Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

adaptive cruise control with traffic assist

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Bazı üreticilerde belirli bir hızın altında sistem iptal oluyor, bazıları durduktan sonra devreden çıkıyor, VW falan dur/kalk falan fark etmeden sistemi devrede tutuyor. Zaten bu araçlarda ortaya sıçrayan sazanlar için de önlem oluyor diye biliyorum; şehir içi ani frenleme falan filan şeysi!

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

elesso said:

abi şu an yeni satılan arabaların %70'inde cruise control var.

eminim araç sahiplerinin rahat yarısı ne olduğunu bilmiyodur. bilenlerinde %70'i ya kullamıyodur yada nerden açıldığından tam emin değildir.

tebrikler,
kıraathane istatistiği alanında çığır açtınız.

ispatla abi aksini itirazın varsa. ben gayet sağlam yaptım anketi...
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

ford focusa falan düştüğünde ses getirmeye başlar.

zenginler bi süre tadını çıkarsın, sistem iyicene standartlaşsın.

Focus'da ve üst modellerinde var zaten.

Çok konuşulmamasının sebebi şehir içinde, modele göre değişmekle beraber en fazla 60 km/h hızla kullanılabiliyor ve de yine modele göre değişmekle beraber success/fail durumları var.
Test videoları var youtube'da, henüz VOLVO'nunki ve BMW 7 Series'İnki kadar oturmadı birçoğu.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

trafikte kendi dur kalk yapabilen araba teknolojisi neden ses getirmiyor?

ya da şöyle sorayım, dandik ve hiç kullanılmayan park assist bile bundan daha çok reklamı yapılan bir şey.

Bilmeyenler için olay şu:

https://www.youtube.com/watch?v=1f9qlX8987k

yaklasik 10 senelik olay bunlar. kimse de satin almaz.
Sosyal ağlarda paylaş

vw grubunda polodan itibaren var acc. Otomatik şanzumanla birlikte alırsanız 0km/s kadar inebiliyo ve dur kalk yapabiliyo. Ben aracımı alırken 2000₺lik bi opsiyondu(sene 2013). Trafikte dur kalk yaptığını bilsem tereddüt etmeden alırdım. Araç geldikten sonra öğrendim öyle çalışabildiğini.

Satış temsilcileri bi haber aracın böyle bi özelliğinin olabildiğinden. Zamanında servis danışmanına sonradan ekletebilir miyiz diye sormuştum, acc diye bişey duymadım ben hiç dedi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

"roket adam" said:

trafikte kendi dur kalk yapabilen araba teknolojisi neden ses getirmiyor?

ya da şöyle sorayım, dandik ve hiç kullanılmayan park assist bile bundan daha çok reklamı yapılan bir şey.

Bilmeyenler için olay şu:

https://www.youtube.com/watch?v=1f9qlX8987k

yaklasik 10 senelik olay bunlar. kimse de satin almaz.

neden?
Sosyal ağlarda paylaş

bir diger mesele de turkiye de donanimin aracin motor hacminin OTV sini yemesi. 1400 cc lik arabaya takilan cruise ile 1998 cc ye takilan ayni da olsa fiyat ayni olmuyor. turkiye gibi bir ulkede bosu bosuna arabanin fiyatini ucuran donanimlar bunlar malesef.

birde ithalatci sene basinda toplu siparisine tercih edilmez diye fiyat sebebiyle eklememisse ve ekletmeye calisirsaniz kota indiriminden olacaginizdan astarindan da pahaliya gelir.

gereksiz olmasi da baska bir mesele. bunu alacagima ya da otomatik park edecegime (ki kotu parkediyorlar zaten, 1.5 araclik boslugu yayla gibi yiyorlar) onlar yerine full ekran navigasyon, head up display, arka yolculara multimedya sistemi gibi isime daha yarayacak seylere yonelirim.

panik fren sistemleri haricinde faydasi olan pek bir sey goremiyorum burada. ben kendim dur kalk yaparim, manual araba olsa caniniz cikiyor da, otomatik de pek mesele degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...