Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Futboldan nefret ediyorum

Lithran

Öne çıkan mesajlar

tiLi said:

BonePART said:

Futbol se4vmemek kötü bir şey ya. İş hayatında çok eksi oluyor. Karşındaki adam eninde sonunda futbola bağlıyor olayı. Benim Galatasary bilgim Hagi ile Arif döneminde kalmış konuşamıyosun.

3. yıldız ne büyük olaydı ben onu hatırlıyorum. şimdi 4 olmuş

ben şu tshirtle okula gitmiştim.

http://media04.ligtv.com.tr/img/news/2014/6/12/luce_1.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

navyamphs said:

abi eskişhirde oturupta pazara akşamları Atatürk cdsinden bi kere geçin, alayınız gelip topic açarsıznı.
baya bildiğiniz "sıkıntı" abi o stadyumun etrafı

çok yaşadım atatürk caddesinde
stadın yanında
hiçbir şikayetim olmadı
bi pazar sabahı arabayı yolun kenarından alıp garaja koymak gerekiyor o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

loop said:

Bizde herhangi bir eğlence, spor veya kültür aktivetesi 3 şahıslara işkence demek.

Dis.
Bu nedenle herhangi bir eğlence, spor veya kültür aktivitesi altına giren her şeyden nefret ediyorum. Sessiz yapılırsa etmiyorum, ama genelde sessiz bir şey yapılamıyor malum.

Bu sitede gürültü üzerine yapılacak bütün duyarların sonuna kadar arkasındayım.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Futbol se4vmemek kötü bir şey ya. İş hayatında çok eksi oluyor. Karşındaki adam eninde sonunda futbola bağlıyor olayı. Benim Galatasary bilgim Hagi ile Arif döneminde kalmış konuşamıyosun.

aynen ben de en son bıraktığımda hög, uche, okoça vardı fenerde. ordan giriyorum sohbete.

hatta bunun ilgili topiğim bile var.

bakınız: http://forum.paticik.com/read.php?62,7777293,page=1
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Futbol hikayesi bol spor, İspanya'da kitapçıya git; bir duvar boyunca raflar full futbol kitabı Barcelona'da. Git 1 ay orada yaşa, futbolla ilgilenmeyenleri ezmeye başlarsın net söyleyim. Londra'da profesöründen, amelesine, mühendisine maç sabahı herkes Pub'da açar günü, çoluk çocuğuyla maça gider; kuzenim futboldan zerre anlamazdı, sırf coşkusu için West Ham holiganı oldu herif, maç sektirmiyor. Hani Türk milleti olarak Alman aşığıyız ya, 150.000 nüfuslu kasabanın 50.000'i maçta oluyor çoğu yerde

Olay estetik yargıları ile alakalı; bizim oldboyz tarzı taraftar, 3. sayfa haberi gibi takılan basın, başkanların ve yöneticilerin medya maymunu sürekli TV'de olması vb. seni soğutan durum. Ama ben futboldan ve hikayelerinden keyif alan biri olarak, "futboldan anlamam ben en son Tanju'da bıraktım ben Melis :)))" diye övünen adamları (Böylesin demiyorum, senin şikayetin biraz da oturduğun lokasyondan) da bir yandan toplum kültüründe yeri olan bir durumdan eksik yaşadığı için çok anlayamıyorum. Tuttuğun takıma olan tutkun ve bağlılığın, en azından haftada 2-3 saatine büyük renk katar.
Sosyal ağlarda paylaş

loop said:

Bizde herhangi bir eğlence, spor veya kültür aktivetesi 3 şahıslara işkence demek.

şurda bitmiş başlık.

benim evin karşısında da evlendirme dairesi var. hani "çok moderniz" diye ramazanda davulcunun giremediği mahallede bile pazar mazar yardırıyorlar kornalar davullar zurnalar. bok var çünkü. gösteriş meraklısı görgüsüz cahiller.

hani şu post'la "mmh çok leetsin pampa" tepkisi çekmiş olabilirim ama oturduğum yer öyle ekstra lüks falan bi yer değil. yok işte ramazanda bile davulcu napıyım. ama öküz oğlu inletiyor davulu düğünde.

cidden çok sinirleniyorum ya. hani "keşke her şey eropa'daki gibin olsa bence oralar çok gelişmiş aylav yurtdışı" saflığında değilim tabi ki de her şeyimiz görgüsüzlük, gösteriş, bencillik, sonsuz id üzerine. iş yerinde bu cahiller sürüsüyle saatlerce uğraştıktan sonra sonsuz yorgunlukla bi de evde çekilmiyor pislikler. neyse ki dükkan hergün açık ve izin günleri düzensiz de, ne pazartesi tribi oluyor, ne cuma trafiği ne bişey. ama öte yandan gece vardiyam da bol, pazar öğlen 10 saatlik vardiyadan çıkıp da düğüne denk gelmek de var kaderde.

edit: ya iş yerinde cidden ÇOK FAZLA insanla muhattap oluyorum. delirmek üzereyim. :(
Sosyal ağlarda paylaş

önce halı sahayı bıraktım
sonra türk futbolunu seyretmeyi bıraktım
sonra premier lig üyeliğimi kapattım

kimse kusura bakmasın şu dünya konjonktüründe futbol seyretmeyen adam seyredenden daha üstündür. çünkü aptallık şurada:

hadi eylemi seviyorsun diyelim. futbol oyununu yani, seks kadar zevkli senin için. lan siz hiç seks yaptıktan sonra seks aktivitesini aşan bir yer kaplayış, bir konuşma gerekliliği, bir fazla anlamlandırma gördünüz mü?

hanım hani sevişirken nasıl zıpladın be proteini fazla mı kaçırdık?
yok bey bugünlerde fazla eğlenemiyorsun libidon yükselmiştir
tüh o kadar da salonda tükeniyorum hâlbuki...

hayır mesela satrancın şu anki futbol seviyesinde olduğunu düşünsenize?
adamlar 20 kişide 10 formasyonu senelerce tartışıyor
olasılık ve zihinsel durumu düşünsek sıçtık yani
geçmişe dönüp öyle olmasaydı böyle olurdu abi demek
ya da geleceği şu anda "tartışmak"
hani bunu tartışmanın ne anlamı var yahu

tenis maçlarında forehand backhand seçimini gazete manşetlerine çıkartıyorlar mı mesela?
çıkmıyor.
yani günümüzde futbol, eylemi haricinde aşırı spekülatif bir olay.
işte bu yüzden saçma ve anlamsız bir noktada.
Sosyal ağlarda paylaş

ya biliyorum kişisel zevk, sana ne hırt diyeceksiniz.
insanların neyi eğlenerek yaptıklarını tartmak sana mı kaldı diyeceksiniz.
belki anlayışsız ve sığ diyen olacak.
ama futbolun günümüzdeki şekli bu.
öğle saatlerinde televizyon neyse,
spor camiasında futbol taraftarı o.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...