Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

avukat lazım

Rerore

Öne çıkan mesajlar

Sequo said:

Flam said:

wall of text var burada

Sequo said:

Riverwind said:

Sequo said:

O sonuçlandıktan sonra manevi tazminat açıcak. kamu davalarını geri çekme gibi bir lüksünüz yok.

.

yoo çekersin gayet

trafikte tartıştığım bir adamla fiziki tartışma içine girdim. Polisler geldi şikayetçi oldu. Üstüne bir daha fiziki tartışmaya girdim. Şikayetini geri aldı.

Durum savcılığa gitmişti ama 3 sene boyunca mahkemeye git gel yaptım.

Şikayetini geri alsa dahi kamu davasına dönüştüğü için mahkeme sürdü.

Sequo beni dava etmeyeceksen -başıma bişey gelmeyecekse-

Sen de çok cahilmişsin yalnız bu hususlarda yav. TCK 125/1, KH kapsamına girmez.

TCK 73/4 var, orada şuna benzer birşey diyor "eğer aksi birşey kanunda belirtilmemişse şikayetçi şikayetinden vazgeçtiği takdirde dava düşer", düşmek de hukuki olarak beraatten farklı bir karar bu arada. hani bulunsun. hakaret etmedi demekten de farklı. sadece şikayetçi değilim demek. neyse.

Onun dışında tabi TCK'nın bazı hükümleri var mesela kanunla değişik TCK 125/4 yani kamu görevlisine yapılan hakarette kamu görevlisi vazgeçse bile zincir şeklinde işlenmiş suç sayılıp devletin bütün üst kademesinin(yani şefi falan oluyor, cb'ye kadar gitmiyo mevzu) de vazgeçmesi lazım, bağlı bulunduğu bakanlığın filan vazgeçmesi lazım, sadece o Kamu Hukuku'na yakın bir hale geliyor. O bile sayılmaz yani de, işte olanı söylüyom ben.

Buradan arkadaşın hakaret ettiğine hükmederse hakim (ki cidden sanmıyorum) alacağı ceza TCK 125/1'den üç ay olur(alt sınırdan veriyorlar genelde, ana avrat giydirme durumu yok yani), 125/3 ile 1/6 oranında artırılır(malum, alenen hakaret sayılıyor, forumda hepimizin gözü önünde yapılan bir tartışma) 3 ay 15 gün olur, 62. madde uygulanıyor muydu unuttum, eğer o uygulanırsa 2 ay 18 gün filan olur. uygulanmazsa da 3 ay 15 günde kalır.

vekalet ücreti filan işte.

ama sequo bu hususlarda yine de bence sen "benim avukatım var, çok zenginim" filan de, "ben biliyom meseleyi, alamazsın, edemezsin" filan deyince biraz absürd kaçıyo.

Ne kadar drama döndü ya. Cidden o davadan da birşey çıkmaz avukatları zengin ettiğinizle kalırsınız. Gelin vazgeçin.

Ya da vazgeçmeyin ya, avukatları severim. Para kazansınlar, hem de bize seyirlik balkon.

Böyle bir niyetim yoktu vermezsen adam değilsin dedi hemen avukatı bilgisayar başına oturttum dilekçe hazırlattım.

Adliyede farklı işler de var onları kovalıyor o giderkende bırak dedim. Tanıdık savcı var onun önüne koyarım dedi. Olay tamamen bu.

Ha ben bunu ondan bişeyler koparmak için yapmıyorum yüz yüze gelmek için yapiyorum.

Hatasını ona çok güzel anlatmak için. Yada ne bileyim internet dahi olsa karşındakine bir rumuz altına gizlenerek hakaret edemeyeceğini göstermek için.

Kan alırlar demek için.

vermeyen senin gibi olsun yazdım gerisi sende oluşan adamlık algısıyla ilgili

ben 1.73 61 kg yim, kavga dövüşe gelemem ama görüşmek istiyorsan iş yeri adresimi vereyim, altında halka açık cafe var konuşalım (davayı açtıktan sonra)

sen de bana şu olayı anlatırsın
http://i.hizliresim.com/7byEnP.png
Sequo said:

Ulan paticikten toplamda 12 kişi girmiş senin online oldugun aralıklarda.

