayisina ulasilsa bile yiyecek ve ok dısında loot alinacagini sanmiyorum.
*metal zirhlar ve silahlar demircinin yanindaki alet ile , kumas ve deriler tailor vendorun yanindaki alet ile onarilabiliniyor.stafflar crystal buff whell isimli alet ile onariliyormus, henuz raslamadim.
*harpylerden 2. seviye bless scroll alabilirsiniz.ayni bolgedeki minatorlari farmladim bir sure.2. seviye bless scroll ayrica 2 abilityli droplar aldim.
*backpack ile item tasima sınırınızı bir miktar arttirabilirsiniz.
*hazine avciligi,terzilk, ascilik kullanima acık zanaatlar. demircilik ve madencilik suan kapali.
Sosyal ağlarda paylaş

Linkrealms son zamanlarda gordugum en undervalued oyun sanirim. Oyunu kisaca ozetlemek gerekirse Ultima Online Limited Version diyebiliriz. Butun oyun mekanikleri skill/stat kurgusu UOdan alinmis ve bu butcedeki bir oyundan beklenmeyecek sekilde implement edilen butun stat/skill sistemi bonuslar vs duzgun ve dengeli bir sekilde calisiyor.

Baslarda bayginlik veren realmlar arasi gecis bile bir sure sonra normal geliyor ve oynanabilirlikte sorun yaratmiyor. Dungeonlardaki content ve phaseleri bircok modern MMOda dahi gormedim. Oyuna content olarak eklenmis fakat implement edilmemis skillerinde gelmesiyle casual oynanabilecek kenarindan UO hissayati veren bir oyuna donusecektir.

Su haliyle bile oynarken gayet keyif aliyorum diyebilirim. Oyunun closed beta olmasi ve cok az key dagitmalari yuzunden oyun populasyonu su anda oldukca dusuk fakat forumda ikinci bir beta key dalgasi dagitacaklarini soylemisler. UO sevenlerin oyuna bir goz atmasini tavsiye ederim.

Oyunun pazarlamada ciddi sorunlari var bence. Bir an once steame acilip eski UOcularin veya casual sandbox sevenlerin oyundan haberdar olmalarini saglamalari lazim. Yeni bir UO keyfi yada hayatinizin MMOsu olmayacaktir ama saglam bir hypela bir cogumuzun ozlemini cektigi izometrik UOmsu MMOya kavusabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel açıklamışın oyunun grafiklerine oynanışına bakıp hemen kötü diyip kestirip atıyolar adamların amacı farklı.

Benim tek şikayetim oyunun haritasını dünyasını biraz daha güzel yapabilirlermiş, çok düz hiç bir şey olmayan yerler var tabi bunlar düzeltilebilir ilerde beta sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen haritanın coğunu gezdim. 3-4 örümcek çeşidi var başkada bişey yok. hep aynı düzen sanki klonlanmış gibi realm ler. ve en son ortalarda bi realmden cıkamıyorum.başka realme geçiyorum ağaçlardan ilerleyemiyorum 2 adım atıp.10 dakka uğraştım.stuck falan denedim bişeye yaramadı. çıktım.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun 'Pay to win'

Üzgünüm.Durumu az once farkettim.Youtubedaki yapimci röportaj videosunda 'pay to win' olmayacagi, sadece kozmetik olacagini anlamis, sizi bu yonde bilgilendirmistim.fakat dolar karsiligi alinan repair kit'ler ile itemlarin en cok 90 civari olan durabilityleri 255 lere kadar cikabiliyor.normalde maksimum durability item onarildikca dusuyor.16max su an benim 'hat'.Bu sistem ile sadece yapimciya maddi destek olan arkadaşlar, kaybolmayan item sahibi oluyor.Bankaya konulabilecek item sayisini(100) cok sınırlı tutarak gear stogunu da engellemisler

Avrupa sunucusu henuz yok.Baglanti farki ,oyunu ciddiye alanlarin keyfini ,pvpde kaciracaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

Pay to win genelde power level veya item boost satanlar icin gecerli. Durability artirmak oyuncular arasinda ciddi bir avantaj saglamiyor. Ayrica shopta oyuncularin aldigi itemlari ingame parayla ingame markettende alabilirsiniz. Shopta gozume carpan almak isteyecegim tek sey bank slotu 450 ye cikaran 9 dolarlik item

Tabi developerlarda bir sekilde para kazanmak zorunda. Ben ingame shop yerine aylik fee odemeyi tercih edenlerdenim. Ama buda bir pazarlama stratejisi tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
eğer türkiye'de yaşıyorsan türkiye'den alacağın ping ile o dungeonlara girip boss kesmek tam bir çin işkencesi. ben bir ara oyundan ufak bir arkadaş grubu ile birlikte oynuyordum, pvp desen yapamıyorsun, dungeonda boss kesecem desen npc senden önce davranyor her zaman. keyif vermeyi bırakınca ben de oyunu bıraktım. ha kesemez misin? kesersin ama psikolojin bozulur. =/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...