Google analytics den nerede bunlar diye bakınca ankarada olan 1 tane gözüküyor.

O ankarada olanın bağlanma saati ile sitenin log saati kıyaslandığında kabak gibi ip ortaya çıkıyor.

Keşke bu kadar cahil olmasan.

ankarada değilim, senin sitene girmemişim, patiden destek almadan benim ip yi nasıl buluyorsun (edit: vidyofoni senin siten değil diye biliyorum)

2. konu
davayı açtıktan sonra bana dava dilekçesinden gönderebilir misin, bu konuda cesaretin var mı
yani paticik.com forumlarında mukim sequo nun sen olduğunun resmi belgesini bana sunmanı istiyorum.
orada şirket, kimlik bilgilerim, adresim var diyorsan, daha basit bir şey de hazırlayabilirsin

ha bunları yapmadım, beni ip den tespit ederseler zaten istediğim bilgiler resmiyete dökülelecek, dün gerekli arşivleri yaptım, bugün tayyip filtrelemesi yapıcam. dönemin başbakanına hakaret etmeyecektin.

son konu
Rerore said:

savcı dosyaya bakıp gülecektir
http://forum.paticik.com/read.php?5,8157373,page=12
bana yapılan hakaret daha bariz

hatta avukatın da arkadan sövüyordur
ADRES: HTTP:WWW.PATİCİK.COM

1. si ip den tespit yapamıyacaksın
2. si de yazdıklarım da hakaret yok

eğer bu dava işleme alınırsa 1000 tl kızılay'a göndereceğim
your turn? SEQO

davan işleme bile alınmaz ise kaç lira bağışlayacaksın

özel msjlardan
Rerore said:

Sequo said:

Rerore said:

ekletebilirsin, benim yazdıklarımdan şüphem yok, hakim yeter ki tüm konuyu okusun, kolay gelsin
Sequo said:

Rerore said:

iyi forumlar...

IP adresin: 88.226.32.119

Bunuda kanıtlar olarak dosyaya eklettim.

İyi günler.

Tüm konuyu okuması için beni komple dolandırıcılık suçlamasıyla şikayet edebilirsin.

İddian araştırılır ve kanıt aranır herşeyin yasal olduğu ortaya çıkınca üstüne tekrar davam açıp paranı alırım.

Sadece hakaret ettiğin bölümler incelencek ve %99.9 haklı buluncam.

Üstüne haklı çıktıktan sonra ismimi lekelemeye calıştığın ve beni maddi zarara uğrattığın gerekçesiyle bir dava daha açıp seni minimum 5000 tl maksimum da 15.000 tl ye kadar mani tazminat davasına sürükleyecem ve onuda %90 kazancam.

Sonra buraya gelip o parayı bir yere bağışlayıp dekontlarını göstercem.

Uğraşmazsan adam değilsin dedin sen tauntladın. varsa tanıdığın bir avukat gerçekten iyi danış olacaklardan artık ben sorumlu değilim.

Rerore said:

Sequo said:

Rerore said:

bugün bunla başlar yarın başka bir şerefsizlik düzelir

ben elimden geleni yaparım, farkına vardığım şeyler için

Son uyarım devam edersen cidden uğraşcam.

uğraşmayan senin gibi oslun

15k sorun değil ama adam gibi bir yere bağışlamassan adam değilsin

önceki sayfalarda bira filan ısmarlayacam demişsin, bu yazdıkların da kayıtta olsun 1 kuruşunu bile hayır kurumları dışında bir yerlere bağışlarsan sözünde durmamış olursun

biz de söz namustur.

iyi forumlar...

ps. bu forumda bir adet bile küfür içerikli sözüm yok, burak yılmaz hariç, hakaret davası açılıyor eheh
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...